Kdo je to?
Kdo je to Lokaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Lokaj? Lidé, historie

Kdo je to Lokaj?

Jaký je význam slova Lokaj? Co to znamená?

Lokaj byl jedním ze sloužících šlechticů. Jednalo se o sluhu určeného k osobní službě. Nosil zvláštní livrej, aby zdůraznil své postavení. V současnosti se toto slovo nepoužívá pro označení povolání, ale jako hanlivý výraz.
Lokajem je nazýván ten, kdo posluhuje zájmům někoho jiného, aniž by se ohlížel na charakter, důstojnost, čestnost. Jinak se označuje také jako přisluhovač či patolízal.Kdo je to Lokaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Lokaj? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Lokaj? s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Kybernetika? Víte, co je to Samizdat? Víte co je Minimální mzda? Rozumíte pojmu Aperitiv?

Klíčová slova: co znamená, formulace, termín, přesný výraz, původ slova, historie, informace, odborný výraz, heslo, lexikon, definice, význam slova, pojem, wiki, historie, Lokaj

Pojem Lokaj je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Lokaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Lokaj ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Lokaj ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lokaj ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lokaj například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Co znamená Lokaj? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Lokaj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Lokaj? Definice pojmu Lokaj je v sekci Historie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než historie).