Kdo je to?
Kdo byl Robert Hooke? Životopis Robert Hooke, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Robert Hooke

Kdo byl Robert Hooke? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Robert Hooke byl významný anglický přírodovědec 17. století.
Hook studoval na Oxfordu astronomii a fyziku. Věnoval se přírodovědeckým experimentům, které ho přivedly k řadě objevů a vynálezů.
Dokázal sestrojit, případně vylepšit a zpřesnit některé vědecké přístroje - například dalekohled, mikroskop nebo barometr.
Připisuje se mu zavedení pojmu buňka. Je autorem knihy Micrographia, ve které zúročil své zkušenosti s vědeckými experimenty. Na jeho pozorování později navazovali další vědci.
Významná je i jeho astronomická práce - zabýval se otázkami pohybů Země a dalších vesmírných těles. Pozoroval hvězdy a planety, pracoval na zdokonalení přístrojů pro astronomická pozorování.
Robert Hooke byl renesanční vědec, rozuměl mnoha vědním oborům a byl i vynikající architekt. Pracoval pro anglickou Royal Society. Je znám pro své spory s Isaacem Newtonem.Kdo byl Robert Hooke? Životopis Robert Hooke, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Robert Hooke

Národnost: britská
Datum narození: 18. července 1635
Místo narození: Freshwater, Velká Británie
Datum úmrtí: 3. března 1703

Popis osobnosti Robert Hooke můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Nominální mzda? Pamatujete si definici pojmu Ketamin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rasismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Idea?

Klíčová slova: národnost, biografie, vysvětlení, národnost, informace, datum narození, wiki, životopis, osobnost, kdo to je, kdo je Robert Hooke?, narození, wikipedie, lexikon, Robert Hooke, věda

Pojem Robert Hooke je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Robert Hooke ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Robert Hooke na Youtube

Najít heslo Robert Hooke ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Robert Hooke ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Robert Hooke ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Hooke například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Robert Hooke? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Robert Hooke? Kdy se narodil Robert Hooke? Kde se narodil Robert Hooke? Kdy zemřel Robert Hooke? Robert Hooke je v sekci Věda

Kategorie věda, mikroskop laboratoř, robert Hooke, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Robert Hooke kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Hooke i v jiné kategorii než je věda.