Kdo je to?
Kdo je to Svatá Anna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Svatá Anna? Lidé, křesťanství

Svatá Anna

Jaký je význam slova Svatá Anna? Co to znamená?

Svatá Anna, též nazývána svatá Anna Samodruhá nebo svatá Anna Samotřetí. Svatá Anna a svatý Jáchym byli údajně rodiči Panny Marie. Jméno Anny se objevilo také v evangeliu svatého Jakuba a
pojí se s laskavostí a milostí.
Ve staročeském jazyce znamenal výraz samodruhá matku, která nosí dítě. Výraz samotřetí znamená babička – ta, která vychovala dceru a ta zase dalšího potomka. Anna samodruhá je vyobrazena s Pannou Marií a Anna samotřetí s Pannou Marií a Ježíšem.
Podle pověsti nemohla mít Anna s Jáchymem děti. Proto se Jáchym vydal do pouště, kde se několik dní v kuse modlil a postil. Po návratu se jeho ženě Anně narodila dcera Marie. Anna se prý dožila vysokého věku.
V křesťanské ikonografii se Anna zobrazuje jako dáma v dlouhém červeném šatu zahalená zeleným závojem. V ruce třímá knihu nebo lilii.
Svatá Anna je považována za ochránkyni horníků, mlynářů, krejčích, matek, manželství, porodu, tkalců, truhlářů, aj. Stala se také patronkou měst jako Neapol, Innsbruck či Florencie a rovněž zemí jako francouzské Bretaně a kanadského Quebecu.
Lidé se k ní modlili kvůli dešti, proti bouřkám a za nalezení ztracených předmětů.
Svatá Anna slaví svátek společně se svatým Jáchymem, a to konkrétně 26. července. Datum je spojeno také s pranostikou: „Svatá Anna, chladna z rána“.Kdo je to Svatá Anna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Svatá Anna? Lidé, křesťanství

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to MLM? Znáte termín UNESCO? Vzpomněli byste si na význam slova Metamfetamin? Víte, co je to Genetika?

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, informace, původ slova, význam, wikipedie, synonymum, pojem, formulace, popis, křesťanství, význam pojmu, Svatá Anna, lexikon, křesťanství, wiki

Pojem Svatá Anna je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Svatá Anna ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Svatá Anna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Svatá Anna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Svatá Anna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svatá Anna ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatá Anna například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Svatá Anna, definice, vysvětlení pojmu

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Svatá Anna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Svatá Anna? Definice pojmu Svatá Anna patří do kategorie Křesťanství

Napsáno redaktory Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Svatá Anna i v jiných kategoriích (než křesťanství).