Kdo je to?
Kdo je to Škarohlíd? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Škarohlíd? Lidé, hanlivé

Kdo je to Škarohlíd?

Jaký je význam slova Škarohlíd? Co to znamená?

Škarohlíd znamená zhruba totéž co pesisimista. Pokud toto označení pro někoho použijeme, sdělujeme tím, že se jedná o člověka s negativním náhledem na svět, který očekává to (nej)horší. Pesimista svoji beznaději a škarohlídství často přenáší na svoje okolí, což způsobuje, že se mu někteří raději vyhýbají obloukem. Někdo je škarohlídem takřka od narození, u někoho jiného se může jednat o odraz nepříjemných životních zkušeností a různých prožitých těžkostí. Být škarohlídem však může mít i výhody: pokud je výsledek něčeho méně špatný, než pesimista očekával, může být příjemně překvapen. A naopak, pokud předpokládal to nejhorší a skutečně se se svým odhadem nemýlil, nemůže být zaskočen. Dnešní společnost má někdy tendence vidět všechno přehnaně optimisticky a různé příručky "na úspěch","na spokojený život" atd. nám toto neustále podsouvají. Je však třeba si uvědomit, že i negativní emoce patří k životu, mají svůj důvod i opodstatnění a každý má právo si je prožít. Jinými slovy, pokud bychom nezažili to horší, nemohli bychom se radovat z toho lepšího v životě.


Kdo je to Škarohlíd? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Škarohlíd? Lidé, hanlivé

Zaujala vás definice pojmu Škarohlíd? Pak se o ní podělte s ostatnímina sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Nadsázka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Polovodič? Znáte pojem Uzlina? Znáte termín eBay?

Klíčová slova: termín, hanlivé, informace, přesný význam, původ slova, význam pojmu, přesný výraz, formulace, Škarohlíd, definice, lexikon, heslo, popis, etymologie, wikipedie, slovo

Pojem Škarohlíd je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Škarohlíd lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Škarohlíd ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Škarohlíd ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Škarohlíd ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Škarohlíd v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Škarohlíd na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Škarohlíd například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Škarohlíd? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Škarohlíd? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Škarohlíd? Definice pojmu Škarohlíd patří do sekce Hanlivé

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, text, termín, pojem dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Škarohlíd i jinde než v sekci než v hanlivé.