Kdo je to?
Kdo je Henrik Lundqvist? Životopis Henrik Lundqvist, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Henrik Lundqvist

Kdo je Henrik Lundqvist? Životopis, informace, biografie, sport

Henrik Lundqvist je švédský hokejový brankář, narozený ve švédském městečku Åre. Henrik a jeho bratr Joel začali hrát spolu hokej za tým Järpens IF, když bylo Henrikovi 8 let. Oba dva byli vybrání týmem Frölunda, kde začali svou hokejovou kariéru. Za tým Frölunda odehrál Henrik 5 sezón (2000-2005). Během poslední sezóny ve Švédsku Lundqvist zlomil hned 4 národní rekordy (průměrný počet inkasovaných gólů na zápas, % úspěšnost, čas bez inkasovaného gólu a nejvíce vychytaných nul). Stal se nejlepším gólmanem a dokonce i hráčem sezóny. S týmem získal dva ligové tituly (2003, 2005).
V roce 2005 již byl hráčem New York Rangers, kde Lundqvist odehrál 15 sezón. Po třech sezónách podepsal nový šestiletý kontrakt s New York Rangers a stal se nejlépe placeným gólmanem NHL. Po sezóně 2010/11 byl po páté zvolen nejcennějším hráčem Rangers. Hned další sezónu (2011/12) získal Lundqvist Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana NHL. Smlouvu s týmem prodloužil o dalších 7 let (2013). V sezóně 2014/15 vychytal 50. čisté konto v kariéře a dostal se s týmem do finále NHL. Finále prohráli s týmem Los Angeles Kings 1-4 na zápasy. Sezóna 2019/20 byla pro Lundqvista poslední v týmu Rangers. Vedení jej vyplatilo ze smlouvy a stal se tak volným hráčem. Na podzim 2020 podepsal roční kontrakt s týmem Washington Capitals. Kvůli srdečním potížím a následné operaci srdce do sezóny poté již nenastoupil.
V seniorské švédské reprezentaci debutoval v roce 2002. O dva roky později se stal jedničkou na Mistrovství světa 2004, kde s týmem získal stříbrnou medaili a byl vybrán i do all-star týmu turnaje. Na Olympijských hrách v Turíně (2006) vyhrál s týmem zlatou medaili a na Olympiádě v Soči (2016) stříbrnou medaili. Zlato získal ještě na Mistrovství světa 2017.Kdo je Henrik Lundqvist? Životopis Henrik Lundqvist, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Henrik Lundqvist

Národnost: švédská
Datum narození: 2. 3. 1982
Místo narození: Åre, Švédsko

Popis osobnosti Henrik Lundqvist můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Mansarda? Vzpomněli byste si na význam slova Kickbox? Znáte termín Rodokmen? Znáte definici termínu Tiché víno?

Klíčová slova: Henrik Lundqvist, životopis, život, lexikon, místo narození, kde se narodil Henrik Lundqvist?, wikipedie, popis, wiki, informace, narození, kdy se narodil Henrik Lundqvist?, osobnost, zajímavosti, osobnosti, národnost

Pojem Henrik Lundqvist je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Henrik Lundqvist

Vyhledat slovo Henrik Lundqvist ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Henrik Lundqvist ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Henrik Lundqvist ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Henrik Lundqvist ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Henrik Lundqvist ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Henrik Lundqvist například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Henrik Lundqvist? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Henrik Lundqvist? Kdy se narodil Henrik Lundqvist? Kde se narodil Henrik Lundqvist? Henrik Lundqvist patří do sekce Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Henrik Lundqvist kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Henrik Lundqvist i v jiné kategorii než je sport.