Kdo je to?
Kdo je Samuel Leroy Jackson? Životopis Samuel Leroy Jackson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Samuel Leroy Jackson

Kdo je Samuel Leroy Jackson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Samuel Leroy Jackson je světoznámý americký filmový herec. Jackson se narodil ve hlavním městě USA ve Washingtonu D. C, ale vyrůstal ve městě Chattanooga ve státě Tennessee. Výchovu měla na starosti pouze jeho matka, s otcem se viděl jen párkrát v životě. Ve městě Chattanooga navštěvoval místní střední školu Riverside High School, kde ve školním orchestru hrál na pikolu, trumpetu a flétnu. Po střední škole začal studovat mořskou biologii na Morehouse College v Atlantě ve státu Georgia. Během studií se připojil ke spolku herců a zamiloval si hraní. Později změnil svůj obor na architekturu a nakonec se rozhodl pro studium dramatu. Roku 1972 získal titul BA (Bachelor of Arts). Později začal hrát v divadle a objevil se i v několika televizních filmech. V roce 1976 se přestěhoval z Atlanty do New Yorku, kde začal hrát v Yale Repertory Theater. Během tohoto období se stal závislým na alkoholu a kokainu a přicházel tak o role. Během této doby byl jeho mentorem herec Morgan Freeman. Malou roli si zahrál v komedii Cesta do Ameriky s Eddie Murphym (1987). První úspěch zaznamenal ve snímku Tropická bouře z roku 1991. Od té doby začal hrát v komerčně úspěšných filmech jako Jurský park (1993), za vedlejší roli ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) získal cenu BAFTA. Následovaly film Polibek smrti, Smrtonosná zbraň 3 (1995), Čas zabíjet (1996), Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba (1999), Star Wars: Epizoda II – Klony útočí, xXx (2002), Kill Bill 2 (2004), Coach Carter, Star Wars III – Pomsta Sithů (2005), Hanebný pancharti (2009), Nespoutaný Django (2012), Kingsman: Tajná služba, Osm hrozných (2015), Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016), Zabiják a bodyguard (2017), Skleněný, Spider-Man: Daleko od domova (2019). Svůj hlas propůjčil animovanému filmu Úžasňákovi 1 a 2 (2004, 2018).
Zahrál si celkem v 10 filmech od tvůrců Marvel, kde ztvárnil roli Nicka Furyho: Iron Man 1 a 2 (2008, 2010), Thor, Captain America: První Avenger (2011), Avengers (2012), Captain America: Návrat prvního Avengera (2014), Avengers: Age of Ultron (2015), Avengers: Infinity War (2018), Captain Marvel a Avengers: Endgame (2019).
Doposud hrál Jackson ve více než 150 filmech.Kdo je Samuel Leroy Jackson? Životopis Samuel Leroy Jackson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Samuel Leroy Jackson

Národnost: americká
Datum narození: 21. 12. 1948
Místo narození: Washington, D.C., Spojené státy americké

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Samuel Leroy Jackson s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Vegetariánství? Znáte termín Cuvée? Rozumíte pojmu One Man Show? Víte, co je to Freediving?

Klíčová slova: Samuel Leroy Jackson, popis, kdo je Samuel Leroy Jackson?, život, osobnosti, národnost, herectví, lexikon, vysvětlení, narození, místo narození, kdy se narodil Samuel Leroy Jackson?, informace, herectví, wiki, Samuel Leroy Jackson

Pojem Samuel Leroy Jackson je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Samuel Leroy Jackson ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Samuel Leroy Jackson ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Samuel Leroy Jackson ve Wikipedii

Hledat frázi Samuel Leroy Jackson na Google.cz

Zkusit najít slovo Samuel Leroy Jackson ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Samuel Leroy Jackson například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Samuel Leroy Jackson

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Samuel Leroy Jackson? Kdy se narodil Samuel Leroy Jackson? Kde se narodil Samuel Leroy Jackson? Samuel Leroy Jackson se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herečka vyzívavá, samuel Leroy Jackson, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Samuel Leroy Jackson dejme tomu např. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Samuel Leroy Jackson i v jiné kategorii než je herectví.