Kdo je to?
Kdo je Shania Twain? Životopis Shania Twain, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Shania Twain

Kdo je Shania Twain? Životopis, informace, biografie, hudba

Jedna z nejprodávanějších hudebních umělkyň všech dob v historii country hudby se jmenuje celým jménem Eileen Regina Shania Twain. Prodala přes 100 milionů nahrávek. Svým hudebním úspěchem získala několik titulů, a to včetně Královny country popu. Twain se během pár let vyšvihla na hudební výsluní.
Vyrůstala v Ontariu a už jako malé dítě tíhla ke zpěvu. Později se pustila i do skládání písní. V jejích žilách koluje anglická, francouzská a irská krev. Její matka Sharon a otec Clarence Edwardsovi přivedli na svět celkem tři dcery Eileen, Jill a Carrie. Když byly Twain dva roky, rodiče se rozvedli. Matka se s dětmi odstěhovala a provdala se za Jerryho Twaina. Později se Shanii narodil ještě bratr Mark. Nevlastní otec Jerry dcery adoptoval a dal jim i své jméno Twain. Shania pochází z chudých poměrů. Rodiče vydělávali málo a tak začala v pouhých osmi letech zpívat v barech, aby pomohla zaplatit rodinné účty.
Ve třinácti letech byla Twain pozvaná, aby vystoupila v pořadu Tommy Hunter Show na BBC. Její hudební kariéra se začala odvíjet, když během studia na Timmins High and School zpívala v místní kapele Longshot. Začátkem 80. let si vyzkoušela i fyzickou práci, když nastoupila ke svému otci do zalesňovacího podniku v severním Ontariu.
V červnu 1993 se v Nashville setkala s producentem Robertem Johnem Langem, který se stal původně jejím producentem, o půl roku později se z něj stal její manžel. 12. srpna 2001 se jim narodil syn Eja. Manželství se rozpadlo v roce 2008 poté, co vyšel najevo románek Langa s její nejlepší kamarádkou. Shania se znovu provdala 1. ledna 2011 s jednatelem Nestlé Frédericem Thiébaudem. Shania byla také legálně registrovaná jako osoba s 50% indiánské krve. 2. června 2011 získala svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.Kdo je Shania Twain? Životopis Shania Twain, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Shania Twain

Národnost: kanadská
Datum narození: 28. srpna 1965
Místo narození: Windsor, Ontario , Kanada

Tento text (Shania Twain) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Pravice? Znáte termín Agonie? Vzpomněli byste si na význam slova FPS? Víte, co je to SOŠ?

Klíčová slova: místo narození, Shania Twain, národnost, lexikon, biografie, informace, hudba, osobnost, kde se narodila Shania Twain?, vysvětlení, kdy se narodila Shania Twain?, život, datum narození, osobnosti, wikipedie, wiki

Pojem Shania Twain je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Shania Twain ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Shania Twain ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Shania Twain ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Shania Twain ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Shania Twain na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Shania Twain například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Shania Twain?

Nyní již víte Kdo je to Shania Twain? Kdy se narodila Shania Twain? Kde se narodila Shania Twain? Shania Twain se nachází v kategorii Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Shania Twain třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Shania Twain i v jiné kategorii než je hudba.