Kdo je to?
Kdo byl Robert Hooke? Životopis Robert Hooke, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Robert Hooke?

Kdo byl Robert Hooke? Životopis, informace, biografie, věda

Robert Hooke byl významný anglický přírodovědec 17. století.
Hook studoval na Oxfordu astronomii a fyziku. Věnoval se přírodovědeckým experimentům, které ho přivedly k řadě objevů a vynálezů.
Dokázal sestrojit, případně vylepšit a zpřesnit některé vědecké přístroje - například dalekohled, mikroskop nebo barometr.
Připisuje se mu zavedení pojmu buňka. Je autorem knihy Micrographia, ve které zúročil své zkušenosti s vědeckými experimenty. Na jeho pozorování později navazovali další vědci.
Významná je i jeho astronomická práce - zabýval se otázkami pohybů Země a dalších vesmírných těles. Pozoroval hvězdy a planety, pracoval na zdokonalení přístrojů pro astronomická pozorování.
Robert Hooke byl renesanční vědec, rozuměl mnoha vědním oborům a byl i vynikající architekt. Pracoval pro anglickou Royal Society. Je znám pro své spory s Isaacem Newtonem.Kdo byl Robert Hooke? Životopis Robert Hooke, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Robert Hooke

Národnost: britská
Datum narození: 18. července 1635
Místo narození: Freshwater, Velká Británie
Datum úmrtí: 3. března 1703

Tento text (Robert Hooke) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Reálná mzda? Vzpomněli byste si co označuje výraz Microblading? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bašavel? Znáte termín Julmust?

Klíčová slova: životopis, kdo je Robert Hooke?, osobnosti, narození, popis, věda, Robert Hooke, lexikon, datum úmrtí, věda, nežijící, vysvětlení, místo narození, wikipedie, informace, biografie

Pojem Robert Hooke je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Robert Hooke ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Robert Hooke na Youtube

Zkusit najít termín Robert Hooke ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Robert Hooke ve Wikipedii

Hledat pojem Robert Hooke na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Hooke například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Robert Hooke? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Robert Hooke? Kdy se narodil Robert Hooke? Kde se narodil Robert Hooke? Kdy zemřel Robert Hooke? Robert Hooke je v kategorii Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Robert Hooke dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Hooke i v jiné kategorii než je věda.