Kdo je to?
Kdo je to Sibyla? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sibyla? Lidé, mytologie

Sibyla

Jaký je význam slova Sibyla? Co to znamená?

Sibyla byla věštkyně ve starověkém Řecku. Zřejmě se nejedná o jednu konkrétní osobu, ale o více věštkyň, které byly označovány tímto jménem.
Sibyla je nejčastěji spojována s věštírnou v Delfách, pravděpodobně však bylo víc míst, kde se věštkyně vyskytovaly. (Delfská věštkyně však také bývá někdy označována jako Pýthie). Sibyla tedy zřejmě nebylo jméno, ale spíše titul - nasvědčuje tomu i skutečnost, že prorok či věštec se latinsky řekne sibulla.
Vzhledem k antické víře v osud a věštby se se Sibylou pravděpodobně radili i velmi významní lidé a její věštby tak mohly mít vliv na jejich rozhodování. Sibyla jako symbol pro věštkyni vešel do evropské kultury a umělci, filozofové i mystici se k němu vraceli v antice, středověku i v moderních dějinách.Kdo je to Sibyla? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sibyla? Lidé, mytologie

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Šek? Pamatujete si definici pojmu Bombardino? Pamatujete si definici pojmu Ekoturistika? Vzpomněli byste si co znamená slovo Důlčík?

Klíčová slova: mytologie, původ slova, formulace, co znamená, přesný význam, definice, Sibyla, popis, lexikon, přesný výraz, odborný výraz, wiki, heslo, informace, přesný výraz, Sibyla

Pojem Sibyla je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Sibyla na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Sibyla ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Sibyla ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Sibyla v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Sibyla ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sibyla například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sibyla

Teď už víte Kdo je to Sibyla? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sibyla? Definice pojmu Sibyla je v sekci Mytologie

Kategorie mytologie, Apollón, sibyla, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Aktuální informace lze většinou nalézt pojem, slovo, termín, definici kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Sibyla i v jiné části webu než je kategorie mytologie.