Kdo je to?
Kdo je to Noam Chomsky? Životopis Noam Chomsky, lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Noam Chomsky?

Kdo je to Noam Chomsky? Stručný životopis

Noam Chomsky, celým jménem Avram Noam Chomsky, je filozof, logik, vědec, lingvista a kritik společenských poměrů. Je Američanem židovského původu. Působil jako profesor lingvistiky na MIT, je autorem Chomského hierarchické klasifikace formálních jazyků a generativní gramatiky.
Noam Chomsky je zaměřen levicově, jako aktivista kritizuje globalizaci, válečné konflikty, zahraniční politiku mnoha vlád. Politická aktivita ho učinila populární osobností, zvláště od kritického přístupu k válce ve Vietnamu.Kdo je to Noam Chomsky? Životopis Noam Chomsky, lidé, osobnosti z filozofie

Základní údaje o osobě Noam Chomsky

Národnost: USA
Datum narození: 7. prosince 1928
Místo narození: Philadelphia

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Noam Chomsky s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Kondiční cvičení? Víte co je Ekokůže? Vzpomněli byste si co znamená slovo Apostila? Vzpomněli byste si co označuje výraz Samovar?

Klíčová slova: kdo je Noam Chomsky?, informace, kdo to je, Noam Chomsky, filozofie, popis, wiki, termín, přesný výraz, formulace, vysvětlení, popis, odborný výraz, přesný význam, heslo, lexikon

Pojem Noam Chomsky je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Noam Chomsky zkuste tyto odkazy

Najít pojem Noam Chomsky na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Noam Chomsky ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Noam Chomsky ve Wikislovníku

Hledat termín Noam Chomsky ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Noam Chomsky například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Noam Chomsky? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Noam Chomsky? Kdo to byl Noam Chomsky? Kdy se narodil Noam Chomsky? Kde se narodil Noam Chomsky? Noam Chomsky se nachází v kategorii filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Noam Chomsky dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Noam Chomsky i v jiné kategorii než je filozofie.