Kdo je to?
Kdo je to Uhlíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Uhlíř? Lidé, profese

Uhlíř

Jaký je význam slova Uhlíř? Co to znamená?

Uhlíř je člověk, který provozuje řemeslo uhlířství. Jeho hlavní činností bylo nahromadění dřeva a jeho pálení v milířích, čímž se vyrábělo dřevěné uhlí. Uhlíři byli známi již od pravěku, nejrozšířenější byla jejich činnost ve středověku i v nové době. Od 19. století byly jejich výrobky vytlačovány kamenným uhlím.
Uhlíři měli své cechy a byli nositeli výsad a zvláštních práv. Později zchudli a začlenili se mezi sociálně slabé. V současnosti předvádějí uhlíři své umění jako ukázku tradičního řemesla.Kdo je to Uhlíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Uhlíř? Lidé, profese

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Kontrolní hlášení? Znáte termín Prdopeč? Vzpomněli byste si na význam slova Multiplex? Víte, co je to Stagnace?

Klíčová slova: Uhlíř, wikipedie, pojem, přesný výraz, význam, slovo, lexikon, co znamená, etymologie, přesný výraz, synonymum, přesný význam, profese, odborný výraz, Uhlíř, popis

Pojem Uhlíř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Uhlíř v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Uhlíř ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Uhlíř ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Uhlíř ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Uhlíř ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Uhlíř například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Uhlíř

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Uhlíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Uhlíř? Definice pojmu Uhlíř se nachází v kategorii Profese

Kategorie profese, blond básnířka, uhlíř, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též zkusit najít informace výraz, slovo, definici, termín třeba v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci profese.