Kdo je to?
Kdo byla Marie Fikáčková? Životopis Marie Fikáčková, osobnosti, slavná žena z kategorie zločin

Marie Fikáčková

Kdo byla Marie Fikáčková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Marie Fikáčková Schmidlová byla známá česká vražedkyně a zdravotní sestra. Fikáčková se narodila v Sušicích a od mala se chtěla stát zdravotní sestrou. Po základní škole nastoupila ke studiu na Střední zdravotnické škole v Klatovech, kterou dokončila roku 1955. O dva roky později začala pracovat v nemocnici v rodných Sušicích jako zdravotní sestra na oddělení pro novorozence.
Fikáčková byla pilnou pracovnicí a díky její pracovní morálce se zvažovalo také její jmenování do funkce vrchní sestry na oddělení.
Zvrat přišel v roce 1960 (23. 2.), kdy během její služby zemřeli na novorozeneckém oddělení celkem dvě děti. Pitva následně ukázala, že obě dvě novorozeňata zemřela násilnou smrtí. O pár dní později byla Fikáčková zatčena a následně vyslýchána. Během výslechů se nakonec přiznala, že novorozencům promáčkla hlavičky a jednomu z nich zlomila i obě ruce. Dále se přiznala, že ublížila dalším deseti novorozencům, ale ti násilné činy naštěstí přežili. Důvodem k ubližování byl dětský pláč, který ji rozrušoval.
Psycholog i soudní lékaři ji shledali příčetnou, ale objevili u ní známky deprese, nekontrolovatelné výbuchy vzteku a hysterii.
Soud Fikáčkovou shledal vinným a odsoudil ji k trestu smrti dne 6. 10. 1960. O několik měsíců později byla popravena v pražské Vazební věznici Pankrác (13. 4. 1961). Bylo ji teprve 24 let.Kdo byla Marie Fikáčková? Životopis Marie Fikáčková, osobnosti, slavná žena z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Marie Fikáčková

Národnost: česká
Datum narození: 9. 9. 1936
Místo narození: Sušice, Československo
Datum úmrtí: 13. 4. 1961

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Marie Fikáčková s vašimi známými a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Ledová káva? Víte, co je to Ájurvédská masáž? Vzpomenete si na definici slova Australská hypotéka? Rozumíte pojmu Android?

Klíčová slova: národnost, životopis, kdo je Marie Fikáčková?, Kdy zemřela Marie Fikáčková, narození, wikipedie, kdo to je, popis, datum narození, datum úmrtí, zajímavosti, národnost, Marie Fikáčková, osobnost, Marie Fikáčková, biografie

Pojem Marie Fikáčková je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Marie Fikáčková ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Marie Fikáčková na Youtube

Vyhledat termín Marie Fikáčková ve Wikipedii

Najít pojem Marie Fikáčková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Marie Fikáčková ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Fikáčková například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Marie Fikáčková? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byla Marie Fikáčková? Kdy se narodila Marie Fikáčková? Kde se narodila Marie Fikáčková? Kdy zemřela Marie Fikáčková? Marie Fikáčková je v kategorii Zločin

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Marie Fikáčková dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Fikáčková i v jiné kategorii než je zločin.