Kdo je to?
Kdo byl Alexandr Veliký? Životopis Alexandr Veliký, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Alexandr Veliký?

Kdo to byl Alexandr Veliký? Stručný životopis

Alexandr Veliký nebo též Makedonský byl syn Filipa II. Makedonského. Jeho vychovatelem byl filozof Aristoteles. Po otcově smti se stal králem Makedonie a vedl velmi úspěšné, 11 let trvající vojenské tažení přes Persii až do Indie. Kromě tehdejšího Řecka ovládl Egypt, území dnešního Turecka, Mezopotámii, střední Asii, Judeu a další území. Zemřel z blíže neznámých příčin (nemoc, otrava?) v Babylónu. Přispěl k rozšíření řecké kultury a do historie vstoupil jako panovník vládnoucí největší říši všech dob. O jeho životě existuje celá řada legend. Všechny zdůrazňují jeho mimořádné schopnosti (např. jako jediný dokázal zkrotit koně Bucefala, na němž údajně jezdil po celou dobu svého vojenského tažení, jako jediný "rozvázal" - přesekl uzel ve městě Gordion, o němž se tradovalo, že kdo to dokáže, bude vládnout Asii).Kdo byl Alexandr Veliký? Životopis Alexandr Veliký, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Alexandr Veliký

Národnost: řecká
Datum narození: asi 20.6.356 př.n.l.
Místo narození: Pella
Datum úmrtí: asi 10.6.323 př.n.l.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alexandr Veliký s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Server? Pamatujete si definici pojmu Google disk? Znáte termín BFU? Vzpomněli byste si co znamená slovo Holismus?

Klíčová slova: popis, lexikon, panovníci, wiki, význam slova, přesný význam, význam, popis, informace, slovo, odborný výraz, Alexandr Veliký, kdo to je, význam pojmu, co znamená, přesný výraz

Pojem Alexandr Veliký je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Alexandr Veliký v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Alexandr Veliký ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Alexandr Veliký na Youtube

Najít slovo Alexandr Veliký v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alexandr Veliký ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexandr Veliký například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexandr Veliký

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Alexandr Veliký? Kdo to byl Alexandr Veliký? Kdy se narodil Alexandr Veliký? Kde se narodil Alexandr Veliký? Kdy zemřel Alexandr Veliký? Alexandr Veliký se nachází v sekci panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Alexandr Veliký např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexandr Veliký i v jiné kategorii než je panovníci.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.