Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Hel? Životopis Zdeněk Hel, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Zdeněk Hel

Kdo je Zdeněk Hel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Zdeněk Hel je biochemik, patolog a imunolog. Vystudoval biochemii na přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Následně se přesunul do Kanady a studoval McGillovu univerzitu v Montrealu. Zde získal v roce 1997 doktorát na Katedře experimentální medicíny. V roce 2003 začal pracovat jako odborný asistent na Katedře patologie lékařské fakulty na University of Alabama v americkém Birminghamu. Ve vědecké práci se zabývá výzkumem rakoviny a virových onemocnění, zejména viru HIV. Podílí se na vývoji nových vakcín a na studiu imunizačních strategií, slibný je hlavně vývoj vakcíny na bázi DNA.
Od roku 2020 se podílí rovněž na výzkumu covidu. Je spoluzakladatelem Iniciativy Sníh, která je tvořena odborníky a má za cíl zlepšit ochranu zdraví v České republice. Vzhledem k probíhající pandemii se zaměřuje primárně na covid a zvládání pandemie. Se Zdeňkem Helem se ohledně pandemických opatření radí i premiér Andrej Babiš. V poslední době se Hel vyjadřoval také k očkování a varoval, že očkování neznamená kompletní konec viru, cílem je spíše zmírnit průběh nemoci. Vedle Iniciativy Sníh je členem řady vědeckých společností, mimo jiné International AIDS Society, American Association for Cancer Research nebo Canadian Society for Immunology.Kdo je Zdeněk Hel? Životopis Zdeněk Hel, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Zdeněk Hel

Národnost: česká
Datum narození: 5. července 1967
Místo narození: Letovice

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Zdeněk Hel? s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Tortelloni? Znáte termín Diastolický tlak? Víte, co je to Bezúročné období? Víte, co je to Čekanka?

Klíčová slova: Zdeněk Hel, život, osobnosti, kdy se narodil Zdeněk Hel?, kde se narodil Zdeněk Hel?, Zdeněk Hel, věda, datum narození, osobnost, lexikon, wiki, životopis, národnost, kdo je Zdeněk Hel?, popis, vysvětlení

Pojem Zdeněk Hel je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Zdeněk Hel

Hledat heslo Zdeněk Hel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Zdeněk Hel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Zdeněk Hel na Youtube

Najít heslo Zdeněk Hel na Google.cz

Hledat pojem Zdeněk Hel ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Hel například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Zdeněk Hel? Stručná biografie

Teďka už zajisté víte Kdo je to Zdeněk Hel? Kdy se narodil Zdeněk Hel? Kde se narodil Zdeněk Hel? Zdeněk Hel patří do sekce Věda

Kategorie věda, vědec měří, zdeněk Hel, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Zdeněk Hel dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Hel i v jiné kategorii než je věda.