Kdo je to?
Kdo byl Milíč Čapek? Životopis Milíč Čapek, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Milíč Čapek?

Kdo byl Milíč Čapek? Životopis, informace, biografie, filozofie

Milič Čapek byl česko-americký filosof. Čapek se narodil v Třebechovicích pod Orebem. Gymnázium navštěvoval v Hradci Králové a následně ve Vysokém Mýtě. Po maturitě na gymnáziu studoval na Filosofické Fakultě Univerzity Karlovy filosofii a na Přírodovědecké Fakultě UK zase matematiku a fyziku. Ve 26 letech získal titul PhDr. (1935). Poté emigroval do USA, kde na Carleton College ve státě Minesota habilitoval a stal se docentem roku 1948.
Vyučoval na Iowa University a University of Nebraska v letech 1943-46, poté dva roky na Univerzitě Palackého v Olomouci (1946-47). Poté se vrátil zpět do USA, kde učil na Carleton College (1948-52) a na Boston University (1962-74). V roce 1962 se stal profesorem na Boston University. Dostal se do organizace International Society for Logic, Methodology and Philosophy of Science a další. Během svého života navštívil několik filosofických kongresů po celém světě.
Během svého života se Čapek zabýval Bergsonovou filosofií. Na základě jeho studií následně vydal díla Bergson a tendence současné fysiky (1938), Henri Bergson (1939), Bergson and Modern Physics. A Re-Interprentation and Re-Evalution (1971) a další.
Přispíval také do časopisů články Fysika a psychofysický problém, Bergson zdůvodněním iracionalismu (1935), Bergson a moderní fysika (1938) nebo Immediate and Mediate Memory, Process Studies (1977).
Milič Čapek zemřel v roce 1997 ve věku 88 let.Kdo byl Milíč Čapek? Životopis Milíč Čapek, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní data o osobě Milíč Čapek

Národnost: česká
Datum narození: 26. 1. 1909
Místo narození: Třebechovice pod Orebem, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 17. 11. 1997

Sdílejte tuto stránku s osobností Milíč Čapek s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Kolagen? Znáte definici termínu Ačokča? Vzpomněli byste si na význam slova Slang? Pamatujete si definici pojmu Halibut?

Klíčová slova: filozofie, osobnosti, narození, wiki, Milíč Čapek, národnost, Kdy zemřel Milíč Čapek, Milíč Čapek, kdo to je, lexikon, biografie, kdy se narodil Milíč Čapek?, filozofie, zajímavosti, popis, datum narození

Pojem Milíč Čapek je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Milíč Čapek v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Milíč Čapek ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Milíč Čapek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Milíč Čapek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Milíč Čapek ve vyhledávači Qwant

Najít termín Milíč Čapek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Milíč Čapek například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Milíč Čapek? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Milíč Čapek? Kdy se narodil Milíč Čapek? Kde se narodil Milíč Čapek? Kdy zemřel Milíč Čapek? Milíč Čapek patří do kategorie Filozofie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Milíč Čapek dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milíč Čapek i v jiné kategorii než je filozofie.