Kdo je to?
Kdo je to, byl Rychtář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rychtář? Lidé, historie

Kdo je to Rychtář?

Co znamená a jaký je význam slova Rychtář?

Rychtář je středověké pojmenování představitele vesnice nebo města. Rychtář byl do své funkce volen nebo ho mohl dosadit panovník, funkce často byla i dědičná. Existovala také další pojmenování, jako šoltas, fojt nebo šulc, ta však nejsou tak frekventovaná.
Rychtář měl poměrně bohatou náplň práce – fungoval jako správní úředník, vesnický soudce, obecní zastupitel, vybíral i nejrůznější poplatky, úroky a daně. Zastupoval vrchnost a dohlížel na dodržení příkazů a povinností. Ve městech měl své pomocníky – radu konšelů, na které mohl část povinností delegovat. V 16. století však byl rychtář již pouze královským úředníkem.Kdo je to, byl Rychtář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rychtář? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rychtář sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Pedig? Rozumíte pojmu Streptokok? Vzpomněli byste si na význam slova Spravedlnost? Znáte pojem Veganství?

Klíčová slova: historie, Rychtář, přesný význam, formulace, lexikon, přesný výraz, význam, význam slova, význam pojmu, synonymum, popis, vysvětlení, kdo je Rychtář?, informace, etymologie, definice

Pojem Rychtář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít termín Rychtář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Rychtář na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Rychtář ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Rychtář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychtář například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Rychtář

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Rychtář? Kdo to byl Rychtář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rychtář? Definice pojmu Rychtář patří do sekce historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, termín, heslo, výraz kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než historie).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.