Kdo je to?
Kdo byl Alexandr Veliký? Životopis Alexandr Veliký, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Alexandr Veliký?

Kdo to byl Alexandr Veliký? Stručný životopis

Alexandr Veliký nebo též Makedonský byl syn Filipa II. Makedonského. Jeho vychovatelem byl filozof Aristoteles. Po otcově smti se stal králem Makedonie a vedl velmi úspěšné, 11 let trvající vojenské tažení přes Persii až do Indie. Kromě tehdejšího Řecka ovládl Egypt, území dnešního Turecka, Mezopotámii, střední Asii, Judeu a další území. Zemřel z blíže neznámých příčin (nemoc, otrava?) v Babylónu. Přispěl k rozšíření řecké kultury a do historie vstoupil jako panovník vládnoucí největší říši všech dob. O jeho životě existuje celá řada legend. Všechny zdůrazňují jeho mimořádné schopnosti (např. jako jediný dokázal zkrotit koně Bucefala, na němž údajně jezdil po celou dobu svého vojenského tažení, jako jediný "rozvázal" - přesekl uzel ve městě Gordion, o němž se tradovalo, že kdo to dokáže, bude vládnout Asii).Kdo byl Alexandr Veliký? Životopis Alexandr Veliký, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Alexandr Veliký

Národnost: řecká
Datum narození: asi 20.6.356 př.n.l.
Místo narození: Pella
Datum úmrtí: asi 10.6.323 př.n.l.

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alexandr Veliký? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Lucidní snění? Víte co je Irelevantní? Znáte termín Mandala? Vzpomněli byste si co označuje výraz Skyr?

Klíčová slova: pojem, co znamená, wiki, termín, definice, původ slova, popis, přesný význam, význam slova, co je to Alexandr Veliký?, panovníci, význam, etymologie, kdo je Alexandr Veliký?, heslo, kdo to je

Pojem Alexandr Veliký je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Alexandr Veliký

Hledat výraz Alexandr Veliký ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Alexandr Veliký ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Alexandr Veliký ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alexandr Veliký ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexandr Veliký například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexandr Veliký

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Alexandr Veliký? Kdo to byl Alexandr Veliký? Kdy se narodil Alexandr Veliký? Kde se narodil Alexandr Veliký? Kdy zemřel Alexandr Veliký? Alexandr Veliký je v kategorii panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Alexandr Veliký řekněme například ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexandr Veliký i v jiné kategorii než je panovníci.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.