Kdo je to?
Kdo je Snoop Dogg? Životopis Snoop Dogg, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Snoop Dogg

Kdo je Snoop Dogg? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Snoop Dogg je americký rapper.
Vlastním jménem Cordozar Calvin Broadus. Též umělecké jméno Snoop Doggy Dogg nebo Snoop Lion.
Jde o afroamerického zpěváka, který si prošel životem v neúplné rodině, problémy v dospívání, životem v gangu i vězením a problémy s drogami nebo třeba rvačkami s policisty. Tyto životní zkušenosti se projevuje i na jeho tvorbě, která se pohybuje v subžánru známém jako "gangsta rap".
Po problémech se zákonem v adolescentním věku začal Snoop Dogg směřovat k hudbě. Narazil na úspěšného producenta Dr. Dre, který ho uvedl do světa velké hudby.
V roce 1993 vydal své debutové album Doggystyle, které ho okamžitě vystřelilo mezi hvězdy amerického rapu. Na tento úspěch navázal o rok později krátkometrážním snímkem Murder Was the Case, který zpracovává téma jeho vlastní fiktivní smrti, po které uzavírá smlouvu s ďáblem a vrací se zpátky na scénu. V roce 1996 pak přichází další hudební album s názvem Tha Doggfather, nesetkává se však s tak kladnými ohlasy jako jeho debut.
Na začátku tisíciletí pak přidával Snoop Dogg další rapová alba - např. Tha Last Meal (2000) nebo R&G (Rhythm & Gangsta): The Masterpiece (2004).
V pozdější části kariéry, na počátku desátých let 21. století, se Snoop Doggovi přestalo dařit a jeho alba už nevzbuzovala takový ohlas. Možná i proto začal Snoop Dogg koketovat s hudebním žánrem reggae - v roce 2013 vyšlo jeho album Reincarnated. Dalším experimentem s žánry pro něj bylo album Bible of Love, které neslo výrazné gospelové rysy. Mezitím se však Snoop Dogg dál věnoval i svému primárnímu žánru, tj. rapu a vydal například album Bush (2015).
Pokoušel se též prosadit u filmu, většinou však skončil u menších rolích v béčkových filmech. Z jeho filmografie tak uveďme alespoň Adamsovu rodinu z roku 2019 (a pokračování z roku 2021) nebo akční komedii Starsky & Hutch z roku 2004.
I během své úspěšné hudební kariéry se Snoop Dogg potýkal s problémy se zákonem. Nejčastěji šlo o problémy s drogami, násilným chováním nebo sexuálními delikty, a to jak doma v USA, tak v zahraničí. I vzhledem k častým konfliktům se zákonem jde o značně kontroverzní osobnost.Kdo je Snoop Dogg? Životopis Snoop Dogg, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Snoop Dogg

Národnost: americká
Datum narození: 20. října 1971
Místo narození: Long Beach, Kalifornie, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Snoop Dogg s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Integrál? Víte co je Hrdinství? Víte, co je to Moře? Vzpomněli byste si co označuje výraz Grog?

Klíčová slova: wiki, hudba, národnost, informace, kde se narodil Snoop Dogg?, narození, datum narození, kdo je Snoop Dogg?, wikipedie, život, lexikon, hudba, osobnosti, životopis, osobnost, místo narození

Pojem Snoop Dogg je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Snoop Dogg na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Snoop Dogg ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Snoop Dogg ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Snoop Dogg ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Snoop Dogg ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Snoop Dogg například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Snoop Dogg? Stručná biografie

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Snoop Dogg? Kdy se narodil Snoop Dogg? Kde se narodil Snoop Dogg? Snoop Dogg patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, violončelo, snoop Dogg, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Snoop Dogg dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Snoop Dogg i v jiné kategorii než je hudba.