Kdo je to?
Kdo byl Johann Christian Mikan? Životopis Johann Christian Mikan, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Johann Christian Mikan

Kdo byl Johann Christian Mikan? Životopis, informace, biografie, věda

Johann Christian Mikan byl český vědec zabývající se přírodními vědami a lékař.
Pocházel z německojazyčné rodiny, proto někdy bývá uváděn jako česko-rakouský nebo česko-německý vědec.
J. Ch. Mikan vystudoval na Karlově univerzitě lékařství a na své alma mater se stal i profesorem se zaměřením na přírodní vědy. Po celý život se věnoval botanice a entomologii, zajímal se především o tropickou flóru. Patnáct let působil jako ředitel Botanické zahrady Karlovy univerzity. Během svého života podnikl několik expedic, včetně té brazilské v roce 1817. Je mu připisován objev a popsání několika nových druhů rostlin.
J. Ch. Mikan byl poměrně plodným autorem. Publikoval několik odborných spisů, především Delectus Florae et Faunae Brasiliensis.
Jeho otcem byl Joseph Gottfried Mikan, jenž byl taktéž botanikem a především významným lékařem zaslouživším se o lékařské reformy v Rakousku-Uhersku.Kdo byl Johann Christian Mikan? Životopis Johann Christian Mikan, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Johann Christian Mikan

Národnost: česká
Datum narození: 5. prosince 1769
Místo narození: Teplice
Datum úmrtí: 24. prosince 1844

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Johann Christian Mikan sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Tlakový Holter? Vzpomněli byste si co znamená slovo Veto? Znáte definici termínu Sloveso? Víte co je Ascorutin?

Klíčová slova: lexikon, věda, kdo je Johann Christian Mikan?, věda, místo narození, wikipedie, zajímavosti, kdo to je, národnost, životopis, narození, osobnost, národnost, kdy se narodil Johann Christian Mikan?, popis, wiki

Pojem Johann Christian Mikan je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Johann Christian Mikan na Youtube

Najít slovo Johann Christian Mikan v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Johann Christian Mikan ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Johann Christian Mikan ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Johann Christian Mikan ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Johann Christian Mikan například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Johann Christian Mikan?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Johann Christian Mikan? Kdy se narodil Johann Christian Mikan? Kde se narodil Johann Christian Mikan? Kdy zemřel Johann Christian Mikan? Johann Christian Mikan patří do kategorie Věda

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Johann Christian Mikan například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Johann Christian Mikan i v jiné kategorii než je věda.