Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Hel? Životopis Zdeněk Hel, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo je Zdeněk Hel?

Kdo je Zdeněk Hel? Životopis, informace, biografie, věda

Zdeněk Hel je biochemik, patolog a imunolog. Vystudoval biochemii na přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Následně se přesunul do Kanady a studoval McGillovu univerzitu v Montrealu. Zde získal v roce 1997 doktorát na Katedře experimentální medicíny. V roce 2003 začal pracovat jako odborný asistent na Katedře patologie lékařské fakulty na University of Alabama v americkém Birminghamu. Ve vědecké práci se zabývá výzkumem rakoviny a virových onemocnění, zejména viru HIV. Podílí se na vývoji nových vakcín a na studiu imunizačních strategií, slibný je hlavně vývoj vakcíny na bázi DNA.
Od roku 2020 se podílí rovněž na výzkumu covidu. Je spoluzakladatelem Iniciativy Sníh, která je tvořena odborníky a má za cíl zlepšit ochranu zdraví v České republice. Vzhledem k probíhající pandemii se zaměřuje primárně na covid a zvládání pandemie. Se Zdeňkem Helem se ohledně pandemických opatření radí i premiér Andrej Babiš. V poslední době se Hel vyjadřoval také k očkování a varoval, že očkování neznamená kompletní konec viru, cílem je spíše zmírnit průběh nemoci. Vedle Iniciativy Sníh je členem řady vědeckých společností, mimo jiné International AIDS Society, American Association for Cancer Research nebo Canadian Society for Immunology.Kdo je Zdeněk Hel? Životopis Zdeněk Hel, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Zdeněk Hel

Národnost: česká
Datum narození: 5. července 1967
Místo narození: Letovice

Zaujala vás biografie osobnosti Zdeněk Hel? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Mulčovač? Víte co je Bílý čaj? Víte, co je to Konotace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ban?

Klíčová slova: věda, kde se narodil Zdeněk Hel?, wiki, Zdeněk Hel, Zdeněk Hel, informace, život, popis, životopis, věda, kdy se narodil Zdeněk Hel?, zajímavosti, osobnost, vysvětlení, osobnosti, lexikon

Pojem Zdeněk Hel je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Zdeněk Hel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Zdeněk Hel na Google.cz

Hledat videa s názvem Zdeněk Hel na Youtube

Hledat výraz Zdeněk Hel na Google obrázcích

Hledat heslo Zdeněk Hel ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Hel například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Hel?

Právě jste zjistili Kdo je to Zdeněk Hel? Kdy se narodil Zdeněk Hel? Kde se narodil Zdeněk Hel? Zdeněk Hel patří do sekce Věda

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Zdeněk Hel například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Hel i v jiné kategorii než je věda.