Kdo je to?
Kdo je to Transsexuál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Transsexuál? Lidé, vlastnosti

Transsexuál

Jaký je význam slova Transsexuál? Co to znamená?

Transsexuál je člověk, který se cítí patřit k opačnému pohlaví, než jaké je jeho pohlaví biologické. Jde tedy o člověka s fyzickými a biologickými znaky muže, který se cítí být ženou, a opačně.
Transsexuál obvykle není spokojen ve svém biologickém těle a zároveň ani se svou společenskou rolí. Obvykle touží po změně své tělesné schránky. Neméně zásadní je pro něj však společenské přijetí v roli, ke které se cítí náležet.
V moderní době je pro transsexuály v části zemí světa možnost legálně podstoupit změnu pohlaví. Tato změna probíhá jak oficiálně a formálně - změna dokladů, přejmenování atd., tak po fyzické stránce. Transsexuál při změně pohlaví prochází chirurgickými zákroky, které upravují jeho tělesnou schránku, a také podáváním hormonů. Jedná se o složitý a fyzicky, psychicky i emočně náročný proces.
Transsexuálové se často setkávají se stigmatizací a diskriminací. V některých částech světa jsou dokonce pronásledováni nebo je transsexualita postavena mimo zákon.
V současné době se užívá spíše termín transgender.Kdo je to Transsexuál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Transsexuál? Lidé, vlastnosti

Uvedený text s definicí slova Transsexuál můžete samozřejmě sdílet s blízkými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Špinavé peníze? Znáte pojem Trailer? Vzpomněli byste si na význam slova Litina? Vzpomenete si na definici slova Mozaika?

Klíčová slova: význam slova, Transsexuál, význam pojmu, přesný výraz, formulace, heslo, slovo, vysvětlení, co znamená, definice, informace, wiki, význam, pojem, etymologie, lexikon

Pojem Transsexuál je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Transsexuál v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Transsexuál ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Transsexuál ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Transsexuál na Youtube

Vyhledat termín Transsexuál v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Transsexuál ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Transsexuál například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Transsexuál, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Transsexuál? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Transsexuál? Definice pojmu Transsexuál je v sekci Vlastnosti

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Čerstvé informace hledejte pojem, slovo, termín, definici dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Transsexuál i jinde než v sekci než v vlastnosti.