Kdo je to?
Kdo byl David Bowie? Životopis David Bowie, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to David Bowie?

Kdo to byl David Bowie? Stručný životopis

David Bowie byl především zpěvák a skladatel, multiinstrumentalista, producent, herec a malíř. Ve své hudbě razil vždy nové hudební směry. Jeho vlastní jméno bylo David Robert Jones. V originální tvorbě i projevu se vždy snažil posouvat umění stále dopředu a propojovat hudbu s vizuálním dojmem i propagací vlastní osoby.
Geniální britský hudebník se stal hudebním vzorem 20. století. Ve své tvorbě se často věnoval kontroverzním a provokujícím tématům, spolupracoval také s jinými hudebními skupinami, např. se skupinou Queen. Poslední album vydal David Bowie ještě dva dny před svou smrtí.Kdo byl David Bowie? Životopis David Bowie, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě David Bowie

Národnost: britská
Datum narození: 8. ledna 1947
Místo narození: Brixton
Datum úmrtí: 10. ledna 2016

Zaujala vás biografie osobnosti David Bowie? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Satén? Pamatujete si definici pojmu Cmunda? Vzpomenete si na definici slova Archaismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo DPP?

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, heslo, hudba, definice, popis, synonymum, etymologie, původ slova, informace, význam, David Bowie, slovo, kdo je David Bowie?, odborný výraz, význam slova

Pojem David Bowie je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu David Bowie

Vyhledat výraz David Bowie ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo David Bowie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo David Bowie ve Wikipedii

Hledat videa s názvem David Bowie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo David Bowie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby David Bowie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to David Bowie? Kdo to byl David Bowie? Kdy se narodil David Bowie? Kde se narodil David Bowie? Kdy zemřel David Bowie? David Bowie se nachází v sekci hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka David Bowie dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Bowie i v jiné kategorii než je hudba.