Kdo je to?
Kdo je Adriana Karembeu? Životopis Adriana Karembeu, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Adriana Karembeu

Kdo je Adriana Karembeu? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, modeling

Adriana Karembeu, rodným jménem Sklenaříková, je slovenská top modelka. Karembeu se narodila ve slovenském městě Brezno. Její matka je slovenská doktorka a její otec pochází z Čech. Od mala se Adriana chtěla stát doktorkou po vzoru své matky. Po základní škole studovala v Banskej Bystrici na Gymnáziu J. G. Tajovského. Po maturitě na gymnáziu byla přijata na Lékařskou fakultu Karlovy Univerzity. Nicméně studium přerušila během třetího ročníku a chtěla se místo toho stát profesionální modelkou. Následně se přestěhovala do Francie, kde začala pracovat jako modelka pro firmu Wonderbra. Ve Francii se seznámila s francouzským fotbalistou Christianem Karembeu, za kterého se provdala 22. Prosince 1998 a za své přijala i jeho příjmení Karembeu. Ve stejném roce se dostala do Guinessovy knihy rekordů jako modelka s nejdelšími nohami na světě (124 cm). S Christianem Karembeu se nakonec rozvedla v roce 2011.
Dne 14. června 2014 se Sklenaříková-Karembeu znovu provdala, a to za podnikatele Arama Ohaniana původem z Maroka. O čtyři roky později, když měla Karembeu 47 let, se jim narodila první dcera Nina. Spolu se svým manželem žije Karembeu v Monaku.
Kromě modelingu se Karembeu objevila také v několika filmech. Roku 1994 debutovala ve snímku Ready to wear, kde si zahrála po boku hereckých hvězd jako Sophia Loren, Julia Roberts, Tim Robbins nebo Kim Basinger. Poté ztvárnila role v české komedii Jak básníci neztrácejí naději (2004), ve francouzské komedii Asterix a Olympijské hry (2008) nebo ve filmech Lov (2011) a Vraždy na útesu (2015). V roce 2004 vznikl na motivy jejího života dokumentární film Adriana, který režíroval Miloslav Šmídmajer.Kdo je Adriana Karembeu? Životopis Adriana Karembeu, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Základní údaje o osobě Adriana Karembeu

Národnost: slovenská
Datum narození: 17. 9. 1971
Místo narození: Brezno, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Adriana Karembeu s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Čamrda? Víte, co je to Tajfun? Rozumíte pojmu Maligní? Rozumíte pojmu Maltodextrin?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, kde se narodila Adriana Karembeu?, wiki, lexikon, Adriana Karembeu, kdy se narodila Adriana Karembeu?, národnost, popis, osobnost, život, modeling, modeling, osobnosti, životopis, kdo je Adriana Karembeu?

Pojem Adriana Karembeu je v kategorii Modeling, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Adriana Karembeu hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adriana Karembeu ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Adriana Karembeu ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Adriana Karembeu v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Adriana Karembeu ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Adriana Karembeu ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adriana Karembeu například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Adriana Karembeu? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Adriana Karembeu? Kdy se narodila Adriana Karembeu? Kde se narodila Adriana Karembeu? Adriana Karembeu je v sekci Modeling

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Adriana Karembeu dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adriana Karembeu i v jiné kategorii než je modeling.