Kdo je to?
Kdo je to Uhlíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Uhlíř? Lidé, profese

Kdo je to Uhlíř?

Co znamená a jaký je význam slova Uhlíř?

Uhlíř je člověk, který provozuje řemeslo uhlířství. Jeho hlavní činností bylo nahromadění dřeva a jeho pálení v milířích, čímž se vyrábělo dřevěné uhlí. Uhlíři byli známi již od pravěku, nejrozšířenější byla jejich činnost ve středověku i v nové době. Od 19. století byly jejich výrobky vytlačovány kamenným uhlím.
Uhlíři měli své cechy a byli nositeli výsad a zvláštních práv. Později zchudli a začlenili se mezi sociálně slabé. V současnosti předvádějí uhlíři své umění jako ukázku tradičního řemesla.Kdo je to Uhlíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Uhlíř? Lidé, profese

Sdílejte tuto stránku se slovem Uhlíř s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Akciová společnost? Vzpomněli byste si co znamená slovo Internát? Vzpomněli byste si na význam slova Konvertoplán? Víte co je Pesto?

Klíčová slova: přesný výraz, informace, heslo, původ slova, Uhlíř, vysvětlení, přesný význam, význam pojmu, Uhlíř, co znamená, wikipedie, formulace, přesný výraz, definice, etymologie, význam slova

Pojem Uhlíř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Uhlíř lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Uhlíř ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Uhlíř na Youtube

Najít pojem Uhlíř na Google.cz

Hledat slovo Uhlíř v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Uhlíř například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Co znamená Uhlíř? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Uhlíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Uhlíř? Definice pojmu Uhlíř patří do kategorie Profese

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat výraz, slovo, definici, slovíčko třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Profese).