Kdo je to?
Kdo je to Noam Chomsky? Životopis Noam Chomsky, lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Noam Chomsky?

Kdo je to Noam Chomsky? Stručný životopis

Noam Chomsky, celým jménem Avram Noam Chomsky, je filozof, logik, vědec, lingvista a kritik společenských poměrů. Je Američanem židovského původu. Působil jako profesor lingvistiky na MIT, je autorem Chomského hierarchické klasifikace formálních jazyků a generativní gramatiky.
Noam Chomsky je zaměřen levicově, jako aktivista kritizuje globalizaci, válečné konflikty, zahraniční politiku mnoha vlád. Politická aktivita ho učinila populární osobností, zvláště od kritického přístupu k válce ve Vietnamu.Kdo je to Noam Chomsky? Životopis Noam Chomsky, lidé, osobnosti z filozofie

Základní informace o osobě Noam Chomsky

Národnost: USA
Datum narození: 7. prosince 1928
Místo narození: Philadelphia

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Noam Chomsky? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Kondiční cvičení? Znáte definici termínu Skener? Vzpomněli byste si co znamená slovo Apostila? Pamatujete si definici pojmu Ešus?

Klíčová slova: informace, kdo to je, wiki, význam slova, formulace, slovo, co je to Noam Chomsky?, heslo, pojem, původ slova, přesný význam, synonymum, etymologie, popis, odborný výraz, popis

Pojem Noam Chomsky je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít slovo Noam Chomsky ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Noam Chomsky ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Noam Chomsky ve Wikislovníku

Najít termín Noam Chomsky ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Noam Chomsky například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Noam Chomsky

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Noam Chomsky? Kdo to byl Noam Chomsky? Kdy se narodil Noam Chomsky? Kde se narodil Noam Chomsky? Noam Chomsky je v kategorii filozofie. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Noam Chomsky řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Noam Chomsky i v jiné kategorii než je filozofie.