Kdo je to?
Kdo je Dagmar Pecková? Životopis Dagmar Pecková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Dagmar Pecková

Kdo je Dagmar Pecková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Dagmar Pecková je česká operní pěvkyně.
Vystudovala Pražskou konzervatoř a dál se věnovala studiu operního zpěvu v Německu. Jakožto vynikající mezzosopranistka získala angažmá ve slavných německých operách. Postupem života však působila na dalších a dalších světových scénách a stávala se přední operní pěvkyní. V podstatě nanejdeme významné operní pódium, na kterém by Pecková nevystupovala. Vypíchněme tedy alespoň její vystupování v Paříži, Vídni, Moskvě nebo ve slavné newyorské Carnegie Hall. Též byla často hvězdou velkých hudebních festivalů, ať už mluvíme o Salzburku, Pražském jaru nebo Edingburském mezinárodním festivalu.
Nezapomínala však ani na svou domovinu a zdejší diváci ji mohli vidět především v Carmen, ale i v Evženu Oněginovi, Figarově svatbě nebo Faustovi a Markétce. Často též vystupovala a nahrávala s Českou filharmonií.
Nazpívala několik alb a nahrávek, na kterých ji můžeme slyšet interpretovat hudbu Gustava Mahlera, Mozarta, Janáčka nebo třeba Dvořáka. Pozornost si získalo album z roku 2015 s názvem Hříšnice, které stmeluje téma výrazných operních hrdinek od Medey až po Máří Magdalenu.
Za své ikonické ztvárnění Carmen ve slavné Bizetově opeře získala v roce 1999 Cenu Thálie.Kdo je Dagmar Pecková? Životopis Dagmar Pecková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Dagmar Pecková

Národnost: česká
Datum narození: 4. dubna 1961
Místo narození: Medlešice, Chrudimsko

Zaujala vás biografie osobnosti Dagmar Pecková? Potom se podělte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Okupace? Znáte definici termínu Vášeň? Vzpomněli byste si co znamená slovo Konvergence? Pamatujete si definici pojmu Purpura?

Klíčová slova: hudba, místo narození, kdy se narodila Dagmar Pecková?, informace, narození, osobnosti, kde se narodila Dagmar Pecková?, zajímavosti, život, Dagmar Pecková, popis, životopis, vysvětlení, hudba, wikipedie, datum narození

Pojem Dagmar Pecková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít frázi Dagmar Pecková na Google.cz

Najít pojem Dagmar Pecková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Dagmar Pecková ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Dagmar Pecková ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Dagmar Pecková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dagmar Pecková například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Dagmar Pecková?

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Dagmar Pecková? Kdy se narodila Dagmar Pecková? Kde se narodila Dagmar Pecková? Dagmar Pecková patří do sekce Hudba

Kategorie hudba, sluneční housle, dagmar Pecková, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Dagmar Pecková například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dagmar Pecková i v jiné kategorii než je hudba.