Kdo je to?
Kdo je to Neoliberál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Neoliberál? Lidé, politika

Kdo je to Neoliberál?

Jaký je význam slova Neoliberál? Co to znamená?

Neoliberál je člověk hlásící se k ekonomické a filozofické ideji neoliberalismu.
Neoliberalismus se začal objevovat v 1. polovině 20. století a navazoval na liberalismus, zároveň však byl reakcí na hospodářskou krizi z 30. let a sociální problémy.
Liberalismus se vyvíjel již od 18. století a mezi jeho základní myšlenky se řadí osobní svoboda, volný trh, soukromé vlastnictví, štíhlý státní aparát a obecně co nejmenší státní zásahy do individuálního života občanů.
Sociální a ekonomické otřesy, které potkaly svět v první polovině 20. století, však zasadily teoriím liberalismu značné rány. Proto se začal rozvíjet neoliberalismus, který se pokoušel přijít s myšlenkami, které by zachovaly základy liberalismu, ale zároveň zohledňovaly i zkušenosti z hospodářské krize, které liberalismus neuměl reflektovat.Kdo je to Neoliberál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Neoliberál? Lidé, politika

Budeme rádi, pokud budete definici slova Neoliberál sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu DNA? Rozumíte pojmu ASCII? Znáte termín Chipset? Znáte pojem Brousek?

Klíčová slova: popis, přesný výraz, formulace, odborný výraz, vysvětlení, heslo, definice, význam slova, přesný význam, wikipedie, přesný výraz, informace, co znamená, etymologie, význam pojmu, synonymum

Pojem Neoliberál je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Neoliberál

Vyhledat pojem Neoliberál na Google obrázcích

Hledat frázi Neoliberál v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Neoliberál ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Neoliberál ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Neoliberál na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Neoliberál například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Neoliberál, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Neoliberál? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Neoliberál? Definice pojmu Neoliberál se nachází v kategorii Politika

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Neoliberál v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je politika.