Kdo je to?
Kdo je to Noam Chomsky? Životopis Noam Chomsky, lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Noam Chomsky?

Kdo je to Noam Chomsky? Stručný životopis

Noam Chomsky, celým jménem Avram Noam Chomsky, je filozof, logik, vědec, lingvista a kritik společenských poměrů. Je Američanem židovského původu. Působil jako profesor lingvistiky na MIT, je autorem Chomského hierarchické klasifikace formálních jazyků a generativní gramatiky.
Noam Chomsky je zaměřen levicově, jako aktivista kritizuje globalizaci, válečné konflikty, zahraniční politiku mnoha vlád. Politická aktivita ho učinila populární osobností, zvláště od kritického přístupu k válce ve Vietnamu.Kdo je to Noam Chomsky? Životopis Noam Chomsky, lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Noam Chomsky

Národnost: USA
Datum narození: 7. prosince 1928
Místo narození: Philadelphia

Popis osobnosti Noam Chomsky můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Omegle? Pamatujete si definici pojmu Nohejbal? Vzpomněli byste si co znamená slovo Deflektor? Vzpomněli byste si co znamená slovo ECMO?

Klíčová slova: popis, definice, formulace, popis, kdo to je, pojem, význam, co znamená, etymologie, informace, význam pojmu, kdo je Noam Chomsky?, heslo, význam slova, Noam Chomsky, přesný výraz

Pojem Noam Chomsky je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Noam Chomsky ve Wikipedii

Hledat frázi Noam Chomsky ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Noam Chomsky v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Noam Chomsky ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Noam Chomsky například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Noam Chomsky?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Noam Chomsky? Kdo to byl Noam Chomsky? Kdy se narodil Noam Chomsky? Kde se narodil Noam Chomsky? Noam Chomsky patří do sekce filozofie. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Noam Chomsky například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Noam Chomsky i v jiné kategorii než je filozofie.