Kdo je to?
Kdo je Klára Pollertová-Trojanová? Životopis Klára Pollertová-Trojanová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Klára Pollertová-Trojanová

Kdo je Klára Pollertová-Trojanová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Klára Pollertová-Trojanová je česká herečka, která se k herectví dostala díky svým rodičům. Ti si přáli, aby se jejich dcera vydala na hereckou dráhu a jejich přání se skutečně vyplnilo. Stejně jako Klářina sestra se i ona sama jednoho dne objevila na konkurzu, díky čemuž byla pozvána na konkurz do filmu Hordubal. V tomto snímku z roku 1979 si zahrála roli Hafie. Bylo jí pouhých osm let.
O rok později měla téměř jisté, že získá roli Lucie ve filmu Lucie, postrach ulice, ale na poslední chvíli di svůj výběr režisér Jindřich Polák rozmyslel a namísto Kláry Pollertové obsadil Žanetu Fuchsovou. Polák na ni však jako na herečku nezanevřel. Ba naopak. V roce 1983 ji obsadil do sci-fi seriálu Návštěvníci.
Kvůli aktivní herecké kariéře trpěla Klářina školní docházka. Na základní škole měla mnoho zameškaných hodin, což se negativně projevilo na jejích školních výsledcích. I proto po ukončení povinné školní docházky nastoupila na Střední odborné učiliště spojů. Zde odmaturovala s vyznamenáním a pokračovala na DAMU. To dokončilo v roce 1994. A přestože ihned po absolvování DAMU získala nabídku z Národního divadla, upřednostnila Činoherní studio v Ústí nad Labem.
Ještě během školních a studijních let si zahrála ve filmech Soví hnízdo, Počítání oveček, Hraj, jak kvetou stromy, Klúče od města, Vesničko má středisková, Do zubů a do srdíčka, Operace mé dcery, Vrať se do hrobu a Muka Obraznosti. Později se objevila například ve snímcích Jedna ruka netleská nebo Ve stínu. Zahrála si také v seriálech Laskavý divák promine, Oběti, Četnické humoresky, Kriminálka Anděl nebo Podezření.
V minulosti ji mohli diváci vidět na prknech Divadla Bolka Polívky, v Divadle Broadway, v A studiu Rubín, v Divadle pod Palmovkou nebo ve Švandově divadle. Měla možnost zahrát si v inscenacích Ubohý vrah, Její patorkyňa, Periferie, Žebrácká opera, Oděsa, Znalci, Game, Noc po rozvodu či Večírek. Aktuálně je její domovskou scénou Divadlo Viola, kde hraje v představení Na každé chvilce záleží.
V roce 1992, tedy ještě během studia na DAMU, se provdala na českého herce Ivana Trojana. Manželé spolu mají čtyři syny. Františka, Antonína, Václava a Josefa, který se stejně jako rodiče vydal na hereckou dráhu. Se svým otcem si zahrál například v oceňovaném životopisném dramatu Šarlatán. Vztah manželům však nevydržel a v roce 2022 se rozvedli.
Během manželství Klára trpěla depresemi, které propukly už v roce 2001, a sama se nedávno veřejnosti svěřila, že své dva starší syny vychovávala právě za těchto stavů. V současné době je její stav zřejmě stabilizovaný a s pomocí vhodných psychofarmak funguje jako každý jiný duševně stabilní jedinec.Kdo je Klára Pollertová-Trojanová? Životopis Klára Pollertová-Trojanová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Klára Pollertová-Trojanová

Národnost: česká
Datum narození: 17. září 1971
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Klára Pollertová-Trojanová? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Fenomén? Víte co je Postskriptum? Vzpomenete si na definici slova Spotřební zboží? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kitesurfing?

Klíčová slova: kdo je Klára Pollertová-Trojanová?, narození, wikipedie, Klára Pollertová-Trojanová, osobnosti, informace, wiki, datum narození, místo narození, herectví, zajímavosti, osobnost, kdy se narodila Klára Pollertová-Trojanová?, vysvětlení, popis, životopis

Pojem Klára Pollertová-Trojanová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Klára Pollertová-Trojanová ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Klára Pollertová-Trojanová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Klára Pollertová-Trojanová ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Klára Pollertová-Trojanová ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Klára Pollertová-Trojanová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Klára Pollertová-Trojanová například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Klára Pollertová-Trojanová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Klára Pollertová-Trojanová? Kdy se narodila Klára Pollertová-Trojanová? Kde se narodila Klára Pollertová-Trojanová? Klára Pollertová-Trojanová se nachází v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Klára Pollertová-Trojanová kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klára Pollertová-Trojanová i v jiné kategorii než je herectví.