Kdo je to?
Kdo je Dan Reynolds? Životopis Dan Reynolds, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Dan Reynolds

Kdo je Dan Reynolds? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Daniel Coulter Reynolds je americký zpěvák hudební skupiny Imagine Dragons, hudební producent a skladatel. Reynolds se narodil do mormonské rodiny v Las Vegas jako sedmé dítě z devíti. Dan měl již od dětství rád hudbu. Naučil se hrát na akustickou kytaru, klavír a na bicí. Po střední škole si odbyl dvouletou misii v Nebrasce a poté studoval na University of Nevada v Las Vegas. Později pokračoval ve studiu na soukromé univerzitě v Utahu. Na univerzitě v Utahu se seznámil s Andrewem Tolmanem, se kterým v roce 2008 založili kapelu Imagine Dragons. Tolman skupinu opustil v roce 2011 a místo něj se do kapely dostal Ben McKee, Daniel Platzman a Wayne Sermon. Debutové album Night Vision vyšlo v roce 2012. Se skupinou následně vydali další tři studiové desky Smoke + Mirrors (2015), Evolve (2017) a Origins (2022). Většina jejich desek získaly platinovou desku za prodané nosiče. Deska Smoke + Mirrors se dostala v americkém žebříčku Billboard 200 na první místo nejprodávanějších desek. Imagine Dragons je jedna z nejúspěšnějších kapel posledních let, která objíždí koncerty po celém světě.
Reynolds se v roce 2011 oženil se zpěvačkou Ajou Volkman z kapely Nico Vega. Celkem spolu mají čtyři děti – tři dcery (Arrow, Gia James, Coco Rae) a jednoho syna (Valentine). Spolu se ženou vydali v roce 2011 EP s názvem Egyptian. Společně napsali text k úspěšné písni Bad Liar z alba Origins.Kdo je Dan Reynolds? Životopis Dan Reynolds, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Dan Reynolds

Národnost: americká
Datum narození: 14. 7. 1987
Místo narození: Las Vegas, Nevada, Spojené státy americké

Zaujala vás biografie osobnosti Dan Reynolds? Potom se podělte s rodinou a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Bradykardie? Vzpomenete si na definici slova Genmaiča? Pamatujete si definici pojmu Uzlina? Vzpomněli byste si na význam slova Motivace?

Klíčová slova: osobnosti, zajímavosti, místo narození, kdo je Dan Reynolds?, vysvětlení, informace, lexikon, život, Dan Reynolds, popis, wikipedie, Dan Reynolds, hudba, životopis, narození, kde se narodil Dan Reynolds?

Pojem Dan Reynolds je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Dan Reynolds zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít Dan Reynolds ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Dan Reynolds ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Dan Reynolds na Google.cz

Hledat frázi Dan Reynolds ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Dan Reynolds ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dan Reynolds například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dan Reynolds

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Dan Reynolds? Kdy se narodil Dan Reynolds? Kde se narodil Dan Reynolds? Dan Reynolds je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Dan Reynolds dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dan Reynolds i v jiné kategorii než je hudba.