Kdo je to?
Kdo je to Pirát? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pirát? Lidé, zločin

Pirát

Jaký je význam slova Pirát? Co to znamená?

Pirát je lupič, který své zločiny provádí na moři. Pirátství se objevuje již od starověku. Nejvíce je s ním spojováno období po objevu Ameriky a navázání obchodních spojení s Asií, kdy obchodní lodě převážely po námořních trasách drahý náklad i bohatství.
Pirátské lodě obvykle přepadají obchodní a nákladní lodě, z nichž uloupí náklad a cennosti. Mohou také přepadat běžné lodě a zajímat pasažéry kvůli výkupnému.
Pirátství je a bylo vždy definováno jako zločin. V některých historických obdobích se však pirátské lodě využívaly v obchodních válkách mezi státy nebo válečných konfliktech.
V moderní době jsou známé především pirátské bandy v některých oblastech kolem Afriky, Asie, případně Jižní Ameriky.Kdo je to Pirát? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pirát? Lidé, zločin

Sdílejte text pojmu Pirát s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Sokol? Znáte termín Kalvárie? Znáte pojem Frexit? Víte, co je to Postskriptum?

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, význam pojmu, popis, etymologie, formulace, Pirát, heslo, wikipedie, původ slova, přesný výraz, synonymum, zločin, význam, wiki, termín

Pojem Pirát je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Pirát

Zkusit najít výraz Pirát ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Pirát ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Pirát na Google.cz

Vyhledat slovo Pirát v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Pirát ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pirát například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Pirát, definice, vysvětlení pojmu

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Pirát? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pirát? Definice pojmu Pirát se nachází v kategorii Zločin

Kategorie zločin, pistole v prérii, pirát, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Aktuální informace lze většinou nalézt výraz, slovo, definici, termín řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci zločin.