Kdo je to?
Kdo je to, byl Lokaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Lokaj? Lidé, historie

Kdo je to Lokaj?

Jaký je význam slova Lokaj? Co to znamená?

Lokaj byl jedním ze sloužících šlechticů. Jednalo se o sluhu určeného k osobní službě. Nosil zvláštní livrej, aby zdůraznil své postavení. V současnosti se toto slovo nepoužívá pro označení povolání, ale jako hanlivý výraz.
Lokajem je nazýván ten, kdo posluhuje zájmům někoho jiného, aniž by se ohlížel na charakter, důstojnost, čestnost. Jinak se označuje také jako přisluhovač či patolízal.Kdo je to, byl Lokaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Lokaj? Lidé, historie

Definici slova Lokaj můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Ampérhodina? Víte, co je to Kardio cvičení? Víte co je Deviace? Rozumíte pojmu Suché víno?

Klíčová slova: pojem, kdo je Lokaj?, definice, synonymum, popis, heslo, formulace, původ slova, význam pojmu, lexikon, slovo, co znamená, odborný výraz, popis, význam, informace

Pojem Lokaj je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Lokaj

Vyhledat pojem Lokaj ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Lokaj ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lokaj ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Lokaj ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lokaj například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Lokaj, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Lokaj? Kdo to byl Lokaj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Lokaj? Definice pojmu Lokaj se nachází v sekci historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat výraz, slovo, definici, termín řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Lokaj i v jiné sekci než v historie.