Kdo je to?
Kdo je Sandra Menges? Životopis Sandra Menges, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Sandra Menges

Kdo je Sandra Menges? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Sandra Menges, která se narodila jako Sandra Ann Laurer, je německá zpěvačka. Největší popularity dosáhla na konci osmdesátých a začátkem devadesátých let.
Narodila se 18. května 1962 v německém Saarbrückenu. Již od dětství se toužila stát zpěvačkou, proto se ve dvanácti letech přihlásila do dětské pěvecké soutěže. Zde se představila s písní od Olivie Newton-John, se kterou zabodovala před porotou. V roce 1976 s ní natočil hudební producent Georg Roman singl Andy, mein Freund. Ten Sandře ještě nepřinesl žádný výraznější úspěch, nicméně pomohl budoucí hvězdě pop-music stát se členkou dívčí skupiny Arabesque a odstartovat její úspěšnou kariéru. Toto dívčí trio se sice v Evropě výrazněji neprosadilo, velké oblibě se však těšilo v Japonsku. V tomto období zaujala svým talentem hudebního producenta a skladatele Michaela Cretu, který jí po rozpadu Arabesque pomohl nastartovat sólovou dráhu. V roce 1985 již společně natočili singl Japan ist weit, ale skutečný úspěch se dostavil až s albem The Long Play, jehož součástí byly takové skladby jako (I\'ll Never Be) Maria Magdalena, In the Heat of the Night a Little Girl. Ostatně hit (I\'ll Never Be) Maria Magdalena v té době mimořádně zabodoval v žebříčcích světových hitparád. V roce 1986 se umístila na druhém místě v soutěži Tokyo Song Contest s hitem In the Heat of the Night. V roce 1990 vydala velmi úspěšné album Paintings in Yellow, kde jsou takové hity jako Hiroshima, (Life May Be) A Big Insanity a One More Night.
V roce 1988 se provdala za Michaela Cretu, se kterým se přestěhovala na Ibizu. Z tohoto vztahu v roce 1995 vzešla dvojčata Nikita a Sebastian. Sandra s manželem si na Ibize zařídili nahrávací studio a spolupracují na Michaelově projektu s názvem Enigma. V roce 2007 se však tento pár rozvedl. Oba žijí nadále na ostrově Ibiza, avšak již po boku nových partnerů.Kdo je Sandra Menges? Životopis Sandra Menges, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Sandra Menges

Národnost: německá
Datum narození: 18. května 1962
Místo narození: Saarbrücken

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Sandra Menges sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Matcha? Pamatujete si definici pojmu BTW? Rozumíte pojmu Krokev? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kontemplace?

Klíčová slova: popis, životopis, wikipedie, hudba, Sandra Menges, kdo je Sandra Menges?, osobnost, místo narození, osobnosti, biografie, Sandra Menges, hudba, zajímavosti, wiki, lexikon, narození

Pojem Sandra Menges je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Sandra Menges

Hledat termín Sandra Menges ve Wikipedii

Zkusit najít termín Sandra Menges ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Sandra Menges ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Sandra Menges ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Sandra Menges ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sandra Menges například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Sandra Menges? Stručná biografie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Sandra Menges? Kdy se narodila Sandra Menges? Kde se narodila Sandra Menges? Sandra Menges je v sekci Hudba

Kategorie hudba, žena sluchátka, sandra Menges, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Sandra Menges dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sandra Menges i v jiné kategorii než je hudba.