Kdo je to?
Kdo je Ian Gillan? Životopis Ian Gillan, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Ian Gillan

Kdo je Ian Gillan? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ian Gillan je zpěvák známé hardrockové kapely Deep Purple. Gillan se narodil v Londýně a od mala měl rád zpěv a hudbu celkově. Jeho děda z matčiny strany byl operní zpěvák a pianista. Když mu bylo 24 let, připojil se Gillan k hardrockové kapele Deep Purple (1969). V dalším roce s kapelou vydal album Deep Purple In Rock (1970). Následovala úspěšná alba Fireball (1971), Machine Head (1972) a Who Do We Think We Are (1973).
Po čtyřech letech Gillan opustil Deep Purple (1973) a začal podnikat. To se mu moc nedařilo, a tak se vrátil k hudbě s vlastním projektem Ian Gillan Band (1975). Kapela se po třech letech rozpadla (1978) a vznikla další kapela s názvem Gillan. Během pětiletého působení kapela Gillan vydala celkem šest studiových alb. První album neslo název Gillan (1978), následovala alba Mr. Universe (1979), Glory Road (1980), Future Shock (1980), Double Trouble (1981) a Magic (1982). V roce 1983 Gillan kapelu opustil a dostal roční nabídku od Black Sabbath. Během roku 1983 s kapelou vydali album Born Again.
Rok na to se vrátil zpět do Deep Purple a během následujících pěti let vydali alba Perfect Strangers (1984) a The House of Blue Light (1987). Znovu kapelu opustil (1989), ale po třech letech se vrátil a od té doby je stálým členem kapely, se kterou vydal ještě dalších šest studiových desek. Poslední album se jmenovalo Now What?! (2013).
Roku 2006 vyšel dokument Gillan’s Inn, který mapuje jeho čtyřicetiletou hudební kariéru.Kdo je Ian Gillan? Životopis Ian Gillan, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Ian Gillan

Národnost: anglická
Datum narození: 19. 8. 1945
Místo narození: Londýn, Anglie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ian Gillan se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Rčení? Vzpomněli byste si co znamená slovo Inaugurace? Rozumíte pojmu Kabotáž? Víte co je Ruský twist?

Klíčová slova: životopis, zajímavosti, hudba, popis, kdy se narodil Ian Gillan?, narození, Ian Gillan, informace, wiki, osobnost, kdo je Ian Gillan?, Ian Gillan, biografie, hudba, kde se narodil Ian Gillan?, život

Pojem Ian Gillan je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Ian Gillan zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Ian Gillan na Youtube

Hledat termín Ian Gillan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Ian Gillan na Google.cz

Hledat slovo Ian Gillan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Ian Gillan ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ian Gillan například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ian Gillan

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Ian Gillan? Kdy se narodil Ian Gillan? Kde se narodil Ian Gillan? Ian Gillan je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, viola, ian Gillan, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Ian Gillan řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ian Gillan i v jiné kategorii než je hudba.