Kdo je to?
Kdo je Petra Bučková? Životopis Petra Bučková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Petra Bučková

Kdo je Petra Bučková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Petra Bučková je česká herečka, která na svět přišla v Brně, ale celé dětství strávila v jihočeském Táboře. Do Brna se však vrátila po střední škole, kdy nastoupila na tamní Janáčkovu akademii múzických umění.
Prošla několika divadelními scénami. Hrála v HaDivadle, v Huse na Provázku, v Divadle Petra Bezruče, divadlem Polárka a hostovala v Redutě. Mezi lety 2018 a 2023 byla členkou hereckého souboru Divadla Na zábradlí. Za představení Zlatá šedesátá aneb deník Pavla Juráčka získala Cenu Alfréda Radoka.
Dvanáct let působila jako zdravotní klaun.
S filmy začínala v roce 2016 snímkem Tanečnice, kdy jí bylo už sedmatřicet let. Ve stejné době se objevila i v rakousko-české koprodukci Doma je tady a úspěšné romantické komedii s Ondřejem Vetchým a Aňou Geislerovou v hlavních rolích Pohádky pro Emu. O rok později přišlo životopisné historické válečné drama Úkryt v zoo a dva roky nato romantické drama Uzly a pomeranče, a především adaptace románu Simona Mawera Skleněný pokoj v režii Julia Ševčíka.
Od té doby mohli diváci Petru Bučkovou vidět i v několika dalších snímcích včetně Kryštofa, Spícího města, Dimenze, Běžných selhání a dramatického thrilleru #annaismissing, který režíroval Pavel Soukup a v němž hlavní roli ztvárnila Alexandra Vostrejžová. Jde o volné pokračování seriálu #martyisdead, který získal Mezinárodní cenu Emmy za rok 2020.
Za svou dosavadní kariéru stihla natočit řadu seriálů včetně Kriminálky Anděl, Vražd v kruhu, Poldy, Specialistů, Policie Modrava, Modrého kódu, Génia, Soumraku templářů, Ordinace v růžvoé zahradě, Ponorky, Specialistů, Ochránce, Hlavy Medúzy, Anatomie života a Šéfky. V poslední době vyniká v úspěšném dramatickém seriálu Jitřní záře, kde ztvárnila hlavní roli, a v neméně úspěšném rodinném komediálním seriálu Sex O´Clock.
Hrála v několika seriálech zahraniční produkce jako je Carnival Row, Haunted, Decision Game, home is Here, Totems nebo The Wheel of Time.
Od roku 2011 je Petra Bučková součástí projektu Listování Lukáše Hejlíka. Natáčí audioknihy a spolupracuje s Českých rozhlasem.
Petra Bučková miluje potápění, balet, akrobacii a karate. Trénuje s kaskadéry a hovoří plynně třemi cizími jazyky (německy, anglicky a francouzsky). Veřejně se vyjádřila, že nechce děti, přestože je miluje. Setkala se s rozporuplnými reakcemi od nepochopení až k děkování za veřejné zastání menšinového názoru.
Dlouhá léta žije s Rakušanem Thomasem Huberem. Mají vztah na dálku.Kdo je Petra Bučková? Životopis Petra Bučková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Petra Bučková

Národnost: česká
Datum narození: 26.října 1978
Místo narození: Brno

Tento text (Petra Bučková) můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Ostropestřec mariánský? Rozumíte pojmu Paradentóza? Víte, co je to Jaderná velmoc? Znáte pojem Brť?

Klíčová slova: informace, biografie, Petra Bučková, herectví, narození, zajímavosti, osobnost, datum narození, wiki, národnost, kdo je Petra Bučková?, popis, životopis, lexikon, wikipedie, osobnosti

Pojem Petra Bučková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Petra Bučková na Google.cz

Vyhledat slovo Petra Bučková ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petra Bučková ve Wikimedia Commons

Najít výraz Petra Bučková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Petra Bučková na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Petra Bučková například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Petra Bučková? Stručná biografie

Teďka už zajisté víte Kdo je to Petra Bučková? Kdy se narodila Petra Bučková? Kde se narodila Petra Bučková? Petra Bučková je v sekci Herectví

Kategorie herectví, dlouho vláska, petra Bučková, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Petra Bučková kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petra Bučková i v jiné kategorii než je herectví.