Kdo je to?
Kdo byl Robert Hooke? Životopis Robert Hooke, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Robert Hooke?

Kdo to byl Robert Hooke? Stručný životopis

Robert Hooke byl významný anglický přírodovědec 17. století.
Hook studoval na Oxfordu astronomii a fyziku. Věnoval se přírodovědeckým experimentům, které ho přivedly k řadě objevů a vynálezů.
Dokázal sestrojit, případně vylepšit a zpřesnit některé vědecké přístroje - například dalekohled, mikroskop nebo barometr.
Připisuje se mu zavedení pojmu buňka. Je autorem knihy Micrographia, ve které zúročil své zkušenosti s vědeckými experimenty. Na jeho pozorování později navazovali další vědci.
Významná je i jeho astronomická práce - zabýval se otázkami pohybů Země a dalších vesmírných těles. Pozoroval hvězdy a planety, pracoval na zdokonalení přístrojů pro astronomická pozorování.
Robert Hooke byl renesanční vědec, rozuměl mnoha vědním oborům a byl i vynikající architekt. Pracoval pro anglickou Royal Society. Je znám pro své spory s Isaacem Newtonem.Kdo byl Robert Hooke? Životopis Robert Hooke, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní informace o osobě Robert Hooke

Národnost: britská
Datum narození: 18. července 1635
Místo narození: Freshwater, Velká Británie
Datum úmrtí: 3. března 1703

Popis osobnosti Robert Hooke můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Biografie? Pamatujete si definici pojmu Cephalea? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kyfóza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Grupeto?

Klíčová slova: etymologie, Robert Hooke, co je to Robert Hooke?, přesný výraz, formulace, termín, wiki, vysvětlení, význam slova, co znamená, lexikon, informace, kdo to je, popis, popis, heslo

Pojem Robert Hooke je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledejte bez špehování slovo Robert Hooke ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Robert Hooke ve Wikimedia Commons

Najít výraz Robert Hooke ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Robert Hooke ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Hooke například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Robert Hooke

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Robert Hooke? Kdo to byl Robert Hooke? Kdy se narodil Robert Hooke? Kde se narodil Robert Hooke? Kdy zemřel Robert Hooke? Robert Hooke se nachází v sekci věda. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Robert Hooke řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Hooke i v jiné kategorii než je věda.