Kdo je to?
Kdo je Michaela Dolinová? Životopis Michaela Dolinová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Michaela Dolinová?

Kdo je Michaela Dolinová? Životopis, informace, biografie, herectví

Michaela Dolinová je česká filmová, seriálová a televizní herečka, zpěvačka a moderátorka TV Nova. Dolinová se narodila v Třinci. Po základní škole se přestěhovala do Prahy, kde studovala hudebně-dramatické oddělení na Pražské konzervatoři. Konzervatoř úspěšně dokončila roku 1984. V průběhu studií hostovala v divadle v Příbrami. Po konzervatoři získala své první angažmá v Divadle Jaroslava Průchy v Kladně. Později se vrátila zpět do Prahy, kde v letech 1990-1994 působila v Divadelní společnosti Josefa Dvořáka. Odtud přestoupila do pražského divadla Karlín. Zde Dolinová pracovala od roku 1994 až do roku 2000.
V roce 1994 začala pracovat na nové televizní stanici Nova. Moderovala počasí a moderovala oblíbený ranní pořad Snídaně s Novou. Na TV Nova pracovala celých 14 let (1994-2008). Následně začala moderovat společenské akce, vystupovat na různých pražských scénách, spolupracovat s rozhlasem.
Dolinová debutovala ve filmu v roce 1982 ve filmovém dramatu Zahrada dětí a v komedii Babička se zbláznila. Dále se objevila ve filmech Anděl s ďáblem v těle (1983), Jak básníci přicházejí o iluze (1984), Agáta (1999), Bastardi 3 (2010) nebo ve studentském filmu V zajetí sítě (2019).
Dolina ztvárnila role také v televizních seriálech Gottwald (1986), Chlapci a chlapi (1988), Ulice a Ordinace v růžové zahradě (2005-2009).
Michaela Dolinová je od roku 2009 vdaná za soudce Jana Sváčka. Z bývalého manželství s Jaroslavem Tučkem má dvě dcery (Julie a Tereza).Kdo je Michaela Dolinová? Životopis Michaela Dolinová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Michaela Dolinová

Národnost: česká
Datum narození: 16. 3. 1964
Místo narození: Třinec, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Michaela Dolinová? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Speciální pedagogika? Vzpomněli byste si na význam slova Skladební dvojice? Víte, co je to Pneumonie? Znáte definici termínu Tůň?

Klíčová slova: Michaela Dolinová, osobnosti, kde se narodila Michaela Dolinová?, lexikon, narození, národnost, místo narození, datum narození, zajímavosti, osobnost, životopis, biografie, život, wikipedie, kdo je Michaela Dolinová?, kdy se narodila Michaela Dolinová?

Pojem Michaela Dolinová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Michaela Dolinová ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Michaela Dolinová na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michaela Dolinová ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Michaela Dolinová ve Wikipedii

Najít termín Michaela Dolinová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Michaela Dolinová například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Michaela Dolinová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Michaela Dolinová? Kdy se narodila Michaela Dolinová? Kde se narodila Michaela Dolinová? Michaela Dolinová je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Michaela Dolinová dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michaela Dolinová i v jiné kategorii než je herectví.