Kdo je to?
Kdo je to, byl Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bivoj? Lidé, mytologie

Kdo je to Bivoj?

Jaký je význam slova Bivoj? Co to znamená?

Bivoj je proslulý silák českých bájí. Proslavil se chycením divokého kance, který sužoval své okolí. Kance si naložil na záda a přinesl ho na hrad Libušín. Zde se zamiloval do Krokovy dcery Kazi a za svůj hrdinský čin získal její ruku.
Pozměněnou pověst s jiným hrdinou lze nalézt v Dalimilově kronice. Bivoje ve svém díle Kronika česká zmiňuje až Václav Hájek z Libočan, který děj umisťuje i do určitého období – doby vlády Libuše.Kdo je to, byl Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bivoj? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Bivoj? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Perkelt? Pamatujete si definici pojmu EBD? Víte co je Integrál? Vzpomněli byste si co znamená slovo Školkovné?

Klíčová slova: heslo, význam slova, popis, kdo je Bivoj?, význam pojmu, Bivoj, vysvětlení, slovo, mytologie, význam, co je to Bivoj?, pojem, odborný výraz, přesný význam, informace, původ slova

Pojem Bivoj je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Bivoj doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Bivoj ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bivoj ve Wikimedia Commons

Najít pojem Bivoj ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Bivoj v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Bivoj například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Bivoj, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Bivoj? Kdo to byl Bivoj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bivoj? Definice pojmu Bivoj se nachází v sekci mytologie. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat výraz, termín, heslo, výraz např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v mytologie.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.