Kdo je to?
Kdo je Dagmar Pecková? Životopis Dagmar Pecková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Dagmar Pecková?

Kdo je Dagmar Pecková? Životopis, informace, biografie, hudba

Dagmar Pecková je česká operní pěvkyně.
Vystudovala Pražskou konzervatoř a dál se věnovala studiu operního zpěvu v Německu. Jakožto vynikající mezzosopranistka získala angažmá ve slavných německých operách. Postupem života však působila na dalších a dalších světových scénách a stávala se přední operní pěvkyní. V podstatě nanejdeme významné operní pódium, na kterém by Pecková nevystupovala. Vypíchněme tedy alespoň její vystupování v Paříži, Vídni, Moskvě nebo ve slavné newyorské Carnegie Hall. Též byla často hvězdou velkých hudebních festivalů, ať už mluvíme o Salzburku, Pražském jaru nebo Edingburském mezinárodním festivalu.
Nezapomínala však ani na svou domovinu a zdejší diváci ji mohli vidět především v Carmen, ale i v Evženu Oněginovi, Figarově svatbě nebo Faustovi a Markétce. Často též vystupovala a nahrávala s Českou filharmonií.
Nazpívala několik alb a nahrávek, na kterých ji můžeme slyšet interpretovat hudbu Gustava Mahlera, Mozarta, Janáčka nebo třeba Dvořáka. Pozornost si získalo album z roku 2015 s názvem Hříšnice, které stmeluje téma výrazných operních hrdinek od Medey až po Máří Magdalenu.
Za své ikonické ztvárnění Carmen ve slavné Bizetově opeře získala v roce 1999 Cenu Thálie.Kdo je Dagmar Pecková? Životopis Dagmar Pecková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Dagmar Pecková

Národnost: česká
Datum narození: 4. dubna 1961
Místo narození: Medlešice, Chrudimsko

Zaujala vás biografie osobnosti Dagmar Pecková? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Divoká karta? Znáte definici termínu Pejorativní? Vzpomněli byste si co znamená slovo Konvence? Pamatujete si definici pojmu Liftago?

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, osobnosti, Dagmar Pecková, wikipedie, životopis, osobnost, zajímavosti, popis, život, wiki, kdy se narodila Dagmar Pecková?, kdo je Dagmar Pecková?, informace, datum narození, narození

Pojem Dagmar Pecková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Dagmar Pecková

Hledat pojem Dagmar Pecková ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Dagmar Pecková na Google.cz

Hledat videa s názvem Dagmar Pecková na Youtube

Najít slovo Dagmar Pecková ve Wikislovníku

Najít heslo Dagmar Pecková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dagmar Pecková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Dagmar Pecková? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Dagmar Pecková? Kdy se narodila Dagmar Pecková? Kde se narodila Dagmar Pecková? Dagmar Pecková patří do kategorie Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Dagmar Pecková dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dagmar Pecková i v jiné kategorii než je hudba.