Kdo je to?
Kdo je to Uhlíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Uhlíř? Lidé, profese

Kdo je to Uhlíř?

Jaký je význam slova Uhlíř? Co to znamená?

Uhlíř je člověk, který provozuje řemeslo uhlířství. Jeho hlavní činností bylo nahromadění dřeva a jeho pálení v milířích, čímž se vyrábělo dřevěné uhlí. Uhlíři byli známi již od pravěku, nejrozšířenější byla jejich činnost ve středověku i v nové době. Od 19. století byly jejich výrobky vytlačovány kamenným uhlím.
Uhlíři měli své cechy a byli nositeli výsad a zvláštních práv. Později zchudli a začlenili se mezi sociálně slabé. V současnosti předvádějí uhlíři své umění jako ukázku tradičního řemesla.Kdo je to Uhlíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Uhlíř? Lidé, profese

Definici slova Uhlíř můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Akciová společnost? Znáte definici termínu Baileys? Vzpomněli byste si na význam slova Palmarín? Pamatujete si definici pojmu Oxygenoterapie?

Klíčová slova: synonymum, profese, heslo, informace, přesný význam, termín, slovo, odborný výraz, přesný výraz, původ slova, Uhlíř, profese, wiki, lexikon, co znamená, význam

Pojem Uhlíř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Uhlíř zkuste tyto odkazy

Najít termín Uhlíř ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Uhlíř ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Uhlíř v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Uhlíř ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Uhlíř ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Uhlíř například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Uhlíř, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Uhlíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Uhlíř? Definice pojmu Uhlíř patří do sekce Profese

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít informace výraz, text, termín, pojem dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Uhlíř i v jiné části webu než je kategorie profese.