Kdo je to?
Kdo je to, byl Uhlíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Uhlíř? Lidé, profese

Kdo je to Uhlíř?

Co znamená a jaký je význam slova Uhlíř?

Uhlíř je člověk, který provozuje řemeslo uhlířství. Jeho hlavní činností bylo nahromadění dřeva a jeho pálení v milířích, čímž se vyrábělo dřevěné uhlí. Uhlíři byli známi již od pravěku, nejrozšířenější byla jejich činnost ve středověku i v nové době. Od 19. století byly jejich výrobky vytlačovány kamenným uhlím.
Uhlíři měli své cechy a byli nositeli výsad a zvláštních práv. Později zchudli a začlenili se mezi sociálně slabé. V současnosti předvádějí uhlíři své umění jako ukázku tradičního řemesla.Kdo je to, byl Uhlíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Uhlíř? Lidé, profese

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Uhlíř? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Suchý cider? Znáte termín Uber? Vzpomněli byste si na význam slova Pogrom? Víte, co je to Soundbar?

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, kdo je Uhlíř?, synonymum, heslo, význam pojmu, slovo, popis, pojem, lexikon, přesný výraz, co je to Uhlíř?, co znamená, přesný význam, termín, původ slova

Pojem Uhlíř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít Uhlíř ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Uhlíř v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Uhlíř ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Uhlíř ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Uhlíř například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Uhlíř? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Uhlíř? Kdo to byl Uhlíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Uhlíř? Definice pojmu Uhlíř je v sekci profese. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Uhlíř v jiné sekci než profese.