Kdo je to?
Kdo je to Noam Chomsky? Životopis Noam Chomsky, lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Noam Chomsky?

Kdo je to Noam Chomsky? Stručný životopis

Noam Chomsky, celým jménem Avram Noam Chomsky, je filozof, logik, vědec, lingvista a kritik společenských poměrů. Je Američanem židovského původu. Působil jako profesor lingvistiky na MIT, je autorem Chomského hierarchické klasifikace formálních jazyků a generativní gramatiky.
Noam Chomsky je zaměřen levicově, jako aktivista kritizuje globalizaci, válečné konflikty, zahraniční politiku mnoha vlád. Politická aktivita ho učinila populární osobností, zvláště od kritického přístupu k válce ve Vietnamu.Kdo je to Noam Chomsky? Životopis Noam Chomsky, lidé, osobnosti z filozofie

Základní údaje o osobě Noam Chomsky

Národnost: USA
Datum narození: 7. prosince 1928
Místo narození: Philadelphia

Zaujala vás biografie osobnosti Noam Chomsky? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Větný člen? Vzpomenete si na definici slova Molekulární gastronomie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Estragon? Vzpomněli byste si na význam slova Sorbet?

Klíčová slova: původ slova, formulace, definice, vysvětlení, co znamená, Noam Chomsky, kdo to je, pojem, význam pojmu, kdo je Noam Chomsky?, etymologie, synonymum, informace, přesný výraz, popis, význam

Pojem Noam Chomsky je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Noam Chomsky ve Wikislovníku

Najít termín Noam Chomsky ve Wikipedii

Hledat pojem Noam Chomsky ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Noam Chomsky v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Noam Chomsky například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Noam Chomsky

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Noam Chomsky? Kdo to byl Noam Chomsky? Kdy se narodil Noam Chomsky? Kde se narodil Noam Chomsky? Noam Chomsky se nachází v sekci filozofie. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Noam Chomsky dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Noam Chomsky i v jiné kategorii než je filozofie.