Kdo je to?
Kdo byl Robert Hooke? Životopis Robert Hooke, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Robert Hooke?

Kdo byl Robert Hooke? Životopis, informace, biografie, věda

Robert Hooke byl významný anglický přírodovědec 17. století.
Hook studoval na Oxfordu astronomii a fyziku. Věnoval se přírodovědeckým experimentům, které ho přivedly k řadě objevů a vynálezů.
Dokázal sestrojit, případně vylepšit a zpřesnit některé vědecké přístroje - například dalekohled, mikroskop nebo barometr.
Připisuje se mu zavedení pojmu buňka. Je autorem knihy Micrographia, ve které zúročil své zkušenosti s vědeckými experimenty. Na jeho pozorování později navazovali další vědci.
Významná je i jeho astronomická práce - zabýval se otázkami pohybů Země a dalších vesmírných těles. Pozoroval hvězdy a planety, pracoval na zdokonalení přístrojů pro astronomická pozorování.
Robert Hooke byl renesanční vědec, rozuměl mnoha vědním oborům a byl i vynikající architekt. Pracoval pro anglickou Royal Society. Je znám pro své spory s Isaacem Newtonem.Kdo byl Robert Hooke? Životopis Robert Hooke, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Robert Hooke

Národnost: britská
Datum narození: 18. července 1635
Místo narození: Freshwater, Velká Británie
Datum úmrtí: 3. března 1703

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Robert Hooke s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Biografie? Pamatujete si definici pojmu Babka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Linkedin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ochechule?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, věda, kdy se narodil Robert Hooke?, životopis, národnost, wiki, Robert Hooke, popis, zajímavosti, místo narození, kdo je Robert Hooke?, vysvětlení, datum úmrtí, datum narození, věda

Pojem Robert Hooke je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Robert Hooke na Google.cz

Zkusit najít pojem Robert Hooke v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Robert Hooke ve Wikislovníku

Najít slovo Robert Hooke ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Hooke například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Robert Hooke?

Právě jste zjistili Kdo byl Robert Hooke? Kdy se narodil Robert Hooke? Kde se narodil Robert Hooke? Kdy zemřel Robert Hooke? Robert Hooke patří do sekce Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Robert Hooke třeba v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Hooke i v jiné kategorii než je věda.