Kdo je to?
Kdo je to Požárník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Požárník? Lidé, profese

Požárník

Jaký je význam slova Požárník? Co to znamená?

Požárník je starší termín užívaný pro hasiče.
Hasiči jsou příslušníci hasičského záchranné sboru. Obecně se předpokládá, že hlavním úkolem hasičů je hasit požáry, ale požárníci zasahují také při dopravních nehodách, hromadných neštěstích, vyprošťování či ekologických haváriích apod. Součástí jejich práce je také prevence.
Zmíněný termín požárník se užíval dříve. Dnes se používá termín hasiči, hasičský záchranný sbor či jednotky požární ochrany.
V České republice se zřizují i jednotky dobrovolných hasičů. Výjimečně se také můžeme setkat s požárníky patřícími k hasičskému sboru konkrétního podniku.Kdo je to Požárník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Požárník? Lidé, profese

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Požárník? s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Cyklostezka? Znáte definici termínu Giga? Znáte pojem Řecký jogurt? Pamatujete si definici pojmu Ultimátum?

Klíčová slova: Požárník, přesný výraz, synonymum, odborný výraz, wikipedie, původ slova, heslo, Požárník, přesný význam, formulace, slovo, informace, etymologie, lexikon, wiki, vysvětlení

Pojem Požárník je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Požárník lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Požárník ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Požárník ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Požárník na Youtube

Vyhledat slovo Požárník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Požárník ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Požárník například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Požárník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Požárník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Požárník? Definice pojmu Požárník je v sekci Profese

Text vytvořen pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Aktuální informace lze většinou nalézt pojem, slovo, termín, definici dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Profese.