Kdo je to?
Kdo je to, byl Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bivoj? Lidé, mytologie

Kdo je to Bivoj?

Jaký je význam slova Bivoj? Co to znamená?

Bivoj je proslulý silák českých bájí. Proslavil se chycením divokého kance, který sužoval své okolí. Kance si naložil na záda a přinesl ho na hrad Libušín. Zde se zamiloval do Krokovy dcery Kazi a za svůj hrdinský čin získal její ruku.
Pozměněnou pověst s jiným hrdinou lze nalézt v Dalimilově kronice. Bivoje ve svém díle Kronika česká zmiňuje až Václav Hájek z Libočan, který děj umisťuje i do určitého období – doby vlády Libuše.Kdo je to, byl Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bivoj? Lidé, mytologie

Líbí se vám definice kdo je to Bivoj? Pak se podělte s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Abstrakt? Vzpomenete si na definici slova Stupnice? Víte co je ASMR? Vzpomněli byste si na význam slova Konsolidace?

Klíčová slova: význam slova, co je to Bivoj?, mytologie, přesný význam, slovo, kdo je Bivoj?, lexikon, Bivoj, odborný výraz, přesný výraz, význam, kdo to je, formulace, termín, etymologie, synonymum

Pojem Bivoj je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Bivoj doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Bivoj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Bivoj ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Bivoj ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Bivoj ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Bivoj například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Bivoj? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Bivoj? Kdo to byl Bivoj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bivoj? Definice pojmu Bivoj je v sekci mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, text, pojem dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Bivoj hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.