Kdo je to?
Kdo byl Kenny Rogers? Životopis Kenny Rogers, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kenny Rogers

Kdo byl Kenny Rogers? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Celým jménem Kenneth Ray Rogers je americký zpěvák, kytarista, pianista, herec, producent, podnikatel a fotograf. Je držitelem mnoha cen Grammy. Byl uveden do síně slávy country. Jeho alb se prodalo přes sto miliónů kusů.
Spolu se sedmi sourozenci vyrůstal v jedné z nejchudších části Houstonu. Jako dítě se věnoval hudbě a ve školní skupině hrál na kytaru a housle. Po ukončení střední školy studoval hudbu a umění na Houstonské univerzitě. Později se rozhodl pro hudební dráhu. Za jeho skutečný začátek je považováno hraní na baskytaru koncem 50. let v jazzovém triu Bobbyho Doyla. Začínal u jazzu a postupně se dostal k folku a country, kde působil v několika kapelách s různými úspěchy.
V roce 1957 vydal první desku s písní „That Crazy Feeling“. V roce 1967 založil spolu s několika hudebníky country rockovou skupinu First Edition, která spojovala country s dalšími styly, jako byl rock, folk, jazz. Ve stejném roce se kapela proslavila hitem o válečném veteránovi pod názvem „Ruby, Don’t Take Your Love to Town“, kterou u nás nazpíval Pavel Bobek s českým textem od Jiřího Grossmanna pod názvem „Ruby, nechtěj mi lásku brát“.
V roce 1976 se vydal na sólovou dráhu. Za tu dobu natočil řadu známých úspěšných hitů a duetů. Mezi nejznámější patří píseň „The Gambler“ a duet s Dolly Parton „Islands in the Stream“. Roku 1985 společně s dalšími interprety nazpíval píseň „We Are the World“, která je známá dodnes. Na této skladbě se podíleli významní umělci jako byl Michael Jackson, Lionel Richie nebo Stevie Wonder, Tina Turner a řada dalších. Cílem této písně a především textu bylo ukončení hladomoru ve světě.
I když Rogers slavil úspěchy na country scéně, tak koketoval i s popem. Na začátku 80. let pro něj Lionel Richie napsal píseň „Lady“, která v Rogerově podání byla 6 týdnů na vrcholu popového žebříčku.
Kromě hudební kariéry se stal také hvězdou řady televizních filmů. Mnoho let ho živila televizní show. Mihl se i v proslulém seriálu „Doktorka Quinnová“. Na vrcholu své slávy se v 90. letech minulého století dal na podnikání, kdy otevřel vlastní řetězec s rychlým občerstvením. Byl uznávaným fotografem. V roce 1993 fotil v Bílém domě tehdejší první dámu Hillary Clinton. Častým motivem jeho objektivu byly americké hory a příroda.
Neopomenutelnou část svého času věnoval rovněž charitě. Dlouhodobě podporoval Červený kříž. Pětkrát ženatý otec pěti dětí oznámil dojemným videem ukončení kariéry, a to v roce 2015. Poslední veřejné vystoupení bylo však o 2 roky později. Rogers zemřel doma, přirozenou smrtí ve věku 81 let.Kdo byl Kenny Rogers? Životopis Kenny Rogers, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Kenny Rogers

Národnost: americká
Datum narození: 21.8. 1938
Místo narození: Houston, Texas, USA
Datum úmrtí: 20.3. 2020

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kenny Rogers s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Dataismus? Znáte termín Rektokéla? Vzpomněli byste si co znamená slovo Amputace? Víte, co je to Bypass?

Klíčová slova: narození, nežijící, Kenny Rogers, informace, národnost, místo narození, lexikon, wiki, datum narození, osobnosti, vysvětlení, popis, kdo to je, zajímavosti, biografie, kde se narodil Kenny Rogers?

Pojem Kenny Rogers je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Kenny Rogers na Google obrázcích

Hledat termín Kenny Rogers na Google.cz

Zkusit najít heslo Kenny Rogers ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Kenny Rogers ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Kenny Rogers ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kenny Rogers například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Kenny Rogers?

Právě nyní již víte Kdo byl Kenny Rogers? Kdy se narodil Kenny Rogers? Kde se narodil Kenny Rogers? Kdy zemřel Kenny Rogers? Kenny Rogers se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, tmavě zelená kytara, kenny Rogers, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Kenny Rogers dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kenny Rogers i v jiné kategorii než je hudba.