Kdo je to?
Kdo byl Alexandr Veliký? Životopis Alexandr Veliký, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Alexandr Veliký?

Kdo to byl Alexandr Veliký? Stručný životopis

Alexandr Veliký nebo též Makedonský byl syn Filipa II. Makedonského. Jeho vychovatelem byl filozof Aristoteles. Po otcově smti se stal králem Makedonie a vedl velmi úspěšné, 11 let trvající vojenské tažení přes Persii až do Indie. Kromě tehdejšího Řecka ovládl Egypt, území dnešního Turecka, Mezopotámii, střední Asii, Judeu a další území. Zemřel z blíže neznámých příčin (nemoc, otrava?) v Babylónu. Přispěl k rozšíření řecké kultury a do historie vstoupil jako panovník vládnoucí největší říši všech dob. O jeho životě existuje celá řada legend. Všechny zdůrazňují jeho mimořádné schopnosti (např. jako jediný dokázal zkrotit koně Bucefala, na němž údajně jezdil po celou dobu svého vojenského tažení, jako jediný "rozvázal" - přesekl uzel ve městě Gordion, o němž se tradovalo, že kdo to dokáže, bude vládnout Asii).Kdo byl Alexandr Veliký? Životopis Alexandr Veliký, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Alexandr Veliký

Národnost: řecká
Datum narození: asi 20.6.356 př.n.l.
Místo narození: Pella
Datum úmrtí: asi 10.6.323 př.n.l.

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alexandr Veliký? s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Přeslice? Znáte pojem Disperzní? Znáte termín Tabula rasa? Vzpomenete si na definici slova Glycerin?

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, odborný výraz, Alexandr Veliký, co znamená, přesný význam, slovo, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, co je to Alexandr Veliký?, heslo, popis, kdo to je, panovníci, význam

Pojem Alexandr Veliký je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Alexandr Veliký

Najít heslo Alexandr Veliký ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Alexandr Veliký v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Alexandr Veliký na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alexandr Veliký ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexandr Veliký například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Alexandr Veliký? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Alexandr Veliký? Kdo to byl Alexandr Veliký? Kdy se narodil Alexandr Veliký? Kde se narodil Alexandr Veliký? Kdy zemřel Alexandr Veliký? Alexandr Veliký je v sekci panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Alexandr Veliký dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexandr Veliký i v jiné kategorii než je panovníci.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.