Kdo je to?
Kdo je Kevin Keegan? Životopis Kevin Keegan, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kevin Keegan

Kdo je Kevin Keegan? Životopis, informace, biografie, sport

Bývalý anglický fotbalista a později manažer Joseph Kevin Keegan hrál za svoji kariéru v několika profesionálních klubech. Coby dvacetiletý začínal v Scunthorpe United, aby se ihned poté přestěhoval do Liverpoolu. V roce 1977 následovalo angažmá v Hamburger SV. V obou klubech se z něj okamžitě stala fotbalová hvězda. Ačkoliv hrál za tyto mančafty, stále reprezentoval národní tým Anglie. Pásku kapitána navlékl za Anglii celkem 31krát. Páska mu zůstala až do jeho odchodu do fotbalového důchodu v roce 1982.
Za svoji úspěšnou kariéru dosáhl dvojího vítězství Zlatého míče. Po svém odchodu do fotbalového důchodu se po desíti letech v roce 1992 vrátil coby manažer původně v Newcastlu, později přesídlil do Fulham a Manchester City. Pod jeho vedením všechny tři kluby vyhrály postup. Keegan byl natolik zdatný, že v letech 1990-2000 řídil dokonce tým Anglie.
V roce 2001 se stal na čtyři roky manažerem Manchestru City. V roce 2005 znechucen tehdejšími poměry v klubu rezignoval. Bez fotbalu vydržel téměř tři roky, než se v roce 2008 opět vrátil do Newcastlu United jako manažer. Tohle jeho působení však nemělo dlouhého trvání. Po pouhých osmi měsících vzdal svoji funkci díky spekulacím o sporu s ředitelem klubu. Po svém odchodu se už k fotbalu nikdy nevrátil.Kdo je Kevin Keegan? Životopis Kevin Keegan, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Kevin Keegan

Národnost: anglická
Datum narození: 14. února 1951

Popis osobnosti Kevin Keegan můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Benchmark? Pamatujete si definici pojmu Tahák? Pamatujete si definici pojmu Yield? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pólo?

Klíčová slova: kdo je Kevin Keegan?, datum narození, informace, životopis, Kevin Keegan, sport, osobnost, wikipedie, lexikon, wiki, kdy se narodil Kevin Keegan?, sport, zajímavosti, život, osobnosti, národnost

Pojem Kevin Keegan je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Kevin Keegan ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kevin Keegan v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Kevin Keegan na Google obrázcích

Vyhledat výraz Kevin Keegan ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Kevin Keegan ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kevin Keegan například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Kevin Keegan? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Kevin Keegan? Kdy se narodil Kevin Keegan? Kevin Keegan patří do kategorie Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Kevin Keegan dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kevin Keegan i v jiné kategorii než je sport.