Kdo je to?
Kdo je to Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bivoj? Lidé, mytologie

Kdo je to Bivoj?

Jaký je význam slova Bivoj? Co to znamená?

Bivoj je proslulý silák českých bájí. Proslavil se chycením divokého kance, který sužoval své okolí. Kance si naložil na záda a přinesl ho na hrad Libušín. Zde se zamiloval do Krokovy dcery Kazi a za svůj hrdinský čin získal její ruku.
Pozměněnou pověst s jiným hrdinou lze nalézt v Dalimilově kronice. Bivoje ve svém díle Kronika česká zmiňuje až Václav Hájek z Libočan, který děj umisťuje i do určitého období – doby vlády Libuše.Kdo je to Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bivoj? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bivoj s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Skript? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gorilla glass? Víte co je BlueMotion? Znáte termín Porucha osobnosti?

Klíčová slova: wiki, popis, etymologie, odborný výraz, význam slova, termín, přesný význam, význam, synonymum, Bivoj, přesný výraz, vysvětlení, slovo, co znamená, lexikon, význam pojmu

Pojem Bivoj je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Bivoj ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Bivoj ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Bivoj ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Bivoj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Bivoj ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bivoj například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Bivoj, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Bivoj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bivoj? Definice pojmu Bivoj je v kategorii Mytologie

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme taktéž hledat informace pojem, text, definici, řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Bivoj i v jiné sekci než je kategorie mytologie.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.