Kdo je to?
Kdo je Noam Chomsky? Životopis Noam Chomsky, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Noam Chomsky

Kdo je Noam Chomsky? Životopis, informace, biografie, filozofie

Noam Chomsky, celým jménem Avram Noam Chomsky, je filozof, logik, vědec, lingvista a kritik společenských poměrů. Je Američanem židovského původu. Působil jako profesor lingvistiky na MIT, je autorem Chomského hierarchické klasifikace formálních jazyků a generativní gramatiky.
Noam Chomsky je zaměřen levicově, jako aktivista kritizuje globalizaci, válečné konflikty, zahraniční politiku mnoha vlád. Politická aktivita ho učinila populární osobností, zvláště od kritického přístupu k válce ve Vietnamu.Kdo je Noam Chomsky? Životopis Noam Chomsky, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní informace o osobě Noam Chomsky

Národnost: USA
Datum narození: 7. prosince 1928
Místo narození: Philadelphia

Popis osobnosti Noam Chomsky můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Želírovací cukr? Víte, co je to Physalis? Vzpomněli byste si co znamená slovo Plná penze? Rozumíte pojmu Poslední zvonění?

Klíčová slova: životopis, datum narození, narození, národnost, vysvětlení, Noam Chomsky, filozofie, wikipedie, filozofie, osobnosti, popis, osobnost, biografie, kdy se narodil Noam Chomsky?, místo narození, život

Pojem Noam Chomsky je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Noam Chomsky ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Noam Chomsky ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Noam Chomsky na Youtube

Najít pojem Noam Chomsky ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Noam Chomsky na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Noam Chomsky například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Noam Chomsky? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Noam Chomsky? Kdy se narodil Noam Chomsky? Kde se narodil Noam Chomsky? Noam Chomsky se nachází v sekci Filozofie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Noam Chomsky kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Noam Chomsky i v jiné kategorii než je filozofie.