Kdo je to?
Kdo je Roman Vojtek? Životopis Roman Vojtek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Roman Vojtek?

Kdo je Roman Vojtek? Životopis, informace, biografie, herectví

Roman Vojtek je český filmový, divadelní a seriálový herec, moderátor, zpěvák, podnikatel. Vojtek se narodil ve městě Vsetín na Moravě. Ve Vsetíně studoval na průmyslové škole obor seřizovač obráběcích strojů a po dokončení také chvíli pracoval jako soustružník. Následně se přihlásil na brněnskou JAMU, kde studoval muzikálové herectví. Během studií hostoval v Městském divadle Brno. Po dokončení studií získal v tomto divadle angažmá a objevoval se jak v činohře, tak v muzikálech. Pravidelně hostuje také v pražském Hudebním divadle v Karlíně a v Divadle Hybernia.
Vojtek debutoval ve filmové pohádce Jak přišli kováři k měchu roku 1998. Následovaly další pohádkové role ve filmech O bojácném Floriánkovi, Zakletý vrch (1999), O princezně se zlatým lukem (2002). Dále si zahrál ve filmech Svatba na bitevním poli (2008), Líbáš jako bůh (2009), Líbáš jako ďábel (2012), Decibely lásky (2016) nebo Můj příběh (2019).
Vojtek se nejvíce proslavil hlavní rolí v českém seriálu Vyprávěj, kde hrál v letech 2009-13. Dále se objevil v seriálech Všechny moje lásky (2015), Modrý kód (2017), Krejzovi (2018-19), Linka (2019), Hvězdy nad hlavou a Co ste hasiči (2021).
Roku 2006 se zúčastnil televizní taneční show StarDance …když hvězdy tančí. Spolu se svou taneční partnerkou tuto řadu vyhrál.Kdo je Roman Vojtek? Životopis Roman Vojtek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Roman Vojtek

Národnost: česká
Datum narození: 14. 4. 1972
Místo narození: Vsetín, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Roman Vojtek? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Kalolis? Vzpomněli byste si na význam slova Energetický štítek? Pamatujete si definici pojmu Gnocchi? Znáte definici termínu Hypnóza?

Klíčová slova: narození, herectví, lexikon, život, vysvětlení, osobnost, osobnosti, biografie, zajímavosti, herectví, informace, wiki, datum narození, wikipedie, národnost, popis

Pojem Roman Vojtek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Roman Vojtek lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Roman Vojtek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Roman Vojtek ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Roman Vojtek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Roman Vojtek ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roman Vojtek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Roman Vojtek například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Roman Vojtek? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Roman Vojtek? Kdy se narodil Roman Vojtek? Kde se narodil Roman Vojtek? Roman Vojtek je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Roman Vojtek kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Roman Vojtek i v jiné kategorii než je herectví.