Kdo je to?
Kdo je to, byl Rychtář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rychtář? Lidé, historie

Kdo je to Rychtář?

Co znamená a jaký je význam slova Rychtář?

Rychtář je středověké pojmenování představitele vesnice nebo města. Rychtář byl do své funkce volen nebo ho mohl dosadit panovník, funkce často byla i dědičná. Existovala také další pojmenování, jako šoltas, fojt nebo šulc, ta však nejsou tak frekventovaná.
Rychtář měl poměrně bohatou náplň práce – fungoval jako správní úředník, vesnický soudce, obecní zastupitel, vybíral i nejrůznější poplatky, úroky a daně. Zastupoval vrchnost a dohlížel na dodržení příkazů a povinností. Ve městech měl své pomocníky – radu konšelů, na které mohl část povinností delegovat. V 16. století však byl rychtář již pouze královským úředníkem.Kdo je to, byl Rychtář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rychtář? Lidé, historie

Tento text (Rychtář) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to PDF? Víte co je Legenda? Vzpomněli byste si na význam slova Moruše? Vzpomněli byste si co označuje výraz Velký třesk?

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, lexikon, heslo, slovo, kdo to je, popis, informace, význam slova, termín, přesný výraz, definice, co je to Rychtář?, pojem, historie, kdo je Rychtář?

Pojem Rychtář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Rychtář ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Rychtář ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Rychtář na Google.cz

Hledat videa s názvem Rychtář na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychtář například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Rychtář

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Rychtář? Kdo to byl Rychtář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rychtář? Definice pojmu Rychtář je v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též zkusit najít pojem, termín, výraz, heslo řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Rychtář i jinde než v sekci než v historie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.