Kdo je to?
Kdo je to Klávesista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Klávesista? Lidé, hudba

Klávesista

Co znamená a jaký je význam slova Klávesista?

Klávesista je odborný výraz pro hráče na klávesové nástroje. Jedná se nástroj, jež má klávesy s klaviaturou a svým úhozem napodobí zvuk klavíru, piana, varhan, cemballa. Patří do skupiny strunných klávesových nástrojů. Ve skutečnosti se jedná o elektronické klávesy, které svými rejstříky dokáží napodobit varhany, cembalo, piano, klavír, ale jakékoliv jiné nástroje. Mimo jiné obsahují rytmy, doprovody, metronom, zvuky a rejstříky. Úhozem se tvoří síla zvuku, dále je výhoda, že se dá nastavit celková hlasitost nástroje, po vypnutí se nerozladí, bude mít stále stejné ladění. Proto keybordu nevadí převoz, stěhování na jiná místa. Dále jsou skladné, vejdou se do krabice i se stojanem do auta. Elektrické klávesy se často používají v moderní hudbě, rock, folk, pop, metal.
Dnes je také populární elektronické piano. Vypadá podobně jako to originální. Mají dřevěné klaviaturu, obsahuje metronom, různé rytmy, zvuky, má vstup pro sluchátka pro hraní večer.
Známi klávesisté jsou Michal David, Michal Dvořák, Ondřej Brzobohatý, Lešek Semelka, Martin Kratochvíl, Roman Holý, Michael Kocáb.Kdo je to Klávesista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Klávesista? Lidé, hudba

Líbí se vám definice kdo je to Klávesista? Pak se podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Klovatina? Znáte termín Kýla? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lobotomie? Víte, co je to AKA?

Klíčová slova: slovo, co znamená, heslo, význam pojmu, význam slova, definice, termín, lexikon, odborný výraz, synonymum, vysvětlení, Klávesista, Klávesista, wikipedie, přesný výraz, přesný výraz

Pojem Klávesista je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat termín Klávesista ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Klávesista ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Klávesista ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Klávesista na Youtube

Zkusit najít termín Klávesista ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Klávesista například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Klávesista

Nyní již víte Kdo je to Klávesista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Klávesista? Definice pojmu Klávesista je v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme taktéž hledat informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Hudba.