Kdo je to?
Kdo je to Transsexuál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Transsexuál? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Transsexuál?

Co znamená a jaký je význam slova Transsexuál?

Transsexuál je člověk, který se cítí patřit k opačnému pohlaví, než jaké je jeho pohlaví biologické. Jde tedy o člověka s fyzickými a biologickými znaky muže, který se cítí být ženou, a opačně.
Transsexuál obvykle není spokojen ve svém biologickém těle a zároveň ani se svou společenskou rolí. Obvykle touží po změně své tělesné schránky. Neméně zásadní je pro něj však společenské přijetí v roli, ke které se cítí náležet.
V moderní době je pro transsexuály v části zemí světa možnost legálně podstoupit změnu pohlaví. Tato změna probíhá jak oficiálně a formálně - změna dokladů, přejmenování atd., tak po fyzické stránce. Transsexuál při změně pohlaví prochází chirurgickými zákroky, které upravují jeho tělesnou schránku, a také podáváním hormonů. Jedná se o složitý a fyzicky, psychicky i emočně náročný proces.
Transsexuálové se často setkávají se stigmatizací a diskriminací. V některých částech světa jsou dokonce pronásledováni nebo je transsexualita postavena mimo zákon.
V současné době se užívá spíše termín transgender.Kdo je to Transsexuál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Transsexuál? Lidé, vlastnosti

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Transsexuál? s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Protektorát? Víte, co je to Dokonalý trh? Vzpomněli byste si na význam slova Švýcarský systém? Rozumíte pojmu Spinning?

Klíčová slova: význam, vlastnosti, přesný výraz, informace, Transsexuál, definice, pojem, vlastnosti, wiki, synonymum, původ slova, popis, význam pojmu, slovo, co znamená, lexikon

Pojem Transsexuál je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Transsexuál na Google obrázcích

Vyhledat slovo Transsexuál ve Wikipedii

Vyhledat pojem Transsexuál ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Transsexuál na Youtube

Zkusit najít termín Transsexuál ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Transsexuál například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Transsexuál? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Transsexuál? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Transsexuál? Definice pojmu Transsexuál je v kategorii Vlastnosti

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Vlastnosti).