Kdo je to?
Kdo je Adriana Karembeu? Životopis Adriana Karembeu, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Kdo je Adriana Karembeu?

Kdo je Adriana Karembeu? Životopis, informace, biografie, modeling

Adriana Karembeu, rodným jménem Sklenaříková, je slovenská top modelka. Karembeu se narodila ve slovenském městě Brezno. Její matka je slovenská doktorka a její otec pochází z Čech. Od mala se Adriana chtěla stát doktorkou po vzoru své matky. Po základní škole studovala v Banskej Bystrici na Gymnáziu J. G. Tajovského. Po maturitě na gymnáziu byla přijata na Lékařskou fakultu Karlovy Univerzity. Nicméně studium přerušila během třetího ročníku a chtěla se místo toho stát profesionální modelkou. Následně se přestěhovala do Francie, kde začala pracovat jako modelka pro firmu Wonderbra. Ve Francii se seznámila s francouzským fotbalistou Christianem Karembeu, za kterého se provdala 22. Prosince 1998 a za své přijala i jeho příjmení Karembeu. Ve stejném roce se dostala do Guinessovy knihy rekordů jako modelka s nejdelšími nohami na světě (124 cm). S Christianem Karembeu se nakonec rozvedla v roce 2011.
Dne 14. června 2014 se Sklenaříková-Karembeu znovu provdala, a to za podnikatele Arama Ohaniana původem z Maroka. O čtyři roky později, když měla Karembeu 47 let, se jim narodila první dcera Nina. Spolu se svým manželem žije Karembeu v Monaku.
Kromě modelingu se Karembeu objevila také v několika filmech. Roku 1994 debutovala ve snímku Ready to wear, kde si zahrála po boku hereckých hvězd jako Sophia Loren, Julia Roberts, Tim Robbins nebo Kim Basinger. Poté ztvárnila role v české komedii Jak básníci neztrácejí naději (2004), ve francouzské komedii Asterix a Olympijské hry (2008) nebo ve filmech Lov (2011) a Vraždy na útesu (2015). V roce 2004 vznikl na motivy jejího života dokumentární film Adriana, který režíroval Miloslav Šmídmajer.



Kdo je Adriana Karembeu? Životopis Adriana Karembeu, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Základní údaje o osobě Adriana Karembeu

Národnost: slovenská
Datum narození: 17. 9. 1971
Místo narození: Brezno, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Adriana Karembeu? Potom se podělte s kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Frigidita? Pamatujete si definici pojmu Wallpaper? Rozumíte pojmu Pejorativní? Vzpomněli byste si co znamená slovo Meziúvěr?

Klíčová slova: život, informace, biografie, datum narození, lexikon, zajímavosti, modeling, vysvětlení, kdo je Adriana Karembeu?, wikipedie, kde se narodila Adriana Karembeu?, kdy se narodila Adriana Karembeu?, narození, Adriana Karembeu, wiki, životopis

Pojem Adriana Karembeu je v kategorii Modeling, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Adriana Karembeu v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Adriana Karembeu ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Adriana Karembeu na Youtube

Vyhledat slovo Adriana Karembeu ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Adriana Karembeu ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Adriana Karembeu například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Adriana Karembeu?

Právě jste zjistili Kdo je to Adriana Karembeu? Kdy se narodila Adriana Karembeu? Kde se narodila Adriana Karembeu? Adriana Karembeu se nachází v sekci Modeling

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Adriana Karembeu kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adriana Karembeu i v jiné kategorii než je modeling.