Kdo je to?
Kdo byla Grace Kelly? Životopis Grace Kelly, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Grace Kelly

Kdo byla Grace Kelly? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Grace Kelly byla slavná americká herečka a monacká kněžna, která se stala celosvětovou ikonou. Narodila se 12. listopadu 1929 v Philadelphii v Pensylvánii. Jejím otcem byl veslař John Brendan Kelly, který byl trojnásobným olympijským vítězem. Studovala na Ravenhillově akademii, což byla prestižní katolická univerzita pro dívky. V té době se začala společně se svou matkou a sestrami věnovat modelingu.
První roli získala v roce 1942 v místním divadelním přestavení. Po promoci odjela do New Yorku, kde se snažila prorazit v divadle, proti čemuž její rodiče protestovali a zapsala se na Americkou akademii dramatických umění. Následovala první větší role ve hře „Otec“, a to přímo na slavné Broadway. Filmové role na sebe pak nenechaly dlouho čekat – první sice nebyla nijak výrazná, zanedlouho se jí ale povedlo svůj talent a píli zúročit a podepsala smlouvu se studiem MGM. Rychle se pak proslavila svými výkony ve filmech jako High Noon, Mogambo či Rear Window. V roce 1955 se objevila ve filmu Alfreda Hitchcocka Chytit zloděje. Legendární režisér ji pak obsadil i do několika dalších snímků. Za roli ve filmu Mogambo získala zlatý Glóbus a nominaci na Oskara.
V roce 1956 se na filmovém festivalu v Cannes Grace Kelly seznámila s knížetem Rainierem III. z Monaka. Ten se do ní okamžitě zamiloval a již v dubnu 1956 se v Monaku konala velkolepá svatba. Poté se Grace Kelly se stala známou jako Její jasná Výsost kněžna monacká. Po svatbě musela kvůli královským konvencím a povinnostem ukončit svou hereckou kariéru. S knížetem Rainierem III. měli tři děti – hned devět měsíců po svatbě se narodila dcera Caroline Louise Marguerite, o rok později syn Albert II. (současný vládce Monaka) a za dalších sedm let druhá dcera Stéphanie Marie Elisabeth.
Kněžna Grace byla známá svou elegancí, krásou a noblesou. Byla ikonou stylu a vzorem pro mnoho evropských i amerických žen. Aktivně se angažovala v umění a vzdělání, často navštěvovala nemocnice a podporovala různé charitativní projekty. V roce 1982 během cesty z venkovského statku zřejmě prodělala mrtvici, kvůli čemuž utrpěla autonehodu. Zemřela v nemocnici o několik dní později, bylo jí pouhých 52 let. Její smrt byla přijata se smutkem a poctami po celém světě. Kníže Rainier III. nechal na její památku vybudovat zahradu jejích nejoblíbenějších květin – růží. Poté se již neoženil. Portrét Grace Kelly je od roku 2007 umístěn na pamětní monacké dvoueurové minci.Kdo byla Grace Kelly? Životopis Grace Kelly, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Grace Kelly

Národnost: americká
Datum narození: 12.11.1929
Místo narození: Philadelphie, Pensylvánie, USA
Datum úmrtí: 14.9.1982

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Grace Kelly? s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Úmoří? Vzpomněli byste si na význam slova Bankovní identita? Znáte pojem Termínovaný vklad? Znáte definici termínu Bod mrazu?

Klíčová slova: Grace Kelly, život, datum úmrtí, národnost, wiki, zajímavosti, informace, herectví, herectví, kde se narodila Grace Kelly?, kdo to je, popis, osobnost, Kdy zemřela Grace Kelly, místo narození, osobnosti

Pojem Grace Kelly je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Grace Kelly doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Grace Kelly ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Grace Kelly ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Grace Kelly ve Wikipedii

Zkusit najít termín Grace Kelly ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Grace Kelly na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Grace Kelly například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Grace Kelly?

Právě nyní již víte Kdo byla Grace Kelly? Kdy se narodila Grace Kelly? Kde se narodila Grace Kelly? Kdy zemřela Grace Kelly? Grace Kelly je v sekci Herectví

Kategorie herectví, brunet, grace Kelly, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Grace Kelly řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Grace Kelly i v jiné kategorii než je herectví.