Kdo je to?
Kdo je Vít Přindiš? Životopis Vít Přindiš, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Vít Přindiš

Kdo je Vít Přindiš? Životopis, informace, biografie, sport

Vít Přindiš je český vodní slalomář, kajakář a závodník v kategorii K1. Přindiš se narodil v Praze do rodiny reprezentanta ve vodním slalomu Pavla Přindiše. Po vzoru svého otce se začal věnovat vodnímu slalomu, kterému se věnuje již od roku 1996. V té době se připojil k družstvu USK Praha vodní slalom, ve kterém jej trénoval jeho otec až do roku 2013. Poté jej začal trénovat Milan Říha.
Přindiš Českou republiku poprvé reprezentoval v 16 letech v Krakově na Mistrovství Evropy juniorů a společně s Janem Vondrou a Vavřincem Hradilkem získal stříbro v závodě hlídek. Roku 2006 úspěch s kolegy zopakoval na Mistrovství Světa juniorů.
Následně začal reprezentovat Česko v kategorii do 23 let. Největší úspěch zaznamenal roku 2011, kdy získal zlato na Mistrovství Evropy do 23 let. O rok později získal stříbro ve slovinském Solkanu (2012). Obě medaile získal v závodě hlídek.
V seniorské reprezentaci zkusil Přindiš štěstí již v roce 2010 na MS ve Slovinsku (16. místo). Od té doby vybojoval na Mistrovství Evropy 9 zlatých medailí (6x v kategorii K1 hlídky, 2x K1 a 1x v kajak krosu) a 3 stříbrné medaile (2x K1 a 1x K1 hlídky).
Doposud vyhrál na Mistrovství světa 2 zlaté medaile (K1 hlídky a K1) v letech 2017 (Pau), 2022 (Augsburg) a 3 stříbrné medaile (2x K1 hlídky a K1) v letech 2014, 2017 a 2019.
Jako první český kajakář v historii Přindiš skončil v roce 2017 na prvním místě ve Světovém poháru v kategorii K1. První místo zopakoval ještě o čtyři roky později (2021).
V roce 2020 se oženil se svou přítelkyní Michaelou. Ve stejném roce přivedla na svět jejich prvního potomka – dceru Amálii.Kdo je Vít Přindiš? Životopis Vít Přindiš, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Vít Přindiš

Národnost: česká
Datum narození: 14. 4. 1989
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Vít Přindiš sdílet s ostatnímina Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Bluetooth? Vzpomněli byste si co označuje výraz Epsomská sůl? Rozumíte pojmu Selfie? Znáte termín Genius loci?

Klíčová slova: informace, wiki, kdy se narodil Vít Přindiš?, narození, datum narození, zajímavosti, kdo je Vít Přindiš?, vysvětlení, popis, wikipedie, místo narození, národnost, sport, biografie, kde se narodil Vít Přindiš?, osobnost

Pojem Vít Přindiš je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Vít Přindiš

Zkusit najít frázi Vít Přindiš na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vít Přindiš ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Vít Přindiš ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Vít Přindiš ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Vít Přindiš ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vít Přindiš například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Vít Přindiš? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Vít Přindiš? Kdy se narodil Vít Přindiš? Kde se narodil Vít Přindiš? Vít Přindiš se nachází v sekci Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Vít Přindiš dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vít Přindiš i v jiné kategorii než je sport.