Kdo je to?
Kdo je to Noam Chomsky? Životopis Noam Chomsky, lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Noam Chomsky?

Kdo je to Noam Chomsky? Stručný životopis

Noam Chomsky, celým jménem Avram Noam Chomsky, je filozof, logik, vědec, lingvista a kritik společenských poměrů. Je Američanem židovského původu. Působil jako profesor lingvistiky na MIT, je autorem Chomského hierarchické klasifikace formálních jazyků a generativní gramatiky.
Noam Chomsky je zaměřen levicově, jako aktivista kritizuje globalizaci, válečné konflikty, zahraniční politiku mnoha vlád. Politická aktivita ho učinila populární osobností, zvláště od kritického přístupu k válce ve Vietnamu.Kdo je to Noam Chomsky? Životopis Noam Chomsky, lidé, osobnosti z filozofie

Základní informace o osobě Noam Chomsky

Národnost: USA
Datum narození: 7. prosince 1928
Místo narození: Philadelphia

Líbí se stručný životopis s osobou Noam Chomsky? Pak se podělte s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Větný člen? Vzpomněli byste si co označuje výraz EBD? Vzpomněli byste si co znamená slovo Estragon? Znáte termín Hřebenáč?

Klíčová slova: slovo, význam, co je to Noam Chomsky?, vysvětlení, termín, význam slova, význam pojmu, lexikon, informace, etymologie, kdo to je, Noam Chomsky, pojem, popis, původ slova, wiki

Pojem Noam Chomsky je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Noam Chomsky ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Noam Chomsky na Youtube

Hledat slovo Noam Chomsky ve Wikipedii

Hledat heslo Noam Chomsky ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Noam Chomsky například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Noam Chomsky? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Noam Chomsky? Kdo to byl Noam Chomsky? Kdy se narodil Noam Chomsky? Kde se narodil Noam Chomsky? Noam Chomsky je v sekci filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Noam Chomsky třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Noam Chomsky i v jiné kategorii než je filozofie.