Kdo je to?
Kdo byla Grace Kelly? Životopis Grace Kelly, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo byla Grace Kelly?

Kdo byla Grace Kelly? Životopis, informace, biografie, herectví

Grace Kelly byla slavná americká herečka a monacká kněžna, která se stala celosvětovou ikonou. Narodila se 12. listopadu 1929 v Philadelphii v Pensylvánii. Jejím otcem byl veslař John Brendan Kelly, který byl trojnásobným olympijským vítězem. Studovala na Ravenhillově akademii, což byla prestižní katolická univerzita pro dívky. V té době se začala společně se svou matkou a sestrami věnovat modelingu.
První roli získala v roce 1942 v místním divadelním přestavení. Po promoci odjela do New Yorku, kde se snažila prorazit v divadle, proti čemuž její rodiče protestovali a zapsala se na Americkou akademii dramatických umění. Následovala první větší role ve hře „Otec“, a to přímo na slavné Broadway. Filmové role na sebe pak nenechaly dlouho čekat – první sice nebyla nijak výrazná, zanedlouho se jí ale povedlo svůj talent a píli zúročit a podepsala smlouvu se studiem MGM. Rychle se pak proslavila svými výkony ve filmech jako High Noon, Mogambo či Rear Window. V roce 1955 se objevila ve filmu Alfreda Hitchcocka Chytit zloděje. Legendární režisér ji pak obsadil i do několika dalších snímků. Za roli ve filmu Mogambo získala zlatý Glóbus a nominaci na Oskara.
V roce 1956 se na filmovém festivalu v Cannes Grace Kelly seznámila s knížetem Rainierem III. z Monaka. Ten se do ní okamžitě zamiloval a již v dubnu 1956 se v Monaku konala velkolepá svatba. Poté se Grace Kelly se stala známou jako Její jasná Výsost kněžna monacká. Po svatbě musela kvůli královským konvencím a povinnostem ukončit svou hereckou kariéru. S knížetem Rainierem III. měli tři děti – hned devět měsíců po svatbě se narodila dcera Caroline Louise Marguerite, o rok později syn Albert II. (současný vládce Monaka) a za dalších sedm let druhá dcera Stéphanie Marie Elisabeth.
Kněžna Grace byla známá svou elegancí, krásou a noblesou. Byla ikonou stylu a vzorem pro mnoho evropských i amerických žen. Aktivně se angažovala v umění a vzdělání, často navštěvovala nemocnice a podporovala různé charitativní projekty. V roce 1982 během cesty z venkovského statku zřejmě prodělala mrtvici, kvůli čemuž utrpěla autonehodu. Zemřela v nemocnici o několik dní později, bylo jí pouhých 52 let. Její smrt byla přijata se smutkem a poctami po celém světě. Kníže Rainier III. nechal na její památku vybudovat zahradu jejích nejoblíbenějších květin – růží. Poté se již neoženil. Portrét Grace Kelly je od roku 2007 umístěn na pamětní monacké dvoueurové minci.Kdo byla Grace Kelly? Životopis Grace Kelly, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Grace Kelly

Národnost: americká
Datum narození: 12.11.1929
Místo narození: Philadelphie, Pensylvánie, USA
Datum úmrtí: 14.9.1982

Popis osobnosti Grace Kelly můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kabala? Pamatujete si definici pojmu Arabica? Znáte pojem Suché víno? Vzpomněli byste si co znamená slovo Chat?

Klíčová slova: kdy se narodila Grace Kelly?, narození, národnost, popis, Grace Kelly, kdo je Grace Kelly?, místo narození, wiki, biografie, Kdy zemřela Grace Kelly, zajímavosti, lexikon, herectví, informace, datum narození, nežijící

Pojem Grace Kelly je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Grace Kelly

Hledat slovo Grace Kelly na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Grace Kelly ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Grace Kelly na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Grace Kelly ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Grace Kelly ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Grace Kelly například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Grace Kelly

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byla Grace Kelly? Kdy se narodila Grace Kelly? Kde se narodila Grace Kelly? Kdy zemřela Grace Kelly? Grace Kelly je v sekci Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Grace Kelly např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Grace Kelly i v jiné kategorii než je herectví.