Kdo je to?
Kdo byl Milíč Čapek? Životopis Milíč Čapek, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Milíč Čapek

Kdo byl Milíč Čapek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Milič Čapek byl česko-americký filosof. Čapek se narodil v Třebechovicích pod Orebem. Gymnázium navštěvoval v Hradci Králové a následně ve Vysokém Mýtě. Po maturitě na gymnáziu studoval na Filosofické Fakultě Univerzity Karlovy filosofii a na Přírodovědecké Fakultě UK zase matematiku a fyziku. Ve 26 letech získal titul PhDr. (1935). Poté emigroval do USA, kde na Carleton College ve státě Minesota habilitoval a stal se docentem roku 1948.
Vyučoval na Iowa University a University of Nebraska v letech 1943-46, poté dva roky na Univerzitě Palackého v Olomouci (1946-47). Poté se vrátil zpět do USA, kde učil na Carleton College (1948-52) a na Boston University (1962-74). V roce 1962 se stal profesorem na Boston University. Dostal se do organizace International Society for Logic, Methodology and Philosophy of Science a další. Během svého života navštívil několik filosofických kongresů po celém světě.
Během svého života se Čapek zabýval Bergsonovou filosofií. Na základě jeho studií následně vydal díla Bergson a tendence současné fysiky (1938), Henri Bergson (1939), Bergson and Modern Physics. A Re-Interprentation and Re-Evalution (1971) a další.
Přispíval také do časopisů články Fysika a psychofysický problém, Bergson zdůvodněním iracionalismu (1935), Bergson a moderní fysika (1938) nebo Immediate and Mediate Memory, Process Studies (1977).
Milič Čapek zemřel v roce 1997 ve věku 88 let.Kdo byl Milíč Čapek? Životopis Milíč Čapek, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Milíč Čapek

Národnost: česká
Datum narození: 26. 1. 1909
Místo narození: Třebechovice pod Orebem, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 17. 11. 1997

Zaujala vás biografie osobnosti Milíč Čapek? Potom se podělte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Aktivita? Znáte termín Senilita? Vzpomněli byste si na význam slova Aplikace? Víte, co je to Bazální stimulace?

Klíčová slova: Milíč Čapek, informace, osobnost, kdy se narodil Milíč Čapek?, národnost, život, osobnosti, filozofie, filozofie, wiki, wikipedie, národnost, datum narození, lexikon, životopis, kdo je Milíč Čapek?

Pojem Milíč Čapek je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Milíč Čapek

Zkusit najít frázi Milíč Čapek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Milíč Čapek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Milíč Čapek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Milíč Čapek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Milíč Čapek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Milíč Čapek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Milíč Čapek? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Milíč Čapek? Kdy se narodil Milíč Čapek? Kde se narodil Milíč Čapek? Kdy zemřel Milíč Čapek? Milíč Čapek patří do sekce Filozofie

Napsáno redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Milíč Čapek třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milíč Čapek i v jiné kategorii než je filozofie.