Kdo je to?
Kdo byl Reinhard Heydrich? Životopis Reinhard Heydrich, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Reinhard Heydrich?

Kdo byl Reinhard Heydrich? Životopis, informace, biografie, politici

Reinhard Heydrich byl vysoce postavený nacista, velitel SS a zastupující říšský protektor Protektorátu Čechy a Morava. Jeho otec byl ředitel konzervatoře a rodina patřila k vyšší společenské třídě. Po gymnáziu vystudoval důstojnickou školu a vstoupil k námořnictvu. Kvůli milostnému skandálu musel námořnictvo opustit. V roce 1931 vstoupil do krajně pravicové NSDAP a začal se uplatňovat v polovojenských složkách. K nacismu ho přivedla jeho manželka Lina von Osten. Zúčastnil se čistky nazvané Noc dlouhých nožů, která měla za cíl zlikvidovat ambiciózní jednotky SA.
V roce 1939 Heydrich založil Hlavní říšský bezpečnostní úřad, který sjednotil tajnou státní policii, bezpečnostní službu a kriminální policii do jedné organizace. Posláním RSHA bylo likvidovat skupiny obyvatel, které nacisté považovali za nepřátelské nebo méněcenné. V témže roce zorganizoval fingované přepadení vysílačky v Gliwicích, které nacisté použili jako záminku k útoku na Polsko. Po úspěšném obsazení Polska se aktivně podílel na vyhlazování polské inteligence. V roce 1942 se konala konference ve Wannsee, která se zabývala tím, jak efektivně vyvraždit židovské obyvatelstvo. Heydrich tajnému setkání elitních nacistů předsedal a pod jeho vedením se rozhodlo, že židé budou kompletně zlikvidování v koncentračních táborech.
Jeho přední postavení v nacistické hierarchii bylo potvrzeno v roce 1941, kdy byl jmenován zastupujícím říšským protektorem v Protektorátu Čechy a Morava. Stál za plánem, který se nazýval konečné řešení české otázky a měl za cíl české země germanizovat a původní obyvatelstvo přesunout, aby se uvolnil prostor pro Němce. Když se 27. května roku 1942 vracel do Prahy, proběhla operace Anthropoid, která měla za cíl jeho odstranění. Výsadkáři Jozef Gabčík a Jan Kubiš byli v Británii pro tento účel speciálně vycvičeni. Atentát měl původně začít Gabčík, ale jeho zbraň selhala, takže byla využita pouze bomba, kterou hodil Kubiš. Ta Heydricha nezasáhla přímo, ale střepiny a kusy plechu do jeho těla zavlekly infekci, na kterou po několika dnech zemřel v nemocnici Na Bulovce.Kdo byl Reinhard Heydrich? Životopis Reinhard Heydrich, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Reinhard Heydrich

Národnost: německá
Datum narození: 7. března 1904
Místo narození: Halle an der Saale, Německo
Datum úmrtí: 4. června 1942

Líbí se stručný životopis s osobou Reinhard Heydrich? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Dláto? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nindžucu? Znáte definici termínu Methionin? Znáte termín Oddlužení?

Klíčová slova: nežijící, politici, informace, osobnosti, vysvětlení, zajímavosti, národnost, narození, politici, osobnost, datum úmrtí, kdo to je, lexikon, Reinhard Heydrich, národnost, život

Pojem Reinhard Heydrich je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Reinhard Heydrich na Google obrázcích

Hledat pojem Reinhard Heydrich ve vyhledávači Qwant

Najít termín Reinhard Heydrich v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Reinhard Heydrich ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Reinhard Heydrich ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Reinhard Heydrich například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Reinhard Heydrich? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Reinhard Heydrich? Kdy se narodil Reinhard Heydrich? Kde se narodil Reinhard Heydrich? Kdy zemřel Reinhard Heydrich? Reinhard Heydrich patří do kategorie Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Reinhard Heydrich dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Reinhard Heydrich i v jiné kategorii než je politici.