Kdo je to?
Kdo je Marek Taclík? Životopis Marek Taclík, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Marek Taclík?

Kdo je Marek Taclík? Životopis, informace, biografie, herectví

Marek Taclík je český filmový, seriálový, divadelní a dabingový herec. Taclík se narodil v Ústí nad Labem. Po základní škole docházel na gymnázium v Duchcově. Po úspěšné maturitní zkoušce se přihlásil na herectví na pražské DAMU. DAMU absolvoval roku 2000 a následně spolupracoval se souborem CD94. Odtud poté odešel do pražského Činoherního klubu. Hostoval také v Dejvickém divadle, v Divadelním spolku Kašpar, v Divadle DISK, v Divadle Na Jezerce nebo v Divadle v Celetné. Doposud ztvárnil více než čtyřicet divadelních rolí. Zahrál si např. v divadelních hrách Mnoho povyku pro nic, Zkrocení zlé ženy, Proces, Misantrop, Tři mušketýři, Král Lear, Romeo a Julie, Tramvaj do stanice Touha, Hamlet a další.
Taclík debutoval v televizní pohádce Zimní víla v roce 1999. Od té doby ztvárnil role ve více než 40 filmech. Mezi jeho úspěšné snímky patří Jedna ruka netleská (2003), Milenci a vrazi (2004), Prachy dělaj člověka (2006), Občanský průkaz (2010), Ve stínu (2012), Padesátka (2015), Pohádky pro Emu, Anděl Páně (2016), Toman, Dukla 61 (2018), Přes prsty (2019), Krajina ve stínu, Bábovky (2020), Gump – pes, který naučil lidi žít (2021), Po čem muži touží 2 (2022).
Kromě filmů si zahrál také v televizních seriálech Hop nebo trop (2004 a 2008), Místo v životě (2006), Hraběnky (2007), Kriminálka Anděl (2008, 2010-2012 a 2014), Čtvrtá hvězda (2014), Vinaři (2015), Atentát (2015-2016), Lajna (2017), Labyrint (2018), Terapie, Princip slasti (2019), Zoo nebo Národní házená (2022). Zahrál si také v televizních reklamách.
Jako dabingový herec Taclík propůjčil svůj hlas seriálu Bídníci (2004) a filmům Destrukce systému, Pouta války (2005), Casablanca (2006).
Marek Taclík má se svou partnerkou Pavlou Růžičkovou dceru Matyldu a syna Antonína.Kdo je Marek Taclík? Životopis Marek Taclík, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Marek Taclík

Národnost: česká
Datum narození: 9. 5. 1973
Místo narození: Ústí nad Labem, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Marek Taclík s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Suspektní? Znáte termín Kemp? Pamatujete si definici pojmu Pluh? Víte, co je to Chromatická aberace?

Klíčová slova: wiki, herectví, kdy se narodil Marek Taclík?, lexikon, národnost, život, osobnost, kdo je Marek Taclík?, narození, osobnosti, popis, informace, herectví, biografie, datum narození, wikipedie

Pojem Marek Taclík je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Marek Taclík

Hledat frázi Marek Taclík ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Marek Taclík na Youtube

Vyhledat slovo Marek Taclík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Marek Taclík ve Wikipedii

Hledat frázi Marek Taclík ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Marek Taclík například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Marek Taclík?

Nyní již víte Kdo je to Marek Taclík? Kdy se narodil Marek Taclík? Kde se narodil Marek Taclík? Marek Taclík je v sekci Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Marek Taclík kupř. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marek Taclík i v jiné kategorii než je herectví.