Kdo je to?
Kdo je Henrik Lundqvist? Životopis Henrik Lundqvist, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Henrik Lundqvist?

Kdo je Henrik Lundqvist? Životopis, informace, biografie, sport

Henrik Lundqvist je švédský hokejový brankář, narozený ve švédském městečku Åre. Henrik a jeho bratr Joel začali hrát spolu hokej za tým Järpens IF, když bylo Henrikovi 8 let. Oba dva byli vybrání týmem Frölunda, kde začali svou hokejovou kariéru. Za tým Frölunda odehrál Henrik 5 sezón (2000-2005). Během poslední sezóny ve Švédsku Lundqvist zlomil hned 4 národní rekordy (průměrný počet inkasovaných gólů na zápas, % úspěšnost, čas bez inkasovaného gólu a nejvíce vychytaných nul). Stal se nejlepším gólmanem a dokonce i hráčem sezóny. S týmem získal dva ligové tituly (2003, 2005).
V roce 2005 již byl hráčem New York Rangers, kde Lundqvist odehrál 15 sezón. Po třech sezónách podepsal nový šestiletý kontrakt s New York Rangers a stal se nejlépe placeným gólmanem NHL. Po sezóně 2010/11 byl po páté zvolen nejcennějším hráčem Rangers. Hned další sezónu (2011/12) získal Lundqvist Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana NHL. Smlouvu s týmem prodloužil o dalších 7 let (2013). V sezóně 2014/15 vychytal 50. čisté konto v kariéře a dostal se s týmem do finále NHL. Finále prohráli s týmem Los Angeles Kings 1-4 na zápasy. Sezóna 2019/20 byla pro Lundqvista poslední v týmu Rangers. Vedení jej vyplatilo ze smlouvy a stal se tak volným hráčem. Na podzim 2020 podepsal roční kontrakt s týmem Washington Capitals. Kvůli srdečním potížím a následné operaci srdce do sezóny poté již nenastoupil.
V seniorské švédské reprezentaci debutoval v roce 2002. O dva roky později se stal jedničkou na Mistrovství světa 2004, kde s týmem získal stříbrnou medaili a byl vybrán i do all-star týmu turnaje. Na Olympijských hrách v Turíně (2006) vyhrál s týmem zlatou medaili a na Olympiádě v Soči (2016) stříbrnou medaili. Zlato získal ještě na Mistrovství světa 2017.Kdo je Henrik Lundqvist? Životopis Henrik Lundqvist, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Henrik Lundqvist

Národnost: švédská
Datum narození: 2. 3. 1982
Místo narození: Åre, Švédsko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Henrik Lundqvist sdílet s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Gulag? Znáte pojem Playmate? Znáte termín Hypertenze? Vzpomenete si na definici slova Ovarium?

Klíčová slova: wiki, Henrik Lundqvist, Henrik Lundqvist, osobnost, místo narození, biografie, lexikon, wikipedie, životopis, kde se narodil Henrik Lundqvist?, datum narození, zajímavosti, život, popis, kdo je Henrik Lundqvist?, osobnosti

Pojem Henrik Lundqvist je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Henrik Lundqvist v následujících vyhledávačích

Najít termín Henrik Lundqvist ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Henrik Lundqvist na Google.cz

Hledat slovo Henrik Lundqvist na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Henrik Lundqvist ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Henrik Lundqvist ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Henrik Lundqvist například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Henrik Lundqvist

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Henrik Lundqvist? Kdy se narodil Henrik Lundqvist? Kde se narodil Henrik Lundqvist? Henrik Lundqvist se nachází v kategorii Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Henrik Lundqvist řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Henrik Lundqvist i v jiné kategorii než je sport.