Kdo je to?
Kdo je Petra Martincová? Životopis Petra Martincová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Petra Martincová

Kdo je Petra Martincová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Petra Martincová je česká herečka a moderátorka narozená 29. září 1968 v Luhačovicích. Vystudovala gymnázium a po úspěšném složení maturitní zkoušky nastoupila na DAMU. Když v roce 1992 absolvovala, odjela do USA, kde se rozhodla dále vzdělávat metodou Tadashi Suzuki na Kalifornské univerzitě v San Diegu. Nějakou dobu rovněž pobývala v Japonsku, kde se seznámila s režisérkou Ann Bogard. Ta ji pozvala do New Yorku, aby hrála v avantgardním představení Kdo se bojí Virginie Wolfové.
Petra Martincová nikdy neměla stálé angažmá, ale celý svůj profesionální život je takzvaně „na volné noze“. Hostovala na mnoha českých i zahraničních scénách. Diváci ji mohli vidět například v Divadle Františka Ringo Čecha, v divadle Pod Palmovkou, V Řeznické, ve Východočeském divadle v Pardubicích nebo v Divadle Metro.
Většina českých diváků si Petru Martincovou vybaví díky postavě Boženky v parodii Byl jednou jeden polda. To byla ostatně její první zkušenost s filmovým natáčením vůbec a film měl premiéru v roce 1995. O dva roky později vzniklo i pokračování Byl jednou jeden polda II – Major Maisner opět zasahuje a v roce 1999 vyšel také třetí díl s titulem Byl jednou jeden polda III – Major Majsner a tančící drak.
Na začátku tisíciletí si Petra zahrála ve snímcích Jak ukrást Dagmaru, kde ztvárnila hned hlavní roli, a Den dobrých skutků. Po pauze dlouhé dvě dekády dostala v roce 2023 příležitosti opět se postavit před kameru díky komedii v režii Vandy Hybnerové Můžem i s mužem.
Ve stejné době získala od svého manžela roli v kriminálním seriálu Policie Modrava. Pro Petru Martincovou se však nejednalo o první zkušenost s natáčením seriálu. Už v roce 1992 se mihla v kriminálce Hříchy pro pátera Knoxe, o rok později si zahrála v komedii Uctivá poklona, pane Kohn a v pohádkovém seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek. Epizodní roli také ztvárnila v oceňovaném historickém dramatu Zdivočelá země.
Osobní život připravil Petře mnoho těžkostí. Vzala si režiséra Jaroslava Soukupa, který natočil mnoho známých a uznávaných snímků včetně Discopříběhu, Lásky z Pasáže, Kamaráda do deště, Svatby upírů či Policie Modrava. Ačkoli však manželství bylo šťastné, pro Martinu vztah předznamenal konec kariéry.
Jakmile informace o jejich poměru vypluly na povrch, přestaly jí chodit nabídky na role a herecký svět se pro ni prakticky uzavřel. Pustila se do oblasti turistického ruchu a herectví na čas prakticky opustila. Později přešla od cestovního ruchu i k překladatelské činnosti. Umí skvěle anglicky, španělsky a německy. Své podnikání má rozjeté u našich jižních sousedů.
Jelikož ji a manžela dělí celá generace, Jaroslav původně založení rodiny s Petrou neplánoval. Ona však po dítěti velmi toužila, a proto nakonec svolil. Poprvé otěhotněla ve dvaatřiceti, čekalo ji však mnoho trápení. Během osmi let šestkrát potratila a nevyšel ani pokus s náhradní matkou. Nejlepší možností by pro Petru byl patrně dárce spermií, s touto možností však nesouhlasila, a proto zůstala bezdětná.Kdo je Petra Martincová? Životopis Petra Martincová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Petra Martincová

Národnost: česká
Datum narození: 29. září 1968
Místo narození: Luhačovice

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petra Martincová s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Polarizační filtr? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šnaps? Znáte definici termínu Alter ego? Znáte termín Onuce?

Klíčová slova: datum narození, wikipedie, zajímavosti, Petra Martincová, kde se narodila Petra Martincová?, wiki, Petra Martincová, osobnosti, kdo je Petra Martincová?, životopis, život, popis, herectví, kdy se narodila Petra Martincová?, místo narození, herectví

Pojem Petra Martincová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Petra Martincová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Petra Martincová na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petra Martincová ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Petra Martincová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Petra Martincová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Petra Martincová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Petra Martincová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Petra Martincová? Kdy se narodila Petra Martincová? Kde se narodila Petra Martincová? Petra Martincová patří do sekce Herectví

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Petra Martincová dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petra Martincová i v jiné kategorii než je herectví.