Kdo je to?
Kdo je Amanda Bynes? Životopis Amanda Bynes, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Amanda Bynes?

Kdo je Amanda Bynes? Životopis, informace, biografie, herectví

Amanda Laura Bynes je americká filmová a seriálová herečka. Bynes se narodila v Thousand Oaks v Kalifornii v USA do rodiny zubaře a zubní asistentky. Když měla Amanda teprve 7 let, zahrála si poprvé v televizní reklamě na sladkosti značky Buncha Crunch. V dětství se také objevila v divadelních hrách Annie, The Secret Garden, The Sound of Music nebo The Music Man. Několikrát se zúčastnila komediálního divadla v Los Angeles s názvem Laugh Factory, kde si ji vybral producent kanálu Nickelodeon do zábavného seriálu All That. V seriálu působila v letech 1996-2000 a udělal z ní hvězdu a za svou roli získala roku 2000 cenu Kids‘ Choice Award. Dalším významným počinem její kariéry byla role v seriálu The Amanda Show, kde hrála v letech 1999-2002. Za tuto roli získala celkem 4 ceny Kids‘ Choice Award. Dalším úspěchem bylo působení v sitcomu Co mám na tobě ráda (2002-06).
Od roku 2002 začala hrát také ve filmech. Debutovala snímkem Velký tlustý lhář, za který opět získala cenu Kids‘ Choice Award. Následovaly komedie jako Co ta holka chce (2003), svůj hlas propůjčila filmu Šarlotina pavučinka: Velké dobrodružství Wilbura (2003) a animovanému filmu Roboti (2005). Následovaly snímky Ztroskotaná láska (2005), Super náhradník (2006), Hairspray, Královna ročníku (2007) a Panna nebo orel (2010). Po posledním zmíněném filmu měla Bynes problémy s drogami a následně si dala od hraní pauzu.



Kdo je Amanda Bynes? Životopis Amanda Bynes, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Amanda Bynes

Národnost: americká
Datum narození: 3. 4. 1986
Místo narození: Thousand Oaks, Kalifornie, USA

Popis osobnosti Amanda Bynes můžete sdílet s dalšími osobami na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Guru? Znáte pojem Soundbar? Víte co je PCR test? Vzpomenete si na definici slova Mac adresa?

Klíčová slova: Amanda Bynes, wikipedie, zajímavosti, Amanda Bynes, život, herectví, kdo je Amanda Bynes?, datum narození, lexikon, informace, popis, místo narození, kdy se narodila Amanda Bynes?, osobnosti, životopis, narození

Pojem Amanda Bynes je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Amanda Bynes v dalších zdrojích

Zkusit najít Amanda Bynes na Google.cz

Zkusit najít heslo Amanda Bynes ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Amanda Bynes ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Amanda Bynes ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Amanda Bynes na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Amanda Bynes například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Amanda Bynes

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Amanda Bynes? Kdy se narodila Amanda Bynes? Kde se narodila Amanda Bynes? Amanda Bynes je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Amanda Bynes např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amanda Bynes i v jiné kategorii než je herectví.