Kdo je to?
Kdo je to Sibyla? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sibyla? Lidé, mytologie

Kdo je to Sibyla?

Co znamená a jaký je význam slova Sibyla?

Sibyla byla věštkyně ve starověkém Řecku. Zřejmě se nejedná o jednu konkrétní osobu, ale o více věštkyň, které byly označovány tímto jménem.
Sibyla je nejčastěji spojována s věštírnou v Delfách, pravděpodobně však bylo víc míst, kde se věštkyně vyskytovaly. (Delfská věštkyně však také bývá někdy označována jako Pýthie). Sibyla tedy zřejmě nebylo jméno, ale spíše titul - nasvědčuje tomu i skutečnost, že prorok či věštec se latinsky řekne sibulla.
Vzhledem k antické víře v osud a věštby se se Sibylou pravděpodobně radili i velmi významní lidé a její věštby tak mohly mít vliv na jejich rozhodování. Sibyla jako symbol pro věštkyni vešel do evropské kultury a umělci, filozofové i mystici se k němu vraceli v antice, středověku i v moderních dějinách.Kdo je to Sibyla? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sibyla? Lidé, mytologie

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Hradiště? Pamatujete si definici pojmu Dtto? Pamatujete si definici pojmu Hemenex? Vzpomněli byste si co znamená slovo Biřmování?

Klíčová slova: wikipedie, etymologie, Sibyla, význam, popis, synonymum, lexikon, význam pojmu, co znamená, formulace, přesný výraz, wiki, termín, pojem, původ slova, definice

Pojem Sibyla je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Sibyla

Zkusit najít frázi Sibyla ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Sibyla na Google.cz

Hledat termín Sibyla ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Sibyla na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Sibyla ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sibyla například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Sibyla, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Sibyla? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sibyla? Definice pojmu Sibyla patří do kategorie Mytologie

Text napsán pro Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Mytologie).