Kdo je to?
Kdo byl David Bowie? Životopis David Bowie, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to David Bowie?

Kdo to byl David Bowie? Stručný životopis

David Bowie byl především zpěvák a skladatel, multiinstrumentalista, producent, herec a malíř. Ve své hudbě razil vždy nové hudební směry. Jeho vlastní jméno bylo David Robert Jones. V originální tvorbě i projevu se vždy snažil posouvat umění stále dopředu a propojovat hudbu s vizuálním dojmem i propagací vlastní osoby.
Geniální britský hudebník se stal hudebním vzorem 20. století. Ve své tvorbě se často věnoval kontroverzním a provokujícím tématům, spolupracoval také s jinými hudebními skupinami, např. se skupinou Queen. Poslední album vydal David Bowie ještě dva dny před svou smrtí.Kdo byl David Bowie? Životopis David Bowie, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě David Bowie

Národnost: britská
Datum narození: 8. ledna 1947
Místo narození: Brixton
Datum úmrtí: 10. ledna 2016

Tento text (David Bowie) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Kontinentální snídaně? Víte co je Dřevoplast? Vzpomenete si na definici slova Opera? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lombardní sazba?

Klíčová slova: heslo, synonymum, význam pojmu, co znamená, David Bowie, hudba, co je to David Bowie?, odborný výraz, popis, slovo, přesný význam, lexikon, etymologie, kdo to je, původ slova, vysvětlení

Pojem David Bowie je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi David Bowie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem David Bowie ve Wikimedia Commons

Hledat výraz David Bowie na Google.cz

Hledat slovo David Bowie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo David Bowie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je David Bowie? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to David Bowie? Kdo to byl David Bowie? Kdy se narodil David Bowie? Kde se narodil David Bowie? Kdy zemřel David Bowie? David Bowie je v sekci hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka David Bowie kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Bowie i v jiné kategorii než je hudba.