Kdo je to?
Kdo byl Stephen Grover Cleveland? Životopis Stephen Grover Cleveland, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Stephen Grover Cleveland

Kdo byl Stephen Grover Cleveland? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Stephen Grover Cleveland byl 22. a 24. prezidentem Spojených států amerických. Byl jediným prezidentem, který sloužil dvě období, která na sebe nenavazovala, a také jediným prezidentem, který se oženil přímo v Bílém domě. Do americké historie se vepsal rovněž proto, že slavnostně odhalil ikonu New Yorku i celé Ameriky – Sochu svobody.
Stephen Grover Cleveland se narodil 18. března 1837 v Caldwellu ve státě New Jersey a vyrůstal ve skromných poměrech. Než byl v roce 1859 přijat do advokátní komory, pracoval jako učitel a advokátní koncipient. Jeho studia trvala kvůli finančním problémům několik let a několikrát je musel přerušit. Rychle si však získal pověst zkušeného právníka a v roce 1870 byl zvolen šerifem okresu Erie ve státě New York. Později byl díky konexím jeho strýce zvolen starostou města Buffalo a v roce 1882 byl zvolen guvernérem státu New York. Jeho pověst čestného a poctivého člověka byla hlavním faktorem jeho vzestupu do prezidentského úřadu. Byl považován za reformátora, který se zasadil o ozdravení státní správy a vymýcení korupce.
V roce 1884 získal nominaci Demokratické strany na prezidenta a utkal se s republikánským kandidátem Jamesem G. Blainem. Tato kampaň byla jednou z nejspornějších v americké historii a obě strany se v ní pouštěly do osobních útoků. Navzdory negativní kampani Cleveland ve volbách těsně zvítězil a stal se prvním demokratickým prezidentem od občanské války. Okamžitě se pustil do realizace svého reformního programu, do klíčových vládních funkcí jmenoval reformátory státní správy a prosadil přijetí zákona o mezistátním obchodu, který reguloval železniční průmysl.
Prezidentský post se mu nepodařilo po uplynutí prvního funkčního období obhájit, v příštích volbách ale opět kandidoval a uspěl. Protože na sebe jeho funkční období nenavazovala, je označován jako 22. a 24. prezident USA. Ve druhém období ale musel čelit vážným problémům – země se nacházela uprostřed vážné hospodářské krize a Clevelandovy pokusy o řešení tohoto problému narážely na odpor Kongresu. Zajímavostí je, že byl jediným prezidentem, který se oženil přímo v Bílém domě. Jeho manželka byla o 28 let mladší a první dámou se tak stala v pouhých 21 letech. Společně pak měli pět dětí. Po odchodu z funkce nastoupil do důchodu a působil ve správní radě Univerzity Princeton.Kdo byl Stephen Grover Cleveland? Životopis Stephen Grover Cleveland, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Stephen Grover Cleveland

Národnost: americká
Datum narození: 18.3.1837
Místo narození: Caldwell, New Jersey , USA
Datum úmrtí: 24.6.1908

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Stephen Grover Cleveland? s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Metafora? Víte co je Guarana? Rozumíte pojmu Základní deska? Vzpomněli byste si co označuje výraz Variace?

Klíčová slova: lexikon, životopis, Kdy zemřel Stephen Grover Cleveland, kdo je Stephen Grover Cleveland?, biografie, politici, vysvětlení, datum narození, narození, kdy se narodil Stephen Grover Cleveland?, osobnosti, informace, popis, wikipedie, život, osobnost

Pojem Stephen Grover Cleveland je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Stephen Grover Cleveland

Hledejte bez špehování slovo Stephen Grover Cleveland ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Stephen Grover Cleveland na Google obrázcích

Vyhledat výraz Stephen Grover Cleveland ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Stephen Grover Cleveland ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Stephen Grover Cleveland ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Stephen Grover Cleveland například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Stephen Grover Cleveland?

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Stephen Grover Cleveland? Kdy se narodil Stephen Grover Cleveland? Kde se narodil Stephen Grover Cleveland? Kdy zemřel Stephen Grover Cleveland? Stephen Grover Cleveland se nachází v sekci Politici

Kategorie politici, politik seriózní, stephen Grover Cleveland, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Stephen Grover Cleveland například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stephen Grover Cleveland i v jiné kategorii než je politici.