Kdo je to?
Kdo je Henrik Lundqvist? Životopis Henrik Lundqvist, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Henrik Lundqvist

Kdo je Henrik Lundqvist? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Henrik Lundqvist je švédský hokejový brankář, narozený ve švédském městečku Åre. Henrik a jeho bratr Joel začali hrát spolu hokej za tým Järpens IF, když bylo Henrikovi 8 let. Oba dva byli vybrání týmem Frölunda, kde začali svou hokejovou kariéru. Za tým Frölunda odehrál Henrik 5 sezón (2000-2005). Během poslední sezóny ve Švédsku Lundqvist zlomil hned 4 národní rekordy (průměrný počet inkasovaných gólů na zápas, % úspěšnost, čas bez inkasovaného gólu a nejvíce vychytaných nul). Stal se nejlepším gólmanem a dokonce i hráčem sezóny. S týmem získal dva ligové tituly (2003, 2005).
V roce 2005 již byl hráčem New York Rangers, kde Lundqvist odehrál 15 sezón. Po třech sezónách podepsal nový šestiletý kontrakt s New York Rangers a stal se nejlépe placeným gólmanem NHL. Po sezóně 2010/11 byl po páté zvolen nejcennějším hráčem Rangers. Hned další sezónu (2011/12) získal Lundqvist Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana NHL. Smlouvu s týmem prodloužil o dalších 7 let (2013). V sezóně 2014/15 vychytal 50. čisté konto v kariéře a dostal se s týmem do finále NHL. Finále prohráli s týmem Los Angeles Kings 1-4 na zápasy. Sezóna 2019/20 byla pro Lundqvista poslední v týmu Rangers. Vedení jej vyplatilo ze smlouvy a stal se tak volným hráčem. Na podzim 2020 podepsal roční kontrakt s týmem Washington Capitals. Kvůli srdečním potížím a následné operaci srdce do sezóny poté již nenastoupil.
V seniorské švédské reprezentaci debutoval v roce 2002. O dva roky později se stal jedničkou na Mistrovství světa 2004, kde s týmem získal stříbrnou medaili a byl vybrán i do all-star týmu turnaje. Na Olympijských hrách v Turíně (2006) vyhrál s týmem zlatou medaili a na Olympiádě v Soči (2016) stříbrnou medaili. Zlato získal ještě na Mistrovství světa 2017.Kdo je Henrik Lundqvist? Životopis Henrik Lundqvist, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Henrik Lundqvist

Národnost: švédská
Datum narození: 2. 3. 1982
Místo narození: Åre, Švédsko

Popis osobnosti Henrik Lundqvist můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Lomený oblouk? Pamatujete si definici pojmu Anopyrin? Znáte termín Eternit? Vzpomněli byste si co znamená slovo Portské víno?

Klíčová slova: kdy se narodil Henrik Lundqvist?, zajímavosti, popis, wikipedie, informace, Henrik Lundqvist, osobnosti, sport, kdo je Henrik Lundqvist?, datum narození, vysvětlení, místo narození, Henrik Lundqvist, kde se narodil Henrik Lundqvist?, životopis, život

Pojem Henrik Lundqvist je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Henrik Lundqvist na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Henrik Lundqvist ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Henrik Lundqvist ve Wikislovníku

Hledat termín Henrik Lundqvist na Google.cz

Vyhledat výraz Henrik Lundqvist ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Henrik Lundqvist například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Henrik Lundqvist

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Henrik Lundqvist? Kdy se narodil Henrik Lundqvist? Kde se narodil Henrik Lundqvist? Henrik Lundqvist je v sekci Sport

Kategorie sport, baletka, henrik Lundqvist, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Henrik Lundqvist řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Henrik Lundqvist i v jiné kategorii než je sport.