Kdo je to?
Kdo je to Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bivoj? Lidé, mytologie

Kdo je to Bivoj?

Jaký je význam slova Bivoj? Co to znamená?

Bivoj je proslulý silák českých bájí. Proslavil se chycením divokého kance, který sužoval své okolí. Kance si naložil na záda a přinesl ho na hrad Libušín. Zde se zamiloval do Krokovy dcery Kazi a za svůj hrdinský čin získal její ruku.
Pozměněnou pověst s jiným hrdinou lze nalézt v Dalimilově kronice. Bivoje ve svém díle Kronika česká zmiňuje až Václav Hájek z Libočan, který děj umisťuje i do určitého období – doby vlády Libuše.Kdo je to Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bivoj? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Bivoj? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Skript? Víte, co je to Syfilis? Víte co je Deflegmátor? Rozumíte pojmu Science fiction?

Klíčová slova: přesný význam, slovo, vysvětlení, co znamená, wiki, definice, lexikon, přesný výraz, význam, termín, mytologie, formulace, popis, etymologie, synonymum, Bivoj

Pojem Bivoj je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Bivoj ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Bivoj ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Bivoj ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Bivoj v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Bivoj například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Bivoj

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bivoj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bivoj? Definice pojmu Bivoj je v sekci Mytologie

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Bivoj i jinde než v sekci než v mytologie.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.