Kdo je to?
Kdo je Martin Kavan? Životopis Martin Kavan, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Martin Kavan

Kdo je Martin Kavan? Životopis, informace, biografie, herectví

Martin Kavan se narodil 27. ledna 1980 v Českých Budějovicích a stejně jako jeho o dva roky starší bratr Ondřej si zvolil hereckou dráhu. Pochází z velmi umělecké rodiny. Jeho otec se na amatérské úrovni věnoval zpěvu, dědeček působil jako uznávaný divadelní herec a babička byla divadelní inspicientkou.
Po maturitě se Martin Kavan věnoval studiu herectví na pražské DAMU, kde v roce 2002 také úspěšně absolvoval. Přestože má za sebou úspěšné role ve filmech i seriálech, do povědomí většiny českých diváků se zapsal jako pošťák Ondra z Pošty pro tebe, kde účinkoval po boku Ester Janečkové.
Jeho první seriálovou zkušeností se stal seriál Rodinná pouta, později si však zahrál i v Trapasech, Černé sanitce, Kapitán Exner nebo ve snímku o vodácích Proč bychom se netopili. Větší roli ztvárnil v Kriminálce Anděl. Z jeho novější práce stojí za zmínku například seriál Labyrint, kde ztvárnil epizodní roli, nebo divácky velmi oblíbený MOST!
Objevil se také ve filmech Non Plus Ultras a Bezva ženská na krku, ve velkofilmu Jan Žižka nebo v mezinárodní koprodukci Kletba bratří Grimmů, kde si zahrál po boku takových hvězd jako je například Matt Damon, Heath Ledger nebo Jonathan Pryce.
Je ženatý a s manželkou Terezou má dvě děti. Podle vlastních slov je otcem na plný úvazek. S oběma dětmi totiž absolvoval rodičovskou dovolenou, a proto se péče o ně pro Ondřeje stala hlavní prioritou a náplní dne. Tímto rozhodnutím Ondřej Kavan boří zažité genderové stereotypy a ukazuje, že i otec může být na rodičovské dovolené, a to zejména v těch případech, kdy se jeho kariéra dá snáz skloubit s péčí o potomky.Kdo je Martin Kavan? Životopis Martin Kavan, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Martin Kavan

Národnost: česká
Datum narození: 27. ledna 1980
Místo narození: České Budějovice

Tento text (Martin Kavan) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Pangamin? Pamatujete si definici pojmu Osoba blízká? Rozumíte pojmu Sokol? Vzpomněli byste si co znamená slovo Trestní oznámení?

Klíčová slova: informace, narození, datum narození, život, Martin Kavan, herectví, národnost, vysvětlení, osobnost, wiki, kde se narodil Martin Kavan?, lexikon, životopis, popis, Martin Kavan, zajímavosti

Pojem Martin Kavan je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Martin Kavan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Martin Kavan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Martin Kavan ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martin Kavan ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Martin Kavan ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Kavan například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Martin Kavan?

Nyní již víte Kdo je to Martin Kavan? Kdy se narodil Martin Kavan? Kde se narodil Martin Kavan? Martin Kavan patří do kategorie Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Martin Kavan například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Kavan i v jiné kategorii než je herectví.