Kdo je to?
Kdo je František Ringo Čech? Životopis František Ringo Čech, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

František Ringo Čech

Kdo je František Ringo Čech? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

František Ringo Čech je umělec mnoha zaměření. Působí jako zpěvák i bubeník, textař i spisovatel, publicista, dramatik, scénárista, herec, komik, moderátor či naivní malíř. Vyučil se opravářem rádií a televizí, při práci vystupoval jako bubeník v různých souborech a spolupodílel se na založení kapely Olympic. Zde začat s textovou tvorbou. Z doby hráče na bicí nástroje pochází i jeho přezdívka Ringo. Vystupoval i v zahraničí, dostával se do střetu s normalizační politikou. S bratrem vytvořili skupinu Shut Up, která se stala divadelním orchestrem např. pro Divadlo Semafor. Zde vystupoval František Ringo Čech také jako komik. Skupina se přejmenovala na Skupinu Františka Ringo Čecha a František Čech začal vytvářet obrovská množství textů i pro další zpěváky a skupiny.
Kromě toho tvořil povídky a scénáře, hrál a moderoval. Začal také malovat a prosazovat se ve filmu. Je zakladatelem Čechova prozatímně osvobozeného divadla. V různých funkcích se zapojil i do politického života.Kdo je František Ringo Čech? Životopis František Ringo Čech, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě František Ringo Čech

Národnost: česká
Datum narození: 9. července 1943
Místo narození: Praha

Tento text (František Ringo Čech) můžete samozřejmě sdílet s vaším okruhem známých osob na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Čtyřstěn? Vzpomněli byste si co označuje výraz Workout? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hardware? Znáte termín Eternit?

Klíčová slova: kde se narodil František Ringo Čech?, lexikon, František Ringo Čech, narození, život, osobnost, osobnosti, informace, vysvětlení, životopis, kdo je František Ringo Čech?, biografie, popis, wikipedie, datum narození, místo narození

Pojem František Ringo Čech je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu František Ringo Čech

Vyhledat slovo František Ringo Čech ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz František Ringo Čech ve Wikipedii

Najít termín František Ringo Čech ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem František Ringo Čech ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín František Ringo Čech na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo František Ringo Čech například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby František Ringo Čech

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to František Ringo Čech? Kdy se narodil František Ringo Čech? Kde se narodil František Ringo Čech? František Ringo Čech patří do sekce Politici

Kategorie politici, kongresmen v bílém, františek Ringo Čech, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka František Ringo Čech řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost František Ringo Čech i v jiné kategorii než je politici.