Kdo je to?
Kdo je Jana Adamcová? Životopis Jana Adamcová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Jana Adamcová

Kdo je Jana Adamcová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Jana Adamcová je česká redaktorka, moderátorka zpěvačka a bývalá manželka českého režiséra Jiřího Adamce. Adamcová se narodila ve slovenském městě Bardejov do rodiny pravoslavného faráře a účetní. Na gymnázium chodila v Levoči. Po úspěšné maturitní zkoušce se přestěhovala do Prahy, kde navštěvovala Lidovou konzervatoř a studovala na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Po úspěšném studiu vystřídala řadu zaměstnání jako recepční v hotelu, letuška a tlumočnice (anglický jazyk). Jeden rok zpívala v kapele, se kterou koncertovala po Rakousku a Německu.
Poté začala svou moderátorskou kariéru. Nejprve získala práci na Rádiu Kiss, kde moderovala zprávy. Následně dostala nabídku od TV Nova. Na TV Nova začala moderovat zábavní pořad Bingo. Tento pořad režíroval její budoucí manžel režisér Jiří Adamec.
Později zastávala funkci pomocné redaktorky zpravodajství a po dobu jednoho roku uváděla ranní zprávy v pořadu Snídaně s Novou. Od roku 1999 pracovala jako moderátorka Sportovních novin na TV Nova. Posléze pracovala také na TV Barrandov.
Jako zpěvačka v roce 2002 vydala vlastní album s názvem Hvězdy prominou a v Divadle GoJa ztvárnila hlavní roli v muzikálu Popelka.
Adamcová si v roce 2006 vzala za manžela režiséra Jiřího Adamce na ostrově Samos v Řecku. Ve stejném roce se jim narodil syn Daniel a o dva roky později dcera Jasmine Anna (2008). Manželství však skončilo rozvodem v roce 2021.
Jana Adamcová pracovala během let 2019-2021 jako tisková mluvčí vlády premiéra Andreje Babiše. V červenci 2021 začala pracovat jako asistentka poslance Pavla Růžičky.Kdo je Jana Adamcová? Životopis Jana Adamcová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Jana Adamcová

Národnost: slovenská
Datum narození: 2. 2. 1972
Místo narození: Bardejov, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Jana Adamcová? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Alias? Znáte termín Bloody Mary? Znáte definici termínu Kinetóza? Víte, co je to Ruský twist?

Klíčová slova: popis, informace, hudba, lexikon, místo narození, wiki, osobnosti, wikipedie, Jana Adamcová, kde se narodila Jana Adamcová?, Jana Adamcová, kdo je Jana Adamcová?, hudba, datum narození, zajímavosti, biografie

Pojem Jana Adamcová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Jana Adamcová

Hledat heslo Jana Adamcová na Google.cz

Hledat pojem Jana Adamcová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Jana Adamcová ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Jana Adamcová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Jana Adamcová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Adamcová například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jana Adamcová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Jana Adamcová? Kdy se narodila Jana Adamcová? Kde se narodila Jana Adamcová? Jana Adamcová se nachází v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Jana Adamcová např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Adamcová i v jiné kategorii než je hudba.