Kdo je to?
Kdo je Markéta Vaňková? Životopis Markéta Vaňková, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Markéta Vaňková?

Kdo je Markéta Vaňková? Životopis, informace, biografie, politici

Markéta Vaňková je česká politička. V roce 2018 se stala primátorkou města Brna.
Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity a dosáhla titulu JUDr.
Začala se věnovat advokacii, především v oblasti obchodního a občanského práva. Kromě toho však také vstoupila do politiky, a to v barvách Občanské demokratické strany.
V roce 2002 se z ní stala komunální politička, konkrétně na Brně-střed - zastupitelkou této městské části zůstala i po několika dalších volbách. Od roku 2006 pak byla také zastupitelkou města Brna.
V roce 2016 se posunula o úroveň výš, když uspěla ve volbách do zastupitelstva Jihomoravského kraje.
Svého dosavadního největšího politického úspěchu dosáhla v roce 2018, kdy se stala brněnskou primátorkou. To se jí podařilo zopakovat i v roce 2022, kdy byla znovu zvolena primátorkou.Kdo je Markéta Vaňková? Životopis Markéta Vaňková, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Základní údaje o osobě Markéta Vaňková

Národnost: česká
Datum narození: 15. července 1977
Místo narození: Brno

Zaujala vás biografie osobnosti Markéta Vaňková? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Slánek? Víte, co je to Hliník? Vzpomněli byste si co označuje výraz Síťová neutralita? Rozumíte pojmu Artefakt?

Klíčová slova: narození, popis, životopis, informace, lexikon, kdo je Markéta Vaňková?, politici, vysvětlení, kde se narodila Markéta Vaňková?, wiki, politici, biografie, osobnost, zajímavosti, osobnosti, Markéta Vaňková

Pojem Markéta Vaňková je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Markéta Vaňková ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Markéta Vaňková ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Markéta Vaňková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Markéta Vaňková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Markéta Vaňková ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Markéta Vaňková například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Markéta Vaňková?

Právě jste zjistili Kdo je to Markéta Vaňková? Kdy se narodila Markéta Vaňková? Kde se narodila Markéta Vaňková? Markéta Vaňková se nachází v kategorii Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Markéta Vaňková řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Markéta Vaňková i v jiné kategorii než je politici.