Kdo je to?
Kdo je to, byl Rychtář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rychtář? Lidé, historie

Kdo je to Rychtář?

Co znamená a jaký je význam slova Rychtář?

Rychtář je středověké pojmenování představitele vesnice nebo města. Rychtář byl do své funkce volen nebo ho mohl dosadit panovník, funkce často byla i dědičná. Existovala také další pojmenování, jako šoltas, fojt nebo šulc, ta však nejsou tak frekventovaná.
Rychtář měl poměrně bohatou náplň práce – fungoval jako správní úředník, vesnický soudce, obecní zastupitel, vybíral i nejrůznější poplatky, úroky a daně. Zastupoval vrchnost a dohlížel na dodržení příkazů a povinností. Ve městech měl své pomocníky – radu konšelů, na které mohl část povinností delegovat. V 16. století však byl rychtář již pouze královským úředníkem.Kdo je to, byl Rychtář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rychtář? Lidé, historie

Definici slova Rychtář můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to PDF? Víte, co je to Kapustňák? Vzpomněli byste si na význam slova Moruše? Rozumíte pojmu Černá stavba?

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, význam, formulace, kdo je Rychtář?, přesný výraz, informace, význam slova, lexikon, původ slova, etymologie, kdo to je, co znamená, popis, popis, wiki

Pojem Rychtář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Rychtář

Hledat videa s názvem Rychtář na Youtube

Hledat termín Rychtář na Google.cz

Najít heslo Rychtář ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Rychtář ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychtář například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Rychtář, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Rychtář? Kdo to byl Rychtář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rychtář? Definice pojmu Rychtář se nachází v sekci historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Rychtář i v jiných kategoriích (než historie).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.