Kdo je to?
Kdo je Brian Johnson? Životopis Brian Johnson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Brian Johnson?

Kdo je Brian Johnson? Životopis, informace, biografie, hudba

Brian Johnson je anglický rockový zpěvák a člen kapely AC/DC.
S hudbou koketoval od mládí, prošel několika kapelami a hudebními uskupeními, než zakotvil v rockové skupině Geordie, s níž začal sbírat první profesionální zkušenosti a úspěchy. V roce 1973 kapela vydala debutové album Hope You Like It. Svou činnost kapela ukončila v roce 1978 a Johnsonovi se tak otevřela cesta k největšímu úspěchu jeho života.
Hardrocková australská kapela AC/DC měla za sebou v roce 1980 již několik let plných slávy a především velmi úspěšné album Highway to Hell (1979). V tomto roce však zemřel jejich zpěvák Bon Scott a členové kapely se museli rozhodnout, jestli skupinu rozpustí, nebo si najdou jiného zpěváka. Volba padla na Briana Johnsona.
Ještě v roce 1980 stihli AC/DC v nové sestavě vydat album Back in Black, které zaznamenalo doslova megaúspěch. Dodnes je jedním z nejprodávanějších alb v dějinách a nejprodávanějším hardrockovým albem vůbec.
O rok později následovalo též velmi dobře přijímané album For Those About to Rock We Salute You. Přestože AC/DC získali globální slávu, žádná z jejich desek už nedosáhla takových úspěchů jako Back in Black. Druhá polovina 80. let je dokonce považována za úpadek kapely. V roce 1990 se však AC/DC vrátili na vrchol s albem The Razors Edge. Po pětileté pauze následovalo dobře přijaté Ballbreaker (1995) a o dalších pět let později Stiff Upper Lip. Po roce 2000 pak vznikla ještě dvě další alba: Blake ice (2008) a Rock or Bust (2014).
V roce 2016 začal Brian Johnson pociťovat sluchové obtíže, které vedly k tomu, že přerušil účast na tehdejším turné a poté kapelu opustil. V roce 2020 se však vrátil a vzniklo nové album PWR/UP.
Mimo muziku se Brian Johnson většinu života věnoval i automobilovým závodům. Zajímavostí může být jeho záliba v muzikálech, sám napsal muzikál Helena Trojská, ten však nebyl nikdy realizován.
AC/DC byli v roce 2003 uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame a dodnes jsou jednou z globálně nejpopulárnějších rockových skupin.Kdo je Brian Johnson? Životopis Brian Johnson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Brian Johnson

Národnost: anglická
Datum narození: 5. října 1947
Místo narození: Dunston, Velká Británie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Brian Johnson? s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Půdorys? Víte, co je to Tvrz? Znáte definici termínu Pragmatismus? Rozumíte pojmu Rakije?

Klíčová slova: vysvětlení, datum narození, Brian Johnson, místo narození, popis, wikipedie, zajímavosti, informace, wiki, hudba, kdy se narodil Brian Johnson?, osobnost, Brian Johnson, kdo je Brian Johnson?, narození, osobnosti

Pojem Brian Johnson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Brian Johnson v dalších zdrojích

Hledat slovo Brian Johnson na Google.cz

Zkusit najít termín Brian Johnson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Brian Johnson na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brian Johnson ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Brian Johnson ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Brian Johnson například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Brian Johnson

Právě nyní již víte Kdo je to Brian Johnson? Kdy se narodil Brian Johnson? Kde se narodil Brian Johnson? Brian Johnson se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Brian Johnson řekněme například ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Brian Johnson i v jiné kategorii než je hudba.