Kdo je to?
Kdo je Snoop Dogg? Životopis Snoop Dogg, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Snoop Dogg?

Kdo je Snoop Dogg? Životopis, informace, biografie, hudba

Snoop Dogg je americký rapper.
Vlastním jménem Cordozar Calvin Broadus. Též umělecké jméno Snoop Doggy Dogg nebo Snoop Lion.
Jde o afroamerického zpěváka, který si prošel životem v neúplné rodině, problémy v dospívání, životem v gangu i vězením a problémy s drogami nebo třeba rvačkami s policisty. Tyto životní zkušenosti se projevuje i na jeho tvorbě, která se pohybuje v subžánru známém jako "gangsta rap".
Po problémech se zákonem v adolescentním věku začal Snoop Dogg směřovat k hudbě. Narazil na úspěšného producenta Dr. Dre, který ho uvedl do světa velké hudby.
V roce 1993 vydal své debutové album Doggystyle, které ho okamžitě vystřelilo mezi hvězdy amerického rapu. Na tento úspěch navázal o rok později krátkometrážním snímkem Murder Was the Case, který zpracovává téma jeho vlastní fiktivní smrti, po které uzavírá smlouvu s ďáblem a vrací se zpátky na scénu. V roce 1996 pak přichází další hudební album s názvem Tha Doggfather, nesetkává se však s tak kladnými ohlasy jako jeho debut.
Na začátku tisíciletí pak přidával Snoop Dogg další rapová alba - např. Tha Last Meal (2000) nebo R&G (Rhythm & Gangsta): The Masterpiece (2004).
V pozdější části kariéry, na počátku desátých let 21. století, se Snoop Doggovi přestalo dařit a jeho alba už nevzbuzovala takový ohlas. Možná i proto začal Snoop Dogg koketovat s hudebním žánrem reggae - v roce 2013 vyšlo jeho album Reincarnated. Dalším experimentem s žánry pro něj bylo album Bible of Love, které neslo výrazné gospelové rysy. Mezitím se však Snoop Dogg dál věnoval i svému primárnímu žánru, tj. rapu a vydal například album Bush (2015).
Pokoušel se též prosadit u filmu, většinou však skončil u menších rolích v béčkových filmech. Z jeho filmografie tak uveďme alespoň Adamsovu rodinu z roku 2019 (a pokračování z roku 2021) nebo akční komedii Starsky & Hutch z roku 2004.
I během své úspěšné hudební kariéry se Snoop Dogg potýkal s problémy se zákonem. Nejčastěji šlo o problémy s drogami, násilným chováním nebo sexuálními delikty, a to jak doma v USA, tak v zahraničí. I vzhledem k častým konfliktům se zákonem jde o značně kontroverzní osobnost.Kdo je Snoop Dogg? Životopis Snoop Dogg, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Snoop Dogg

Národnost: americká
Datum narození: 20. října 1971
Místo narození: Long Beach, Kalifornie, USA

Popis osobnosti Snoop Dogg můžete sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Biomasa? Znáte termín Adekvátní? Víte, co je to Hemenex? Víte, co je to Ájurvéda?

Klíčová slova: osobnosti, národnost, kdo je Snoop Dogg?, datum narození, vysvětlení, hudba, Snoop Dogg, popis, život, Snoop Dogg, biografie, wiki, narození, kde se narodil Snoop Dogg?, kdy se narodil Snoop Dogg?, místo narození

Pojem Snoop Dogg je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Snoop Dogg

Hledat výraz Snoop Dogg ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Snoop Dogg na Google obrázcích

Hledat frázi Snoop Dogg na Google.cz

Najít heslo Snoop Dogg ve Wikipedii

Hledat termín Snoop Dogg ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Snoop Dogg například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Snoop Dogg

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Snoop Dogg? Kdy se narodil Snoop Dogg? Kde se narodil Snoop Dogg? Snoop Dogg patří do sekce Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Snoop Dogg řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Snoop Dogg i v jiné kategorii než je hudba.