Kdo je to?
Kdo je James Taylor? Životopis James Taylor, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

James Taylor

Kdo je James Taylor? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

James Taylor je americký zpěvák a kytarista.
James Taylor proslul jako soft rockový a folkový zpěvák. Jeho alba patří mezi ta nejlépe prodávaná na světě. Je to šestinásobný vítěz Grammy.
Svou hudební kariéru započal Taylor ve druhé polovině 60. let, kdy zformoval kapelu Flying Machine. Se skupinou se mu však příliš prorazit nepodařilo, navíc v této době propadl drogové závislosti.
V roce 1968 se Taylor rozhodl, že se vydá na sólovou dráhu. Své první sólové album (nesoucí jeho jméno) vydal ve Velké Británii pod taktovkou slavných Apple Records. Na skutečný úspěch si musel počkat ještě do roku 1970, kdy vydal své přelomové album Sweet Baby James. Toto album ho představilo světu jako folk-rockového zpěváka a vyneslo mu první nominace na ceny Grammy.
Zřejmě absolutní vrchol jeho kariéry přišel o rok později. V roce 1971 vyšlo album Mud Slide Slim and the Blue Horizon a na něm se objevil hit You\'ve Got a Friend, který je dodnes Taylorovou nejznámější a nejpopulárnější písní. Úspěch byl tak velký, že snad ani nebylo možné, aby Taylor Grammy tentokrát nevyhrál. Dočkal se jí v roce 1972. Jenom ve Spojených státech se prodalo na 2,5 milionu kopií desky Mud Slide Slim and the Blue Horizon.
Taylor se svezl na vlně úspěchu a ještě v roce 1972 vydal další album: One Man Dog.
Pak ale přišel propad: v roce 1974 vydal své páté album Walking Man, které absolutně propadlo. Taylor se však nenechal znechutit a hned další rok vydal desku Gorilla, která ho vrátila zpátky na přední místa hitparád. Především díky cover verzi How Sweet It Is (To Be Loved by You). A v roce 1977 se vrátil na vrchol se svým vůbec nejlépe prodávaným albem "JT", které mu kromě komerčního úspěchu vyneslo další cenu Grammy.
V následujících desetiletích se James Taloyr houpal na vlnách úspěchů a zároveň hlubokých propadů zapříčiněných drogovou závislostí a osobními problémy. Vždy se však dokázal vrátit. Zmiňme třeba velmi kladně hodnocené album Hourglass, které v roce 1997 znamenalo Taylorův comeback do světa populární hudby. Za toto album získal další Grammy. A i v pokročilém věku Taylor dál pokračoval v hudbě i ve vydávání nových desek: např. dvě vánoční z let 2004 a 2006 a nebo zatím poslední American Standard z roku 2020.
V roce 2000 byl James Taylor uveden do Rock and Roll Hall of Fame.
Taylorova dcera Sarah, známější jako Sally, se vydala v otcových stopách a stala se zpěvačkou a skladatelkou.Kdo je James Taylor? Životopis James Taylor, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě James Taylor

Národnost: americká
Datum narození: 12. března 1948
Místo narození: Boston, Massachusetts, USA

Zaujala vás biografie osobnosti James Taylor? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Racionalita? Znáte termín Kyretáž? Víte, co je to Offshore? Víte, co je to Černý pátek?

Klíčová slova: osobnost, biografie, hudba, James Taylor, kdy se narodil James Taylor?, životopis, osobnosti, wiki, datum narození, místo narození, popis, národnost, kde se narodil James Taylor?, wikipedie, kdo je James Taylor?, James Taylor

Pojem James Taylor je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz James Taylor ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz James Taylor ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz James Taylor ve Wikipedii

Najít heslo James Taylor v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo James Taylor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo James Taylor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to James Taylor?

Právě jste zjistili Kdo je to James Taylor? Kdy se narodil James Taylor? Kde se narodil James Taylor? James Taylor se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, bílá kytara, james Taylor, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka James Taylor například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Taylor i v jiné kategorii než je hudba.