Kdo je to?
Kdo je Dan Reynolds? Životopis Dan Reynolds, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Dan Reynolds?

Kdo je Dan Reynolds? Životopis, informace, biografie, hudba

Daniel Coulter Reynolds je americký zpěvák hudební skupiny Imagine Dragons, hudební producent a skladatel. Reynolds se narodil do mormonské rodiny v Las Vegas jako sedmé dítě z devíti. Dan měl již od dětství rád hudbu. Naučil se hrát na akustickou kytaru, klavír a na bicí. Po střední škole si odbyl dvouletou misii v Nebrasce a poté studoval na University of Nevada v Las Vegas. Později pokračoval ve studiu na soukromé univerzitě v Utahu. Na univerzitě v Utahu se seznámil s Andrewem Tolmanem, se kterým v roce 2008 založili kapelu Imagine Dragons. Tolman skupinu opustil v roce 2011 a místo něj se do kapely dostal Ben McKee, Daniel Platzman a Wayne Sermon. Debutové album Night Vision vyšlo v roce 2012. Se skupinou následně vydali další tři studiové desky Smoke + Mirrors (2015), Evolve (2017) a Origins (2022). Většina jejich desek získaly platinovou desku za prodané nosiče. Deska Smoke + Mirrors se dostala v americkém žebříčku Billboard 200 na první místo nejprodávanějších desek. Imagine Dragons je jedna z nejúspěšnějších kapel posledních let, která objíždí koncerty po celém světě.
Reynolds se v roce 2011 oženil se zpěvačkou Ajou Volkman z kapely Nico Vega. Celkem spolu mají čtyři děti – tři dcery (Arrow, Gia James, Coco Rae) a jednoho syna (Valentine). Spolu se ženou vydali v roce 2011 EP s názvem Egyptian. Společně napsali text k úspěšné písni Bad Liar z alba Origins.Kdo je Dan Reynolds? Životopis Dan Reynolds, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Dan Reynolds

Národnost: americká
Datum narození: 14. 7. 1987
Místo narození: Las Vegas, Nevada, Spojené státy americké

Sdílejte tuto stránku s osobností Dan Reynolds se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Poříz? Znáte definici termínu WinRAR? Pamatujete si definici pojmu KWp? Pamatujete si definici pojmu Poločas rozpadu?

Klíčová slova: wikipedie, biografie, hudba, kdy se narodil Dan Reynolds?, lexikon, osobnosti, kde se narodil Dan Reynolds?, popis, život, informace, Dan Reynolds, datum narození, Dan Reynolds, narození, wiki, vysvětlení

Pojem Dan Reynolds je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledejte bez špehování slovo Dan Reynolds ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Dan Reynolds ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Dan Reynolds ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Dan Reynolds na Google.cz

Vyhledat slovo Dan Reynolds ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dan Reynolds například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Dan Reynolds? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Dan Reynolds? Kdy se narodil Dan Reynolds? Kde se narodil Dan Reynolds? Dan Reynolds je v sekci Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Dan Reynolds dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dan Reynolds i v jiné kategorii než je hudba.