Kdo je to?
Kdo byl William Hurt? Životopis William Hurt, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

William Hurt

Kdo byl William Hurt? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Pro milovníky Marvelovek není zřejmě cizí jméno herce Williama McChord Hurta, amerického herce a držitele Oscara z roku 1985, který dostal za nejlepší herecký mužský výkon ve filmu Polibek pavoučí ženy. Do Marvelovek naskočil v závěru své kariéry. Nesmazatelně se zapsal do povědomí diváků v rolích Thaddeus Ross z filmu Neuvěřitelný Hulk, Captain America, Občanská válka, Avengers, Infinity War a spoustě dalších skvělých rolí.
William vyrůstal pod vlivem svého otce, který pracoval pro americkou vládu. Rodina díky tomu cestovala po Asii a Africe. Původně se pustil do studia teologie, aby si nakonec splnil svůj sen, stát se hercem. Proto přestoupil na školu herectví na Juilliard School. V roce 1980 se mu konečně splnil sen a on si zahrál ve Sci-fi Mutace profesora Jessupa. Svoji roli zvládl natolik přesvědčivě, že za ni byl nominován na Zlatý glóbus pro objev roku. Další ocenění na sebe nenechaly dlouho čekat. Následoval film Náhodný turista a tchajwanská cena Zlatý kůň. Nominace na Oscara za vedlejší roli přišla za film Dějiny násilí.
V jeho soukromém životě se mihlo mnoho žen. Byl dvakrát ženatý, udržoval dlouhodobé vztahy s několika ženami. Celkem se mu podařilo zplodit čtyři děti. V roce 2000 navštívil Prahu, aby natočil seriál Duna. Zúčastnil se také předávání cen Český lev. Zemřel týden před svými narozeninami, kdy by se dožil 72 let.Kdo byl William Hurt? Životopis William Hurt, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě William Hurt

Národnost: americká
Datum narození: 20. března 1950
Místo narození: Washington, D.C.
Datum úmrtí: 13. března 2022

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou William Hurt sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Bulgur? Vzpomněli byste si co znamená slovo Revma? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kredenc? Víte co je Podílový fond?

Klíčová slova: herectví, narození, William Hurt, informace, herectví, osobnost, biografie, národnost, národnost, vysvětlení, William Hurt, lexikon, místo narození, osobnosti, popis, wiki

Pojem William Hurt je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít heslo William Hurt na Google.cz

Najít výraz William Hurt ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo William Hurt ve Wikipedii

Vyhledat pojem William Hurt ve Wikislovníku

Hledat pojem William Hurt v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo William Hurt například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to William Hurt?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl William Hurt? Kdy se narodil William Hurt? Kde se narodil William Hurt? Kdy zemřel William Hurt? William Hurt patří do sekce Herectví

Kategorie herectví, zrzka krásná, william Hurt, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka William Hurt dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost William Hurt i v jiné kategorii než je herectví.