Kdo je to?
Kdo je to Cajzl? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cajzl? Lidé, hanlivé

Kdo je to Cajzl?

Jaký je význam slova Cajzl? Co to znamená?

Cajzl je nadávka označující brněnského Pražáka nebo Čecha žijícího v Brně. Jazykovědci připouštějí, že původ může mít toto slovo v němčině, ve výrazu Zeisel – Zeisig čili čížek, který byl v žertu přirovnán ke zdrobnělině slova Čech, Číšek – čížek.
Přirovnání k čížkovi má také připomínat údajnou zpěvavou mluvu obyvatel Prahy.


Kdo je to Cajzl? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cajzl? Lidé, hanlivé

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cajzl s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Moučnice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Komaxit? Víte, co je to Tělesný trest? Znáte termín Rekord?

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, co znamená, hanlivé, formulace, wikipedie, informace, termín, vysvětlení, význam pojmu, popis, slovo, heslo, definice, wiki, pojem

Pojem Cajzl je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Cajzl ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Cajzl ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Cajzl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Cajzl ve Wikislovníku

Vyhledat termín Cajzl na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cajzl například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Co znamená Cajzl? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Cajzl? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cajzl? Definice pojmu Cajzl je v sekci Hanlivé

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, definici třeba v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie hanlivé.