Kdo je to?
Kdo byl William Hurt? Životopis William Hurt, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl William Hurt?

Kdo byl William Hurt? Životopis, informace, biografie, herectví

Pro milovníky Marvelovek není zřejmě cizí jméno herce Williama McChord Hurta, amerického herce a držitele Oscara z roku 1985, který dostal za nejlepší herecký mužský výkon ve filmu Polibek pavoučí ženy. Do Marvelovek naskočil v závěru své kariéry. Nesmazatelně se zapsal do povědomí diváků v rolích Thaddeus Ross z filmu Neuvěřitelný Hulk, Captain America, Občanská válka, Avengers, Infinity War a spoustě dalších skvělých rolí.
William vyrůstal pod vlivem svého otce, který pracoval pro americkou vládu. Rodina díky tomu cestovala po Asii a Africe. Původně se pustil do studia teologie, aby si nakonec splnil svůj sen, stát se hercem. Proto přestoupil na školu herectví na Juilliard School. V roce 1980 se mu konečně splnil sen a on si zahrál ve Sci-fi Mutace profesora Jessupa. Svoji roli zvládl natolik přesvědčivě, že za ni byl nominován na Zlatý glóbus pro objev roku. Další ocenění na sebe nenechaly dlouho čekat. Následoval film Náhodný turista a tchajwanská cena Zlatý kůň. Nominace na Oscara za vedlejší roli přišla za film Dějiny násilí.
V jeho soukromém životě se mihlo mnoho žen. Byl dvakrát ženatý, udržoval dlouhodobé vztahy s několika ženami. Celkem se mu podařilo zplodit čtyři děti. V roce 2000 navštívil Prahu, aby natočil seriál Duna. Zúčastnil se také předávání cen Český lev. Zemřel týden před svými narozeninami, kdy by se dožil 72 let.Kdo byl William Hurt? Životopis William Hurt, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě William Hurt

Národnost: americká
Datum narození: 20. března 1950
Místo narození: Washington, D.C.
Datum úmrtí: 13. března 2022

Líbí se stručný životopis s osobou William Hurt? Pak se podělte s vašimi přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Imho? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prvek? Vzpomněli byste si co znamená slovo NGO? Znáte termín Run na banku?

Klíčová slova: národnost, datum narození, herectví, datum úmrtí, wikipedie, místo narození, narození, Kdy zemřel William Hurt, osobnost, osobnosti, zajímavosti, kdo to je, nežijící, herectví, životopis, informace

Pojem William Hurt je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem William Hurt v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo William Hurt ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz William Hurt ve Wikipedii

Najít výraz William Hurt ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem William Hurt ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo William Hurt ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo William Hurt například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby William Hurt

Právě nyní již víte Kdo byl William Hurt? Kdy se narodil William Hurt? Kde se narodil William Hurt? Kdy zemřel William Hurt? William Hurt je v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka William Hurt řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost William Hurt i v jiné kategorii než je herectví.